Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Menyasszonyom hirtelen haragú...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menyasszonyom hirtelen haragú és nagyon hamar megered a keze. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

23 éves vagyok, férfi. 5 éve vagyunk együtt párommal, ebből 1 éve jegyben járunk és 3 éve együtt élünk, de esküvő nincs kitűzve az elkövetkező pár évre.


Ez nem is annyira kérdés lesz, inkább csak szeretném elmondani, hogy mi van velem, hátha valaki meghallgat, tanácsot ad, mert sajnos nem nagyon van kivel beszélgessek.


Sosem volt felhőtlen a viszonyunk. Mindig voltak viták, de sosem voltak nagy viták. A leghosszabb is megoldódott még aznap estig, legeslegrosszabb esetben még másnap átbeszéltük, de akkor már idegesség nélkül.

Ez sajnos nem jelenti azt, hogy a kis vita (értsd: miért nem voltál képes elmosogatni?) nem fajult kegyetlenül el. Én is hibás vagyok benne, mert a büszkeségemmel néha nem vagyok hajlandó elfogadni, hogy tévedek. Ilyenkor ő nem akar magához közel engedni. Én egyszer próbáltam mégis megnevettetni és oda bújni mellé, ő viszont behúzott nekem. Köpni nyelni nem tudtam, szörnyen éreztem magamat napokig, viszont szóba se jött többet. Mintha meg se történt volna.


Ez után ez kezdett szokássá válni. A közelébe se kellett menjek, volt hogy még ő jött oda hozzám ideggel, hogy megüssön. Egy későbbi beszélgetés során kiderült, hogy ő ezeket jogosnak tartja, ezért nem is kért bocsánatot. Eddigre már mindkét felkarom tele volt harapás nyomokkal (amikből soknak még most, évekkel később is látszik a sebhelye), az egész testem mély karmolásokkal. Még műteni is kellett anyajegyemet, mert elmarta.


Egy hasonló alkalom során szégyenteljesen rossz döntést hoztam. Egy véget nem érő vita volt, ami már engem is frusztrált (ismeritek azt, amikor a másik met se hallja mit mondtok neki, pedig a megoldást mondod), mikor megütött. Eddig a hangomat se emeltem fel soha, viszont ott bennem elpattant valami és nem tűrtem tovább, megpróbáltam lefogni, volt, hogy én is megütöttem. Nem vagyok rá büszke. Minden nap gyűlölöm magam érte. Ez után persze csak rosszabb lett. És mostantól jogosnak is éreztem ha kezet emel rám.


Én sosem ütöttem erőset. Még az iskolában se mertem teljes erővel visszaütni azoknak, akik megvertek, mert féltem, hogy kárt teszek bennük. Ez alapján elhihetitek, hogy itt is a legrosszabb, az egy 2 nap alatt elmúló véraláfutás volt a karján. De akkor megfogadtam, hogy bármi is legyen, soha többé nem emelek kezet rá.


Ez után elég sok problémánk megoldódott (fizetésemelés, végre élhető lakás, ösztöndíj, stb), a hangulat jobb lett és hónapokig semmi sem került felszínre. El is felejtettem az egészet, csak távoli rossz emlékek voltak, amik még csak valósnak se tűntek.


Viszont egy hónapja újraindult minden. A munkám stresszes. Rengeteget kell dolgozzak, szorosak a határidők. Egy nap nem ment e miatt a szex. Egyszerűen elkalandoztak a gondolataim. Összevesztümk. Szarul esett nagyon. Másnap rágörcsöltem, megint nem ment. És innen indult lefelé a spirál. Nem megy, mert ideges vagyok és azért vagyok ideges, mert nem fog menni. De voltam orvosnál, írt fel gyógyszert a stresszre és azóta minden megy úgy mint rég. Szerintem a kapcsolatunk legjobb szexei voltak. Azaz ment, egész máig. Ma reggel óta veszekszünk valami apróságon, de azért persze jó csúnyán. Ha ez nem lenne elég, nagyon rosszul éreztem magam, mindenem fájt, szédültem, hányingerem volt. De azért volt hangulat valamennyi, viszont közben megint maga alá gyűrt a rosszullét és megpuhult. A következőben jött 3-4 elkeseredett próbálkozás arra, hogy életet lehelljünk bele, egyre görcsösebben. Pedig csak hagyni kellett volna mára. Rossz volt a kedv, fáradtak is voltunk, rosszul is voltam. Van ilyen. Én ezt be tudtam látni. Ő nem.


Az egyik próbálkozás után kegyetlen vita kezdődött. Azaz inkább ordibálás. Nekem nem nagyon volt beleszólásom, ha megszólaltam, azt is halkan, könnyekkel küszködve. Kezdetnek hozzám vágott egy 2L-es palack vizet, aztán a tobábbiakban többször behúzott. Valahogy lenyugodott a dolog, kimentem arcot mosni, de bizony isten mikor meghallottam, hogy jön ki a szobából teljesen összerándultam és a kezeimmel próbáltam védeni magam. Csak vízért ment ki. De nem érzem normálisnak, hogy félnem kellene tőle... Ez még jobban megilyesztett...


Volt még egy próbálkozás és utána még egy verés. És itt már-már féltettem az életemet. Ordított velem, hogy miért, miközben az egyik könyökével a torkomat nyomta, a másik kezével meg időnként gyomrosokat ütött belém. Időnként másodpercekig nem kaptam levegőt. Én meg csak néztem, zokogtam és próbáltam védeni magam mesztelenül. El sem tudom képzelni mennyire szánalmasan néztem ki...

Most elment itthonról. Mikor hazaér, gondolom jön a második felvonás. És nagyon erősen gondolkodom, hogy itt hagyom mindenemet amim van, ott egye meg a fene és eltűnjek mire visszaér. Bennem most valami tényleg eltört... Így még sosem éreztem magam. A legszomorúbb, hogy még az sincs, hogy kihez menjek. Egy barátom se maradt szerintem hála annak, hogy mindenkitől eltiltott. A legtöbbel évek óta nem is beszéltem. Édesanyámnak meg van elég baja. Apum pár hónapja halt meg, ő még nehezebben tudja túltenni magát rajta mint én, ha nem lenne neki is alapból elég szar az élet. Nem akarom még ezzel is terhelni.


Jöhet a jogos kérdés, hogy miért nem hagytam még el eddig. Nem tudom. Az első másfél év maga volt a gyönyör. Rengeteg élmény, szórakozás, a fél országot beutaztuk kettesben. Életem legjobb időszaka volt messziről. Valószínűleg ezt akarom visszakapni, foggal, körömmel kapaszkodok bele, végső soron, másom már úgy sincs...


Nem tudom miért tudtam ezt ilyen jóízűen leírni most. Lehet mert haragszom most. Nagyon. Igazságtalannak tartom az életet, hogy mástól miért csak azt hallom, hogy mennyire boldogak... Na mindegy. Élőben úgyse tudnék beszélni erről senkivek. Túlzottan szégyellem.


dec. 9. 22:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez a hirtelen hangulatingadozás olyan mintha pszichiátriai eset lenne(a borderlineok szoktak hasonlóak lenni). Mellettük meg pokol lesz az életed.
dec. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
97%
Nem olvastam végig a részleteket. Remélem nem komoly a kérdésed. Bántalmazó kapcsolatban éltek, mindketten szörnyen viselkedtek, ezek a "problémamegoldási" módszerek már óvodás korban sem elfogadhatóak. Az első másfél év hiába volt nagyon szép (bár azt írtad sosem volt felhőtlen a viszonyotok), nem működtök együtt jól. Nagyon fiatalon kerültetek össze, még most is fiatalok vagytok, ne rontsátok el egymás, de főleg egy vagy több leendő gyerek életét. És mindkettőtökre ráférne egy pszichológus, ezeket a mintákat, megküzdési stratégiákat, "vitakultúrát" hozzátok magatokkal, de pont mert fiatalok vagytok lehet ezeken még változtatni, hogy majd a jövőben normális, építő kapcsoaltban legyetek valakivel.
dec. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Ne élj így. A párodnak sem jó így. Nem jó felé mentek, nem vagytok jó hatással egymásra.
dec. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Sajnos komoly. Az én vitakultúrám szerintem relatív normális. Igen. Sokszor megmakacsolom magam, ha valamiben őszintén hiszek, hogy igazam van. Viszont, ha elsőre nem is, de hamar be tudom látni, hogy tévedtem. E mellett nem vagyok indulatos, hangomat se nagyon emelem fel, se otthon, se a munkában, se vezetés közben. Valamint azt az 1-2 alkalmat letekintve nem is reagáltam soha az agresszióra.
dec. 9. 23:05
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben elmennék anyámhoz. Ha jóban vagytok, nagyon fog örülni neki, hiszen nagyon egyedül érezheti magát most, hogy apád elment.

Hozzá is költözhetnél, eljegyzés felbont, vége.

Így nem lehet élni.

dec. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva én lepattintanám még most. Soha nem ütöttem meg nőt, de egy ilyennél lehet, hogy eljárna a kezem.

Ha valaki egy párkapcsolatban nem tudja normálisan megbeszélni a dolgokat, akkor azzal kár kezdeni. Később mi lesz?! Beléd vágja a kést?!

Konkrétan, ahogy leírtad, ez a lány bolond és ez csak rosszabb lesz a korral.

Egy ilyen ember mellett rettegés lesz az életed és minden területen szarul fogsz teljesíteni,ha vele maradsz.

Szerintem keresd meg anyukádat! Apud miatt pedig részvétem.

33/F

dec. 10. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
0%

Tehat ez egy ilyen eset, amit mondani szoktak itt, hogy "bezzeg az atlagos/csunya pasiknak is van noje", nem csak a Chad-eknek?



39F incel

dec. 10. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez a nőszemély durván pszichiátriai eset. Csak azért nem látod, mert ahogy leírtad, apránként hozzá szoktál. Mint a béka amit lassan főznek meg, így nem ugrik ki.

Tipli anyádhoz, eljegyzés felbont és ha még egyszer kezet emel rád, 3x akkorát vissza neki. Ez a liba egy elmebeteg bántalmazó és láthatóan visszaél erősen azzal, hogy nem mersz visszaütni.

Nyugodtan felejtsd el a nőt nem verünk maszlagot! Nem verünk nőt olyan értelemben, hogy dühből, felindulásból nem szabad őket bántani, mint kezdeményező fél! De itt önvédelemről szól a dolog!

Azért teszi ezt, mert megteheti - legalábbis ezt hiszi.

Én meg sem hallgatnám mit mond, szóba sem állnék vele, fognám a cuccaim és öröke otthagynám.

Nem érdemel tőled SEMMIT és nincs olyan emlék, ami miatt ezt bàrkinek kellene nyelnie…

dec. 10. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy a megszokott dolgokat nagyon nehéz felrúgni, új életet kezdeni, de ezt te is tudod, hogy nem szabad folytatni. MOST kell felállni, és ott hagyni a francba, menj haza anyukádhoz, hidd el, ő szívesen vár, előtte nem kell szégyellned semmit. Ez a nő bolond, ez nem normális, ez már nem a sima agressziókezelési probléma, hanem valami annál súlyosabb eset. Nem kell megvárni amíg vér folyik, menj, amíg még mehetsz! Ne várj az ünnepekre, semmire, kezdj el csomagolni, és amikor nincs otthon, tipli! Ne adj esélyt annak, hogy face-to -face szakítasz, és neked essen a nagykéssel, vagy olyan helyzetbe hozzon, hogy eked kelljen belevágni! Önvédelem ide-vagy oda, nem hiányzik a te életedből sem egy büntetőeljárás...
dec. 10. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Gyerekeverő lesz az olyan aki pofozkodik.
dec. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!