Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Magyar-román párkapcsolatban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Magyar-román párkapcsolatban lehet feszültség Trianon miatt?

Figyelt kérdés
Ha mindkét fél nagy hazafi. Nyilván a magyar ember igazságtalannak tartja Magyaroszág szétszakítását, a román ember viszont feltehetően máskelépp látja ezt a témát.
2023. nov. 4. 17:18
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*másképp látja
2023. nov. 4. 17:19
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Ha ilyen gyépések, akkor persze, mindenképp....
2023. nov. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%

Nálam nem lenne mivel azt se tudom hogy mi az hogy magyarroma feszko.

Csak másképp értelmezve..

2023. nov. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%
Egy bizonyos intelligenciahányados fölött sem a trianon sem az ehhez hasonló dolgok nem befolyásolnak semmit a kapcsolat alakulásában.
2023. nov. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
20%
Románnal összejönni... Nem is tudnám elképzelni, mert családomban nagy hagyománya van a románok utálatának.
2023. nov. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%
Ezek eleve össze se jönnének
2023. nov. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
románia rossz mánia.
2023. nov. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%
Ha mindketten hazafiak, akkor igen. A megoldás, hogy sosem jössz össze egy románnal.
2023. nov. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%

Persze hogy igen. En Erdélyből származó nő vagyok es ugye magyarul nem beszeltem csak otthon, mert a románok erre nagyon rosszul reagáltak, nem szerették, mert félnek magyar szótól hogy elvesztik Erdélyt es egyszer ők is magyarul kell beszéljenek.

Kijöttem külföldre, Norvégiában élek es volt par roman ismerősöm. Itt már engem senki sem kötelezhet hogy románul beszeljek, megis ha talalkoztam veluk, jófej akartam lenni es románul beszeltem veluk. Pedig megtehettem volna hogy tegyem magam hogy elfelejtettem a nyelvet.

De mit ad isten, ha belekeverek más nyelvű szavakat a románba, mert mar ugye reg eljöttem onnan es sokat felejtettem, jelképesen az “orromra koppintanak” hogy tessék csak román szavakat használni, nem angolt stb.

Ahelyett hogy hálás legyen hogy a nyelvén szólalok meg. Meg ki is javít indignáltan mert gondolom úgy érzi hogy nekem mint erdélyi magyar kötelességem a holdon is románul beszelni es fényesre nyalni a seggét.

Persze hogy Trianon betesz egy ilyen házasságba, azert is mert a hazafi roman nem ismeri el, hogy Erdély valaha magyaroké volt es magat a Trianont, máig sem. Így gondolják hogy el se veszíthetik, ha tagadják hogy kaptak egy ajandekot. Hiaba írja minden ország történelme hogy a magyaroké volt ők nem ismerik el.

De sokan házasodnak megis vegyesen es ilyen esetben általában a magyar fél elnyomja magában ezeket a dolgokat es tesz rá, gondolja ő okosabb lesz, es mas előnyökre gondol.

Ez a Trianon dolog csak a magyaroknak természetes, a roman fel hogy elveszíti Erdélyt es minden magyarban ellenséget lát. Gondolom úgy érzik hogy nem illeti őket meg ez az ajandek es emiatt gondoljak hogy elveszítik mert tudatalatt jogtalannak érzik hogy megkapták.

Persze nem tudjak hogy a Magyarországi magyarokat ez a téma egyaltalan nem érdekli, sőt utaljak az egesz Erdélyt úgy ahogy van, főleg az ottani magyarokat.

Politikusaik úgy nyernek maig választásokat hogy azt hazudjak a népnek, hogy jönnek a magyarok es ők megvédik őket.

Ennek ellenére panel es haz szomszédok közt nagyon jó a viszony, az emberek összeszoktak csak vannak kényes kérdések

2023. nov. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Akinek a töri tanára debil volt, vagy nem érdekli, vagy azt mondja, románia érthetően cselekedett. Minden esetre, attól még, hogy 100 éve volt egy fogyatékos államvezetés, semmi köze a mostani embereknek hozzá. Meg lehetne beszélni, ki milyen ismerettel rendelkezik, és kész. Bár kétlem, hogy lenne romániai hazafi.. Az az ország minden szempontból trágyadomb. Mint a suliban a nyomi, akit okkal vernek, mert egy rohadt paraszt.
2023. nov. 5. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!