Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miert esik rosszul a dolog,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miert esik rosszul a dolog, ha megertem az o nezopontjat is? (Hosszu)

Figyelt kérdés

A baratommal 1,5 eve vagyunk egyutt, 1 eve egyutt is elunk az en varosomban. Ezert bar a barataival egyutt dolgozik, szabadidejukben kevesebbet talalkoznak. Ezenkivul mostanaban ugy erzi, hogy egy munkahelyi konfliktus miatt eltavolodtak egymastol, es kihagytak a kozos programokbol, ami miatt szomoru volt es csalodott is a barataiban. Ezido alatt en vigasztalgattam, de kozben igyekeztem arra is ramutatni, hogy mi az o szerepe a konfliktusban, hogyan torekedjen a megoldasra, tehat nem a baratait szidtam es uszitottam ellenuk.

Ekozben most vizsgaidoszak van, 1-1 fontos zs es vizsga elott az o varosaban alszik, mert 1 szobas lakasban lakunk, en nem tudok tole olyankor ugy tanulni, o meg nem tud aludni amikor hajnalig tanulok, mert eg a villany es reggel koran kel. Igy tegnap nem aludt itt, termeszetesen ment a szoveg, hogy alig varja, hogy ujra egyutt legyunk es egyutt aludjunk es o szeretne hazajonni hozzam. (+ emellett megigerte, hogy segit a hetfoi vizsgamhoz jegyzeteket begepelni, amivel nem halad ugy, mint kellene, de mivel o tesz nekem szivesseget ezert egy rossz szavam sincs.)


Erre most szol, hogy a rossz ido miatt abbahagytak a munkat, es hogy maradna ma a barataival tarsasozni. Egyreszrol orulok neki, mert tudom, hogy kell neki a kikapcsolodas, meg az, hogy ujra kozeledjen a barataival.


Masreszrol viszont mindig az van, hogyha az utolso pillanatban elhivjak a baratai akkor bar tolem megkerdezi, hogy mehet-e, de ha mondom, hogy en szerettem volna egyutt lenni, nem ezt terveztem pentek estere, akkor meg megy a pukkadas. Valamint van, hogy azt mondja hazajon az utolso vonattal, en varom itthon, de a vonat indulasa elott derul ki, hogy amugy o megis maradna. Ugy erzem, hogy nem becsuli azt, aki mindig vele van es meghallgatja a napi panaazkodasait azokrol az emberekrol, akik amugy le se szärjak ot. De amint lehetoseg adodik, hogy veluk logjon, akkor meg o szärik az en fejemre, es ettol ugy erzem, hogy csak akkor vagyok jo meg erdekes amikor nincs mas opcioopcio + nyilvan nem fogja befejezni a jegyzeteket sem, amit megigert.


Valamint ilyenkor kis haragot, mar-mar megvetest erzek iranta, mert ugy erzem, hogy a szavai (alig varja, hogy egyutt legyunk) nincsenek osszhangban a tetteivel, es ilyenkor elfog a keseruseg, hogy nem is igaz, amit mond es egyre nehezebben hiszek neki.


Tudom, hogy a mentalis problemaim miatt olykor nem racionalisan gondolkozom, igy neki meg errol nem szoltam, nem akarok en lenni a sarkany, aki osszeveszik vele a program elott.

Ha megertem az o nezopontjat is, es tudom, hogy az teljesen jogos, akkor miert esik megis rosszul



#barát #Kozos ido
dec. 15. 13:03
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

"Ha megertem az o nezopontjat is, es tudom, hogy az teljesen jogos, akkor miert esik megis rosszul"


Mert ettől függetlenül a helyzet rád nézve még mindig igazságtalan.

dec. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De akkor igy mi a megoldas?
dec. 15. 13:33
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Szakítás.
dec. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Én itt csak rinyálást látok. Ha mentális problémád van akkor menj orvoshoz.
dec. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Van erre egy szep magyar kifejezes. Nem tudsz szamitani ra. Egy kapcsolatban ez pedig alapveto kene legyen. Azert esik rosszul, mert hiaba erted az o oldalat is, a kapcsolat serul tole. Valahol ott lehetne kompromisszumot talalni, ha megallapodtok valami ertelmes keretben. Tehat talalkozzon rendszeresen a barataival, de az kiszamithato legyen. Minden masodik pentek peldaul. Akkor te is tudsz programot szervezni magadnak. Hidd el, neki is sokkal jobb lenne ha meglennenek ezek a keretek.
dec. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

4: vao. Nyilvan ha tudom, hogy vannak mentalis problemaim, akkor mar voltam orvosnal. De ez nem egy felsoleguti megbetegedes, hogy felirnak ra valamit es egy het mulva elmulik. Nem gondolom azt, hofy rinyalnek. Pont ez az, hogy nem akarok feleslegesen kiakadni, ezert mielott ot baszogatnam megkerdezem itt.


Utolso: azt nem mondanam, hogy nem tudok ra szamitani, mert minden masban 100%-ig ott van mellettem. De igen, amikor a baratairol van szo, akkor vannak hianyossagok. A rendszer egy nagyon jo otlet, ha csak kettonkrol lenne szo, akkor mukodne is. Viszont a baratainal nem mukodne a rendszeresseg, altalaban varatlanul es utolso pillanatban szervezodnek ezek a talalkozok es altalaban akkor, amikor az 1-2 vezerhang kitalalja, nem akkor, amikor a baratom keri oket.

dec. 15. 16:16
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én hasonló cipőben vagyok. Csak nálunk a szabadideje fontos. Én már úgy érzem eleget harcoltam bele se élem magam mostmár. 😪
dec. 16. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
49%
A barátai fontosabbak neki, mint te. Megszoksz vagy megszöksz.
dec. 16. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!