Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Feleség 8 éve nem dolgozik?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feleség 8 éve nem dolgozik?

Figyelt kérdés
Van 2 fiúnk egy elsős 7 éves és egy 4 éves aki most kezdte az ovit. Feleségemnek többször jeleztem már, hogy jó lenne már ha ő is dolgozna, de esze ágában sincs. Igaz, hogy egy kisvárosban élünk, azt is tudom, hogy kisgyerekes anyukákat nem szívesen alkalmaz senki, nagyszülők is dolgoznak még, de 4-en egy fizuból már nem sokáig bírjuk. Mindig mondom neki ha hallok valamit munkát, de még csak utána sem érdeklődik. Nagyon sokban volt az iskolakezdés is meg most jön a Karácsony, nagy kiadások és még csak azt se látom, hogy próbálkozna munkát keresni. Gyerekek előtt dolgozott rendesen.

#Párkapcsolat, munka, nő, feleség,
nov. 22. 17:28
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
És mit mondd, miért nem akar? Nálunk most a szomszéd csaj mondott fel, 3 kisgyerekük van. Azt mondja, hogy még nem volt olyan het, hogy mind a 3 egesz héten ment volna végig mert mindig lebetekszik valamelyik. (Szeremcsere apa jól keres...) de erdeklodnek, hogy szerinted ezt melyik munkáltató nézi el???
nov. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Szerintem normális családban az apa is otthon tud maradni, nem mindig csak a nő ha beteg a gyerek. Azt mondja, hogy nem talál semmit, de sose láttam még, hogy neten vagy valahol keresett volna.
nov. 22. 17:45
 3/29 A kérdező kommentje:
Egyébként szeptember 1. óta egyszer voltak a gyerekek betegek és ráadásul egyszerre, 5 napot voltak itthon. Úgyhogy még erre se foghatja, hogy sokat beteg a gyerek..
nov. 22. 17:47
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Mit dolgozott a gyerekek előtt?
nov. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Én csak egy 4 órás sz@rt tudtam bevállalni mert én viszem én hozom a lányunkat.
nov. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Szerintem egy 4 órás sz@r is többet fizet mint a semmi.. Eladó volt egy kis élelmiszerboltban, de oda nem tud visszamenni, mert határozott ideig volt a szerződése és már vettek fel mást azóta.
nov. 22. 18:04
 7/29 anonim ***** válasza:
75%

Úgy kell segíteni neki, hogy TE felkelsz reggel, reggelit készítesz a gyerekeknek, előre ebédet nekik(vagy hozol munkahelyről ebédidőben), általad kikészített ruháikat rájuk adod, mielőtt elindulsz a munkába, elhozod-viszed a gyerekeket, amikor csak tudod(ezért eljössz korábban vagy később mész), a nagyobbal otthon írod a leckét és gyakorolsz a sulira, elviszed őket a barátaikhoz játszani, és képben vagy mikor kivel beszélnek éppen, mi történik velük és névről arcról ismered az óvó és tanítónőket.. Én akkor mennék dolgozni, ha érezném, hogy megoszthatom a gyereknevelés terhét valakivel, pótolható vagyok és nem csak rám számíthatnak, az apjuk nem inkompetens. Illetve intézd el, hogy a főnököd többször elengedjen, vegyél ki egy egy napot gyerekprogramra(mutatva, hogy te is tudsz rájuk vigyázni, ha betegek), vidd el a két gyereket HÁRMASBAN, amíg a feleséged pihen, de NE egy rokonodhoz, hanem gyerekprogramra!


Amíg nem leszel legalább félig a gyerekeid teljes értékű szülője, ne várd azt, hogy az anyjuk majd másik szerep után néz, gyerekjólétre van beállva 8 éve, úgy érzi, ha kilépne egyedül maradnának a gyerekek és pótolhatatlan. A legtöbb nő így érzi, mert a párjuk szrik a gyereknevelésre és elvárná, hogy munka mellett csinálja az egészet az anyuka. Hány szülőin voltál eddig?

nov. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz amúgy munkát találni úgy, hogy hozni-vinni is tudd a gyerekeket, meg még utazni is kell, és baromi kevés a részmunkaidős álláslehetőség. És a korábbi munkaköre mint eladó pláne nem családbarát.

Beszéljétek át, hogy te mit tudsz vállalni, a reggeleket,vagy inkább a délutáni elhozatalt, mert akkor aszerint tud keresni.

Ne csak dörmögj, hogy mennyé mán dolgozni, hanem beszéljétek meg hogy lenne a jó.

nov. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk amióta suli van egyszer vitte be a suliba a férjem és 2 alkalommal ment a lányunkért.

Ezért dolgozok 4 órát.

És nem mondanám hogy ez olyan nagyon gyakori lenne. Tele van a suli előtt apukákkal akik hordják be a gyereket a suliba. A férjemet nem is látják és az ovi ugyanígy telt…..

nov. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg fontos kérdés, hogy mennyire veszed ki a részed.

Én dolgozó anya vagyok, a munkaidőm fix, rugalmatlan, a páromnak sokkal jobban ki kell venni a részét a gyerekek szállításából. Mondjuk ki is veszi, meg mindenből, beteg gyerekkel is itthon marad, ha kell, de így is rohadt nehéz nekem is. Hónapok óta tolódik a jogosítvány, mert jelenleg még csak a kresz vizsgára sincs időm tanulni.

Mondhatni fele-fele arányban oszlanak el a teendők, de ha nem lenne így, én sem dolgoznék. Nem vagyok állat.

nov. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!