Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tudnék egészségesebb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnék egészségesebb kapcsolatokat fenntartani?

Figyelt kérdés

Most vagyok túl az első párkapcsolatomom, és önelemzés után úgy látom, hogy a szakításnak nagyrészt az volt az oka, hogy érzelmileg nem tudtam megnyílni. Persze ez nem a lány hibája volt, ő nagyon nyitott, közvetlen volt... Én viszont nem voltam képes erre az intimitásra, sőt megilyedtem tőle (ami tudom elég szánalmas). Egyszerűen ezek olyan dolgok, amiről a haverjaimmak se beszélek és féltem, hogy mit gondolna rólam.


Sok családi problémám volt, valahogyan barátkozni is nehezen barátkozom. Volt egy mélydepressziós szakaszom, ami meghatározta a tinédzser korom első felét. Nincs legjobb barátom, nagyon közeli haverjaim. Előtte nagyon sokáig nem volt barátnőm, emiatt is van felgyülemlett keserűség bennem(habár ez mióta összejöttünk folyamatosan párolgott). Őszintén, egy ponton eléggé incel-type karakterekkel voltam körbevéve.


Most ezekről, hogyan nyiljak meg, hogy ne gondoljon rosszat rólam?


Mindezt csak részben venting-ből írom ki, de tanácsot is kérek. Ahogyan írom ezt a posztot, úgy rendezem a gondolataimat. Szerintetek, mi kellene csinálnom? Feldolgozni és felválalni ezeket a dolgokat? Új élményeket szerezni, amikkel könnyebben tudok majd a későbbi kapcsolataimban megnyílni? A haveri hálómat is szorosabbra húzni?


Válaszokat előre is köszönöm! Ha kérdésetek van készséggel válaszolok rá.


2023. júl. 23. 22:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nagyon könnyen megnyílok az emberek előtt. Talán már a másik végletbe is tartozom, néha úgy gondolom, hogy már-már a naiv értelemben. Volt, hogy megégettem magam emiatt (nem feltétlenül távkapcsolatra gondolok)... De aztán rájöttem, hogy ez nem baj. Azok az emberek, akik kihasználnak emiatt, vagy rosszat gondolnak rólam azon dolgok miatt, amit elmondok nekik, azok nem baj, ha ezért "kikopnak" az életemből.

Szerintem érdemes erre így tekinteni. Féltél, hogy mit gondol rólad? Kell olyan ember az életedbe, aki rosszat gondol rólad? Gondolom, nem. Majd lesz, aki elfogad téged, azokat az embereket kell megbecsülni. De őszinteség, megnyílás nélkül nem lehet kiszűrni ezt.

Gondolj arra, hogy mi a legrosszabb, ami történhet? Olyan embereket veszíthetsz csak el emiatt, akik nem is igazán szeretnek téged. Ami véleményem szerint nem is olyan rossz dolog.

Én így látom.

Nyilván nehéz beleképzelnem magam abba, hogy milyen félni ettől, de azt gondolom, hogy itt a bizalommal van elsősorban probléma. Nem bízol meg annyira az emberekben, hogy a felszín alá betekintést nyújts. Félsz a következményektől, attól, hogy elhagynak téged, ha mélyebben is megismernek. De így soha nem fogsz tudni mélyebb kapcsolatokat kialakítani. Lehet, hogy csalódni fogsz párszor, és lesz, akinek tényleg nem fog tetszeni az az oldalad. És akkor mi van? Mi történik? Igazság szerint semmi rossz, majd legközelebb sikerülni fog. És ha nem? Akkor majd legközelebb...

Így működik ez mindenkivel. Sok embert megismerünk életünk során, de csak kevesekkel sikerül kölcsönös elfogadáson alapuló, mély kapcsolatot kialakítani. Nem kell attól rettegni, hogy párszor nem fog sikerülni. Egyszer majd fog. Akár barátokkal, akár párkapcsolatban. Ha meg sem próbálod leküzdeni ezt a félelmet, akkor rosszabbul jársz, mintha pár olyan embert elveszítesz, akik nem tudnak téged megbecsülni, és nem olyannak szeretnek, amilyen vagy. Sok sikert kívánok neked! Remélem, sikerülni fog, és sok pozitív csalódás ér majd az életben ezáltal.

2023. júl. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
* Előző vagyok. Nem távkapcsolatot, hanem párkapcsolatot akartam írni. :D
2023. júl. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha félsz megmutatni önmagad, akkor soha nem fognak magadért szeretni.

Párom is ilyen, mindig félt, hogy senki nem tudja őt elfogadni olyannak, amilyen, de előttem kinyílt és én ezt nagyon értékelem. Ettől lett nagyon mély a kapcsolatunk.

2023. júl. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Sokszor átolvastam őket. Eddig is tudtam, hogy ez lenne az egészséges dolog, de most úgy érzem hatarozottabb lettem a belső gondolataim megosztásával. Az a gondolat is hasznos volt 1.-től, hogy akik nem tudnak elfogadni, azok nem is baj, hogy elkopnak.


Őszintén, nem ez az első eset, hogy megpróbáltam kilábalni az elszigeteltségből, de most megpróbálok mindent beleadni. Elhívtam egy régi barátomat túrázni. Egy másik barátommal az imént említett párkapcsolatról beszélgettünk, próbálok nyitottabb lenni, hiszen már sok ideje ismerjük egymást. A lányt is megprobálom visszaszerezni.


Köszönöm a válaszokat mégegyszer!

2023. júl. 24. 22:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Szívesen. Nagyon örülök, hogy némiképp tudtam segíteni, és megtetted az első lépéseket. Még egyszer sok sikert kívánok!
2023. júl. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Srácok, van rá esély, hogy a lánnyal újra összejöjjek. Akinek van kedve, jöhet önkéntes párkapcsolati tanácsadónak dm-be.
2023. júl. 26. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!