Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek az első pár hónap...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek az első pár hónap konfliktusai alapján lehet következtetni a későbbi viták súlyosságára?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy a rózsaszín ködös időszakban valószínűleg nincsenek is olyan heves viták, illetve nem is tekintenek rá az emberek olyan súlyosként, mert még elfogultak vagyunk a másikkal szemben.

Ha viszont külső szemlélődőként feltűnik, hogy az egyik fél hajlamos lehet hamar felkapni a vizet, akkor ez az indulatkezelési probléma a jövőben (pl összeköltözés után) várhatóan még súlyosabb lesz?



dec. 17. 00:56
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Igen.
dec. 17. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Nem. A felkapja a vizet normális emberi tulajdonság, az okok a kérdésesek, ha a kapcsolat eleje csupa szívás a külső körülmények miatt, amiket sorban megoldanak/összecsiszolódnak, akkor mindenki kevésbé fogja felkapni a vizet. Azt csak azok szeretik hangoztatni hogy "indulatkezelési probléma", akik kárörvendőek.
dec. 17. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Ha már az elején kiütközik, hogy nem tudja visszafogni az indulatait az egy óriási vörös zászló.
dec. 17. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Van aki olyanokon rág be ami kezelhetetlen. Pl, ha valaki olyanon kapja fel a vizet, hogy a másik minimálisan felkapja a vizet, na az, vörös zászló. A másik vörös zászló az agresszív érdekérvényesítés és nyomulás. Ha valaki brutál nagyképűen alázva kapja fel a vizet, a másikra nulla tekintettel, akár agresszíven, akár passzív agresszíven, az a vörös zászló.
dec. 17. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
figyelni kell, észnél kell lenni mert sosem tudhatod hogy kivel vagy együtt éberség uraim éberség bármi megbújhat az árnyak között.....
dec. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztosan.


Általában a felkapja a vizet típusú aggresszív kiabálós emberek nagyon erősen sérültek. Ha olyan párt találnak, aki tudja őket kezelni (és megéri őket kezelni), akkor lehet aránylag békésen együttélni.


Pl. Tipikusan ilyen eset, amikor valakinek a hátán is lehet fát vágni, de eljut egy pontra, ahol robban. Ezek az emberek pl. tök jó partnerek hosszútávú kapcsolatra. Az elején lehet, hogy öntudatlanul beletenyerelsz egy kritikus pontjába és kiborítod többször, de hosszú távon össze tudtok csiszolódni.


Viszont vannak olyanok, akik mellett kevésnek és rossznak érzed magad, na mellettük red flagnek kell lennie.

dec. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Legutóbb például azon kapta fel a vizet, hogy az előző találkozón megbeszélték a következő találkozót. A haverom időközben lebetegedett, plusz egy kicsit szeretné magát utolérni a házimunkában, ezért a tervek szerinti 2 napos, ottalvós tali helyett csak 1 naposat szeretett volna. Véleménye szerint érthető, hogy emiatt ingerült lett, mert hogy szólhatott volna neki előre, hogy a hétvégén takarítani akar. Utána persze sűrűn bocsanatot kért, de maga is elismerte, hogy dolgoznia kell magán (terápia), mert sokszor rugalmatlanul kezel dolgokat.
dec. 17. 09:12
 8/10 anonim ***** válasza:

#7 Mondjuk a tálaláson is múlik. De egy friss kapcsolatban azt hallani, hogy figyu, bocs, hogy utolsó pillanatban szólok, de a randit rövidre kell fognunk, mert nekem takarítanom kell, hát a haverod is sáros a helyzetben.


Ez inkább tini kapcsolatokra jellemző baklövésnek tűnik, mint párkapcsolati problémának. Tipikusan olyan, mintha egy fodrász után nekiállnál elemezni, hogy jobb-e az új frizuja, mint a régi ahelyett, hogy megdicsérnéd, hogy ez is jól áll vagy azt mondanád, hogy ő mindig gyönyörű. Egy életkor fölött nem csinálsz ilyen butaságot.


Ha beteg volt, mondja azt, hogy beteg és halasszák a talit vagy kérdezze meg a csajt, hogy mit szeretne, de ez sok embernél kiverné a biztosítékot, mert nem csak azt jelenti, hogy “takarítanom kell”, sok a másodlagos jelentés aszerint, hogy ki mit hoz családilag.

dec. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem az ilyen nem tetszik, vigyázni kell vele. Aki eltervez valamit, és bármi borul, aztán ideges, pedig jó az úgy is, csak azért ideges mert nem potosan úgy van ahogy akarta. De ha tartja a bocsánatkérést akkor ok. Akiket ismertem ilyeneket azok viszont vissza szokták vonni, kis idő múlva bocsánatkérésük ellenére úgy könyvelik el az esetet mint a 100% másik hibája és felhánytorgatják.
dec. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Bár kirívó és nem átlagos az esetünk, de nálunk fordítva történt. Páromnak gyógyszer miatt voltak nárcisztikus mellékhatásai, eléggé durva módon elfelejtett helyzeteket, nagyon gyorsan idő előtt tolt elénk az élet is érdekes szitukat, társaság is kifordított mindent, ki tudta hozni belőlem az állatot, majd hosszú időre komolyabb problémánk lett ebből, én mégis harcoltam érte, rendkívül erős szerelem van köztünk, majd vissza is kaptam, hónapok óta együtt élünk, és 100% problémamentesek lettünk minden eddigi háttér kiiktatásával. V.sz.l. nagyon ritka ez így. Mi az elején 1 év alatt mindent megéltünk, amit mások már nem is csináltak volna. Most meg együtt élve csiszolódtunk össze. Komplett baráti társaságot is elveszítettünk és csak ketten maradtunk egymásnak.


Szerintem lehet "kinőlve" javítani a helyzeten és lehet még jobban el is szúrni. Én sorsszerűségben is hiszek, hogy bizonyos dolgokat át kell élni és tanulni belőlük. Ez két féltől és körülményektől is függ.

dec. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!