Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A szülőket ilyen szinten...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szülőket ilyen szinten segíteni/támogatni már nem egészséges a párkapcsolatunkra nézve?

Figyelt kérdés

A barátnőm apukája és anyukája is több kisebb-nagyobb betegséggel él együtt (cukor, protézisek) szóval fizikailag egyikük sincs a toppon, de 50-es éveikben járnak, dolgoznak, csak sz*r a fiztésük.

Az apukája piacon dolgozik, ő szokott nekünk tojást, húst hozni, általában beszerzési áron veszi meg, vagy olcsóbban ha közeli lejáratú.

Ez segítséget jelent nekünk, bár rászorulva nem vagyunk.

Az anyukája meg állandóan csak szivességeket kér, és egyre többször, egyre többet.

A barátnőm kimagaslóan keres, de nagyon sokat dolgozik, én átlagosan keresek.

Az utóbbi időben minden egyes szabadnapjában az anyjának kell valamit segíteni mert belekezdett egy telejskörű felújításba, de persze nem volt elég pénze és amihez nem kell szakember csak egy "férfi" azt velünk vagyis velem csináltatja meg.

Azért kezdett bele mert egy nagyobb pénzt fog örököni (20 millió körül) és bár még tart az örökösödési eljárás de ő már nem várt addig, mindent szétszedtek a házban, lebontottak, megcsinálták a fűtést, felújították a vízvezetékeket a szakemberek, és akkor kőművesre meg festőre meg ezekre már nem futotta.

Sittet hordunk, de konténerre sincs pénz, az én kocsimmal meg utánfutóval visszük leadni, a benzint nem fizeti, én meg a barátnőm lapátoljuk meg visszük ki a kocsihoz, kb végeláthatatlan a felújítás.


Eközben itt a mi házunk úszik a mocsokban, férfiként egyedül vezetem a háztartást, mosok, főzök, takarítok, és dolgozok.Mivel a barátnőm reggeltől estig dolgozik, amikor meg szabad akkor az anyjánál vagyunk.

Nagyon sok dolgot kéne itt is megcsinálni, és már rohadtul elegem van az egészből, de tényleg annyira....mondta az anyukája hogy majd fog venni a barátnőmnek 5-6 millióért egy autót ami tök jó, mert amúgy is új autót akartunk, és még pár év lett volna mire összespóroljuk de akkor ezzel az 5-6 millióval kb ahogy megkapja az örökséget és odaadja megvagyunk (ha hozzárakjuk a saját pénzünket is).

Kezdetben ezért mentem segíteni hogy azért ha a barátnőmnek ad ennyi pénzt csak nem fogok hisztizni egy kis lapátolásért.

Csak hát nem kis lapátolás lett meg hetek óta ez megy, és már ott tartunk hogy mi élünk szemétdombon mert minden időnk a munkával meg a segítséggel megy el, és dög fáradt vagyok mert nincs egy nap amit végig pihenhetnék....munka után meg csak olyanokra van időm hogy a csótányok ne költözzenek be a házunkba azért.


A kapcsolatunk alatt soha nem volt ilyen érzésem, de már többször is megfordult a fejemben hogy nekem ez sok és mi lenne ha (újra) egyedülálló lennék...és a barátnőmnek szent az anyja, azonnal ugrik ha anya szól, pédlul legutóbb is megbeszéltük, hogy akkor holnap szabad vagy, délelőtt döglünk, délután átrendezzük a konyhát, takarítunk, pakolunk.

Jó, oké így lesz.

Délelőtti döglés pipa, majd szól a telefon, anyu: jaj lekéne hozni a padlásról azt a nagy szekrényt és összerakni mert a régi szétesőben van az meg egy jó szekrény, tudunk e menni.

A barátnőm meg persze, igen, gyorsan összerakjuk.Gyorsan összeraktuk. Délután 1-től este 6-ig, mert kb 3 férfi kellett volna ahhoz hogy azt lehozzuk onnét, ehhez képest volt a barátnőm meg én, és úgy kínlódtuk le ketten.

A konyhánk azóta sincs átrendezve :)


Most meg már kicsit úgy érzem az egészet, hogy az anyja rájött hogy hát mi full ingyen munkaerő vagyunk neki, minek hívna bárkit is, itt van ez a madár (én) aki mindehez ért egy kicsit, mindent meg is tud csinálni, mindent elvisz, építsek neki palotát, a barátnőm meg bólogat mindenre mert anya az szent.


Jó, egyébként nem utálom ennyire az anyósjelöltemet, mert nagyon jó köntösbe bújtatja ezt a kihasználós énjét, de most egyre inkább kezdem meglátni az igazi arcát.


Közben a barátnőm még anyagilag támogatja az apját is aki ellenáll, de ő legalább tényleg rá van szorulva, és ő nem nagyon kér semmit, meg a saját helyzete mellett is próbál minket segíteni ami szép...csak nem fér bele nekünk főleg hogy most is az utolsó forintunkat is feléltük fizetésig, amiben az a szomorú hogy jóval a magyar átlag felett keresünk ketten együtt, és nem jövünk ki, úgy hogy semmi extrára nem költünk csak csorog a pénz anyuka hülyeségeire meg apuka támogatására.


A barátnőm meg annyit tesz értem hogy extrém mód bevállalós és jól teljesít este már ha nem alszunk el egyből a fáradságtól...de engem már lassan ez sem kárpótol, szóval most úgy érzem hogy vagy rövid határidőn belül visszakapjuk a régi közös életünket, vagy én nem fogom bírni ezt idegileg....és szomorú lenne ha emiatt érne véget a kapcsolatunk, mert amíg nem kapott ránk az anyja addig tök jó volt minden.


25 valamint 29 évesek vagyunk (én az idősebb)


dec. 3. 16:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez már messze nem egészséges! Én nő vagyok de se én se a párom nem vagyunk ilyenek. Persze segítünk ha kell bármikor ugrunk, de nem kihasználás szinten. Nem is él vele vissza egyik szülő sem.
dec. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem egészséges biztosan a kapcsolatra nézve és a ti egészségetekre nézve se. Úgyhogy a barátnőddel beszélgess el, hogy ez így tovább nem mehet, mert megesz titeket a retek és baromira fáradt vagy. Mondja meg a szüleinek, hogy végeztettek az egész segítségnyújtással. Természetesen ha nem hajlandó rá akkor előbb utóbb vége lesz a kapcsolatotoknak tehát jobb különválni.


A híres "anyós" a pénzével manipulál titeket és azzal hogy ő mit adogatott eddig nektek. Ez érzelmi zsarolás! Undorító.

dec. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen, csak erre az a magyarázat hogy "amíg a felújítás tart, meg ha megvan a pénz akkor már más lesz" csak én már lehet nem tudok addig várni.Főleg hogy nem tudom mikorjön az "addig".


Természetesen azt sem akartam hogy ő adjon 5 millát mi meg itthon fetrengünk, és tartjuk a markunkat ezért kezdtem bele abban hogy segítünk.

De annyi ott a munka, hogy kb ha 2 hétig mindennap csinálnánk akkor esetleg úgy lehetne látni hogy mikor lesz a vége.

De így hogy minden héten a 2 szabadnapunkat áldozzuk be, így soha nem lesz vége

dec. 3. 16:16
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Akkor szard le a pénzt. Keressetek annyit össze ti ketten.
dec. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Pontosan így vagyok vele, hogy lassan már nem ér annyit a szép új autó jövőre, mint ez a sok stressz, idegeskedés, fáradság, fizikai megterhelés.

2-3 év múlva is ugyan új szép új autó lesz az az új autó.

dec. 3. 16:26
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tartsd magad ahhoz, hogy önerőből is el lehet érni a célt, nem kell hozzá más pénze.
dec. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

Höhöhö. Oszt majd dobbant az asszony egy pár hónap, vagy év múlva és se új autó, se pénz, se asszony, szóval a semmiért dolgoztál. 🤭

Nem rosszindulatból írom, de ez is benne van a pakliban.

dec. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Övé az autó bárhogy alakul a kapcsolatunk.

A barátnőmért teszem azt, hogy segítek, nem én fogom használni a kocsit, nem nekem adja az anyja a pénzt.

dec. 3. 17:01
 9/10 anonim ***** válasza:

Ahogy leírtad,szerintem az se normális, hogy barátnőd csak azt mondja, hogy "ja persze megyünk", anélkül, hogy téged megkérdezne. Szerintem ezt le kellene tisztáznod vele elsősorban, főleg ha előtte jól megvoltatok.

Na meg ahogy mondtad, hogy nem jöttök ki a pénzből, mert apu, anyu támogatva van, ez se egészséges.

Sajnos egy felújítás könnyen tönkre tudja tenni az ember kapcsolatát. Az enyém is majdnem ráment.

33/F

dec. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Következő hétvégén menj el a szüleidhez. Ha a barátnőd megy veled az jó, ha nem az is, legalább pihensz egy nagyot
dec. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!