Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mièrt nem tesznek semmit azok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mièrt nem tesznek semmit azok akiket folyamatosan bántalmaznak otthon?

Figyelt kérdés

Megoldás mindig van, ezèrt nem èrtem, hogy mièrt jó ha állandóan megverik őket, kihasználják, lehúzzák.

Ebben mi a jó?

Ezerszer látok monoklit a nők szeme alatt, fèrfiaknál szintèn.

Ez valami berögzült dolog, amit nem tudnak elengedni? Nem hiszem el, hogy erre szüksèg van, hogy nem lehet nyugodtan eltölteni odahaza egy nyugalmas napot, mert a másik fèl vagy ittas, agresszív, bolond.


nov. 11. 13:23
A kérdező szavazást indított:
Nincs hova menni.
Fèlek lèpni, mert következmènyei lesznek.
Gyerekeim vannak, azèrt.
Èlvezem ezt a bánásmódot.
16 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ez valami berögzült dolog, amit nem tudnak elengedni?"


Pontosan. Attól függ milyen szülői mintát látsz. Ha pl világéletedben leszartak, hanyagoltak, akkor érzelmileg elérhetetlen partnert választasz. Ugyanígy van a bántalmazó kapcsolatoknál is, ha a szüleid állandóan vertek tudat alatt is a látott mintát követed.


Sématerápiával egyébként kezelhető, de rengetegen nem ismerik fel, hogy nem egészséges kapcsolatban élnek és nekik teljesen ok, hogy ha sz.rrá veri az ura mert elsózta a bablevest

nov. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk nekem is rossz családi mintáim vannak, egyetlen következménye "a fal" amit magam köré építettem. De az kb. kínai nagy fal méretű. Nem is nagyon bízom meg senkiben sem, az emberi alaptermészetben benne van az árulásra való erős hajlam.
nov. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálink verés nem volt, de ezt úgy értsd, hogy csak verés nem, azon kívül minden, a lelki terrortól az anyagi kihasználásig.

Természetesen nem így kezdte. 7 év, 5 év házasság után kezdett el megváltozni, mikor megvolt a közös gyerek. Igen, tudom, tudom, 30 felett se kell ennyire kapkodni, hogy 7 év után, 36 évesen egyből bele kell ugrani a gyerekvállalásba, kicsit várhattam volna, hátha jobban kiismerem. Elvégre egy nárcisztikus pszichopatát könnyen ki lehet ismerni...

A következő két lehetőség közül választhattam: elköltözök a saját ingatlanomból és GYES-ből próbálok új életet kezdeni, miközben évekig pereskedek a vagyonmegosztás és a gyerektartás nem fizetése miatt, meg persze hogy hagyja el a lakásom, és/vagy fizessen a lakhatásért. Addig meg eszünk fényt, az utcán lakva abból van elég.

A másik, hogy beadom a válást, és továbbra is együtt élünk, hiszen utcára nem tudom tenni, se jogilag nem lehetséges, sem fizikailag nem vagyok erre alkalmas. Aztán maximum onnantól lesz fizikai bántalmazás is, vagy egyszerűen hirtelen eltűnök, mondjuk "elutazok".


Miközben a külvilág számára ő volt a tökéletes férj és apa, aki rajong értünk, nem szűnik meg udvarolni, hozza a virágokat, ágyba kapod a reggelit, hoz-visz mindenhová kocsival, hív, írogat, szívecskézik, stb, stb. Tehát még csak arra se számíthatsz, hogy bárki támogat, hiszen te vagy a hülye hisztis picha akinek semmi se elég jó, miért akarsz tőle elválni, egy arany ember!

nov. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs hova menniük.

Nem tudnak kiállni magukért.

Kiszolgáltatottak pénzügyileg.

Ezt látták otthon, ez a minta.

Nincs önbecsülésük, honnan is lenne.

nov. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát velem ilyen szerencsére nem történt, de akár a történhetett is volna.


Kis csúnyácska duci lányként nem volt esélyem bepasizni egy ideig, mert senkinek nem tetszettem. Szüleim is elhitették velem, hogy nem vagyok elég jó, anyám többször mondta, hogy sosem lesz senkim, ha lesz az is elhagy, mert ilyen meg olyan vagyok. Majd megismerkedtem valakivel, aki hajlandó volt velem lenni és állítólag szeretett is. Én is teljesen odavoltam érte. Majd jöttek a gondok, először csak veszekedések, csenddel büntetések, majd enyhe fizikai fájdalom okozása, és folytonos érzelmi zsarolás. Tudtam, hogy ez így nem jó, de azt hittem, hogy ha most lelépek, nem lesz senkim, örülnöm kéne, hogy valaki nem hányja el magát tőlem. Nagyon rosszul bánt velem, de nem tudtam, milyen egy egészséges kapcsolat. Végül úgy sikerült vele szakítanom, hogy belépett egy másik srác az életembe és megmutatta, hogy jól is lehet velem bánni, hogy más is vonzódhat hozzám. Elhagytam az exemet. Hazamentem, anyukámnak elmondtam, hogy vége, erre ezt válaszolta: "senki nem fog ennyire szeretni, mint ő". Bár tény, hogy nem mondtam neki, hogy miket csinált velem, de akkor is, nagyjából 8 évig ez volt a program a fejemben, hogy ennyit érdemlek max, sose lesz ennél jobb, sorra mentek tönkre a kapcsolataim. De ennyire sosem volt rossz, mint az elsővel. Azóta felnőttem és rengeteget olvastam a bántalmazó kapcsolatokról, az én időmben nem is volt ennyi anyag a neten. Biztos vagyok benne, hogy vert volna, eltiltott volna mindenkitől, bezárt volna, emellé még gyerek is lenne, aki miatt nem mernék elválni. Belegondolni is rossz, mi van, ha így alakul...

nov. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem az ex férjem bántott, de viszonylag gyorsan léptem.

Arra vezettem vissza, hogy nem volt önbecsülésem.

Meg Apukám sem tartott sokra, pedig biztosan nagyon szeret, minden megadott, de gyerekkoromtól semmibe vett, mert nem voltam színötös mintagyerek :(

nov. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
Nekem volt egy barátnőm, kicsit több mint 6 évig aki egy állat volt. Szétverte a berendezést többször, kétszer megkéselt, minden szaron felhúzta magát, nem lehetett vele sehova menni mert őrjöngött, főleg ha ivott. Miért voltam vele? Úgy gondoltam ennél jobb úgyse lesz, meg szerettem, és azt hittem megváltozik. 20as éveimből pazaroltam rá hatot.. a második késes eset után kiraktam, nagyon rossz érzés. De úgy gondoltam, szívhatjuk még egymás vérét, az évek meg csak mennek, és lehet hogy valakinek olyan baja esik amit nem lehet már visszacsinálni. Ennek már 4 éve, most 31 vagyok, azóta nem volt senkim. Ő már a sokadik pasiját fogyasztja, nagyon lecsúszott, a húga is megmondta, hogy neki nem való pasi.
nov. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Kérdező, érezni a fogalmazásodon, hogy te ezt soha nem fogod megérteni. Ne is próbáld! Nem élted át és nincs benned elég empátia ahhoz, hogy megértsd! Így csak ítélkezni tudsz, az pedig felesleges. Vannak más helyzetek a te életedben is biztosan amikben pedig te vagy benne pedig nem élvezed. Ha semmi közöd a témához, nincs róla tapasztalatod, ismered, nem is tanultad, nem vagy benne kompetens, akkor inkább foglalkozz olyan problémákkal ami számodra releváns. Voltam benne, ezt tanultam, ebből írtam a 40 oldalas szakdolgozatom. Lehetne írni oldalakat ide. Hidd el, van rá magyarázat. Ha nincs semmi közöd a dologhoz és semmi ismereted róla "nem tudod megérteni" akkor inkább foglalkozz olyan dolgokkal amit meg tudsz érteni vagy gyűjts róla információt, különben csak ítélkezel. Gondold csak végig, hogy a te életedben mi az a szituáció amit nem vagy csak nehezen tudsz megoldani. Fordítsd arra az energiád ne arra, hogy bántalmazott embereken ítélkezz! Az számodra releváns.
dec. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A bantalmazott felek vagy anyagi vagy 0 jo ismeros hianyaban nem tudnak kiszakadni. Aztan vannak azok a beteg emberek akik kipanaszkodjak magukat de elvezik a rossz banast.
dec. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy gondolom hogy az ilyen bántalmazott nőknek megvan a hátsó szándéka. A pénz…… aztán lehet az bunkója aki veri és megalázza azért mellette külsőre “jó pasi” és neki még így is megéri hogy élvezi vele a szexet. Aztán néha megveri.
dec. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!