Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy viszonyuljak ahhoz, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy viszonyuljak ahhoz, hogy a barátomnak a kapcsolatunk alatt mástól született gyereke?

Figyelt kérdés

22 évesek vagyunk, még egyetemre járunk, kb. fél éve vagyunk együtt. A barátom februárban szakított az előző barátnőjével, 2 hónappal azelőtt hogy mi összejöttünk. Annyit mesélt róla, hogy 8 évvel idősebb volt nála a nő és csak 3 hónapig voltak együtt.

Néhány nappal ezelőtt bevallotta, hogy kb. 1 hónapja gyereke született az exétől. A nő azonnal elmondta neki, a barátom rá akarta beszélni, hogy vetesse el, de nem volt hajlandó, azt mondta felneveli egyedül. A barátom azonnal szakított vele, letiltotta mindenhol és azóta nem is beszéltek. Azt hogy megszületett a gyerek ismerőstől tudta meg, még képen sem látta. Azt mondta nem akarja, hogy bármi köze legyen hozzá. A nő nem keresi, az anyakönyvben sincs benne a neve. Nekem mégis nagyon rossz érzés. Én komolyan tervezek vele és nagyon fáj ez a dolog.

Ti mit gondoltok?


nov. 29. 20:37
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
90%
Én egy ilyen jellemtelen emberrel nem terveznék egy mozizást se, nem hogy jövőt. Ő csinálta azt a gyereket, de felelősséget már nem képes vállalni a tetteiért. Ennél ezerszer jobbat találsz.
nov. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
87%

Én sem terveznék egy ilyen gerinctelen emberrel.

Van itt néha olyan kérdés, hogy "mit tegyek, a párom/apám régi futó kapcsolatából született gyereke, akivel mi sosem találkoztunk, fel akarja venni velünk a kapcsolatot és most áll a bál a családban..."

Számíthat hasonlóra tizenpár év múlva a kedves barátod is.

Valamint a majdani, házasságban született gyerekei majd joggal fognak tartani attól, hogy nekik is hátat fordít egyszer az apjuk, mert ha az egyik gyerekével megtette, miért ne tehetné meg a többivel is. Plusz szép példamutatás...

nov. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
90%
Cserben hagyja a saját gyerekét és te egy ilyennel tervezel hosszú távra? Csak abba gondolj bele, hogy ezt veled is simán ugyanígy megtenné.
nov. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
81%
Ha ez kiderülne, akkor úgy dobbám ki, hogy a lába sem érné a földet. Minek szexelt védekezés nélkül, ha nem volt felkészülve a gyerekre? A felelősséget meg így dobta le magáról? Nem terveznék vele se rövid-, se hosszútávon.
nov. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
90%

Barátod egy igazán figyelmes, becsületes, tisztességes, előrelátó ember.


Ja nem. Szinte ismeretlenül is beleengedi gumi nélkül, aztán meg hárít, nem érdekli mi lesz a saját gyerekével. Te is számíthatsz hasonlóra

nov. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
92%
Felelősségvállalásból leszerepelt a barátod. Ilyen emberrel nem terveznék komoly kapcsolatot.
nov. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
89%

Gyerek akárhogyan beeshetett, ez a része mellőzhető. Viszont minden más igaz, hogy ezért ilyen formában ghosting-olt. Ugyanis ezt megteheti újra. Szakítanék én is, bár a következőnek már egyáltalán nem fogja elárulni. Esetleg rá kéne venni, hogy vállalja fel a gyerekét és anélkül nincs folytatás.


35/F

nov. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
69%
Mármint így a ghosting-olása gusztustalan volt.
nov. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
80%
Amint kiderült ez a sztori, szakítanék. Felelőtlen, nem lehet rá számítani, felelősséget hárít, gyerekes. Szerintem fiatal vagy ahhoz, hogy ő legyen számodra a legjobb opció, de ezt te látod.
nov. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Nagyon szomorú vagyok, mert az elmúlt fél évben nem ilyennek ismertem meg. Nem egy csajozós típus. Mindenben számíthattam rá. Azt mondta azért mondta el ilyen nehezen, mert szeret és nem akart elveszíteni. Őszinte akart lenni, látszik, hogy bántja a dolog és szégyelli magát. Azt mondta, hogy megszakítással védekeztek, amiről már tudja, hogy hülyeség volt, mi mindig használunk gumit. Olyan szempontból sajnálom, hogy ő nem akart apa lenni és az akarata ellenére mégis az lett, ez nem egy közös döntés volt. Nem tudom mit tegyek, én is érzem, hogy ennek így nincs jövője. Akárhogy alakul, a gyereke megvan és ez bármikor okozhat konfliktust a későbbiekben is.
nov. 29. 22:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!