Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan lehet kezelni, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet kezelni, ha a párom hangulatember?

Figyelt kérdés
Nem vagyunk régóta együtt, szóval még nem élünk együtt, ellenben szeretjük egymást, viszont mindketten hoztunk traumákat korábbról, amik néha megnehezítik a kapcsolatunkat, de próbálunk rajta dolgozni, szóval az akarat és a kitartás megvan, illetve mikor elmondtam a páromnak, hogy mik zavarnak a kapcsolatunkban, akkor tényleg erősen ráfeküdt arra, hogy ezeken a dolgokon változtasson, és én is igyekszem alkalmazkodni hozzá. Viszont nagyon sokszor stresszes a munkája miatt, sokat túlórázik, mindig fejetlenség van a cégnél, ahol dolgozik, emiatt sokszor rosszkedvű, és ha rosszkedvű, akkor sajnos azon én se nagyon tudok változtatni, csak az elszenvedője vagyok a hangulatának, ami néha nagyon zavar, mert ha nekem rossz kedvem van, én attól még kedves tudok maradni hozzá, de ő néha van, hogy kifejezetten bunkó, vagy csak szimplán egyedül akar lenni és nincs kedve beszélgetni velem, én meg csak behúzom ilyenkor fülemet-farkamat automatikusan, és emiatt néha alárendelve érzem magam. Van aki hasonló cipőben jár? Hogy lehetne ezt kezelni? Mert néha elég sok szorongással jár ez az egész.

dec. 4. 13:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy lehetne ezt kezelni?"


4 lehetőség van:


A) Vált munkahelyet.

B) Ott marad, de elmegy pszichológushoz.

C) Elmentek együtt párterápiára.

D) Elhagyod és egyedül, nélküle mész pszichológushoz, hogy a traumák ne uraljanak és persze ne fogj ki még egy traumás emberkét.

dec. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy "traumás" ember + egy akinek nincs traumája és kiegyensúlyozott = változást és javulást hozhat, kis idővel és türelemmel.


Egy "traumás" és még egy "traumás" ember = együtt fognak még mélyebb szintre süllyedni mert a másikét is hozzáteszik.


Szóval ha egyedül képtelenek vagytok túllépni, akkor menjetek pszichiáterhez, vagy váljanak el az útjaitok.

dec. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, én voltam hasonlóban. A kapcsolat elején azt hittem, hogy majd jobb lesz. Konkrétan depressziós lettem miatta. Szerintem inkább szakits vele
dec. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem lesz jobb. Ő azt a mintát hozza, hogy ha rossz a kedve, akkor a párjának is legyen rossz. Apám ilyen. Rémes volt ezt a gyerekeként átélni, de anyámnak se könnyű mellette most se.
dec. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én már több mint egy éve járok terápiára pszichológushoz, mert sokszor voltam depressziós, volt nagyon sok mélypontom az utóbbi két évben, és a mostani párommal már akkor ismerkedtem meg, mikor már valamivel jobban voltam. Viszont egyszer szakított is velem, mert még mindig vannak rosszulléteim és ezeket nem nagyon tudta kezelni, szóval akkor azt hitte hogy úgy lesz a jobb, ha szakítunk, de utána megbánta mert rájött hogy szeret és mégis velem akar lenni. Ekkor mondtam el neki a dolgokat, amik zavartak a kapcsolatunkban, és mikor azt mondta hogy változtat, akkor újra összejöttünk. Azért nem akarom feladni a kapcsolatunkat, mert látom rajta a törekvést, hogy próbál változni és ennek látom is a nyomait, de nyilván nehéz lehet, mert ki kell lépnie a komforzónájából. Az ilyen hangulatemberek sose tudnak megváltozni, ha én kifejezem felé az igényem, hogy engem ez zavar?
dec. 4. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!