Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Emberek hogyan képesek kielégí...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Emberek hogyan képesek kielégítő, hosszantartó párkapcsolatokat kialakítani?

Figyelt kérdés
Közeledik a karácsony, én meg azon agyalok, hogy azelőtt vagy után szakítsak-e a párommal. Hat hónapja vagyunk együtt, de kb 4 hónapja azt érzem, hogy ez egy toxikus kapcsolat, ahol én pénzelt az illetőt több százezer forinttal, mert elvesztette a munkáját, felmondták a szerződését, én meg fizettem a költözés nagy részét. Azt hittem, hogy ezek után a földön fog csúszni nekem, hogy nem hagytam a sz*ban, de nem!!! Ugyanazok a konfliktusok előjöttek, amik korábban is. Sőt, a költözés közben. Ugyanakkor azt érzem, hogy egyikőnk sem mer kilépni ebből. Melegként alapból nehezebb kapcsolatot kialakítani, olyan valakit találni, aki nem csak szexet akar. Lényeg a lényeg, akik normális, kielégítő kapcsolatban vannak, hogy tudnak úgy lenni? Nincs semmi konfliktusotok? Én mindig megkapom, hogy amiket tanulok, pl mostanság sokat foglalkozok pszichológiával, az baromság, inkább megtanulhatnám, hogyan koncentráljak arra, amit nekem mond, stb. Nagyon azt érzem, hogy egy egészséges felnőtt rég kilépett volna ebből, én mégsem merek.

dec. 4. 00:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
33%

Úgy képesek, hogy szerencséjük volt, csak ezt a legtöbben igyekeznek tagadni, mert nem az ő érdemük, így nem lehet büszkélkedni vele, hogy ők mennyire okosak-ügyesek, tudnak valamit...

Lehetsz bármilyen, csinálhatsz bármit, ha nem a megfelelő emberrel találkozol. És hiába zárod le az egyik nem megfelelővel, meg a 10.-kel is, önmagában ettől még nem fog jönni a megfelelő, hanem simán lehet, hogy a 11. meg a 20. is csak olyan lesz, akivel zárhatod le megint. Kva nagy szerencse kell ahhoz, hogy azzal találkozz, aki neked való, nem pedig csak mindenki mással helyette.

Én nem szoktam ezeket hosszúra elnyújtani, max. 2 hónap, többnyire annyi sem. De semmivel sem vagyok előrébb, csak szórom kifelé sorban, akikkel nem passzolunk, olyan meg soha nem jön, akivel igen.

dec. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Mondjuk két hónap baromi kevés idő, hogy megismerd a másikat. Persze nem tudom kivel hoz össze téged a sors, olyanokkal, akikkel két hónap alatt sem stimmel semmi? Nem is akarsz dolgozni a kapcsolaton?
dec. 4. 09:29
 13/14 anonim ***** válasza:

Az alapok közül egy vagy több nem stimmel.

Vonzalom/kémia - ránézésre hiába tetszik (és emiatt + egyéb pozitív tulajdonságai miatt próbálok esélyt adni), ha a szervezetemre nem hat úgy... Összesimíthatatlan jövőkép - nyilván van, amiben lehet kompromisszumot kötni, de nem mindenben. Eltérő preferált életstílus - itt is létezhet némi alkalmazkodás, eleinte még van is hozzá lelkesedés, de aztán egyre kevésbé. Ilyenekre gondolj.

És pont itt jön képbe a szerencse vagy annak hiánya. Hogy sosem azokkal kerülünk össze, akikkel legalább az alapok terén egyezünk. Mindig van valami, ami nem stimmel. Ha a lehető legtökéletesebben szűrök is pl. társkeresőn, akkor mondjuk a kémia garantáltan nem fog működni. Másoknál pedig, akiknek hosszú és jónak mondható kapcsolatuk van, azt látom, hogy alapvetően egy szerencsés egymásra találásból indul az egész. Persze jönnek nehézségek az évek során, kell dolgozni rajta, nem önműködő nyilván, de passzolnak. Nem pedig csak erőltetik azt, ami nem megy, mert már eleve baj van az alapokkal.

dec. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogyan képesek, ha képesek. Talán a kevés önismeret az oka.


Jobb egyedül, mint mérgezésben. Így nincs lehetőséged beengedni életedbe az újat.

dec. 5. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!