Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Elméleti kérdés, de belemennél...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elméleti kérdés, de belemennél a saját és/vagy a párod kedvéért?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy már az alapelvetés is nevetséges itt, hiszen a Gyakori felhasználók mind több diplomás, milliókat kereső, saját luxusingatlannal rendelkező személyek, de azért megkérdem.


Egy település, idehaza, INGYEN, felajánl nem luxus, de nem is putri szintű, azonnal költözhető lakásokat/házakat, INGYEN, fiatal házasoknak.

Cserébe csak néhány apróságot kérnek.

- Minimum 2 gyerek, akik a helyi bölcsi - ovi - suli tanulói lesznek.

- Mind a ketten dolgozzatok.

- 20 évig a településen lakjatok.

Ha nem lesz baba, vagy nem 2, vagy máshová jár, X összeg "bánatpénz" jár a településnek. Ha 20 évnél korábban elköltöztök, akkor is fizetni kell...mondjuk...3M/év díjat.


A gyerekek soron kívül fel lesznek véve az oktatásba. A lakás korrekt. C nincs, a polgárőrség ütőképesen megoldotta és megoldja, ahogy vidéken szoktuk. Jó levegő, erdő, víz, közel az autópálya, így ha jó kocsid van, 1 óra és akár Budapesten vagy a melódban. A körzeti rendőr és körzeti doki..."rugalmas ügyintéző", ha kell valami, vagy odalépsz a kocsinak. :)

Szóval, korrekt kis közösség, összetartó.


Élnél a lehetőséggel, ha a párod akarná, és tudnád, hogy önerőre, majd hitelre alig van esélyetek. Vagy nem elég nagy a bizalom a kapcsolatod iránt???


Na, velkomhóm? :)



(Az ilyen: "ÜgyvéGY vagyok, megtámadom a szerződést..." válaszokat hanyagoljuk. Ez csak elméleti kérdés. Meg tört már el térde ügyvédeknek is.)



dec. 18. 16:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/90 anonim ***** válasza:
0%

67#

A verzió, hiteles ház: Mondjuk van 30 milliód, amiből 16 hitel. Ha továbbállnál eladod, végtörleszted a hiteledet, marad minimum 14 milliód, de inkább több, mert ugye a tőketartozásod csökken. Eldöntheted akarsz-e gyereket, ha igen hányat, ha mondjuk eü probléma van, nem kell erőltetetten második gyereket vállalni, oda íratod be, ahova akarod, stb.

B verzió, a kérdésben szereplő helyzet.

Laksz valahol ingyen, ahol muszáj produkálni a gyerekeket. Ha nem jönnek, akkor 3 m/év. Ha jönnek majd egyszer, de elköltöznétek is 3 m/év. Ott laktatok mondjuk csak 5 évet, az 15 millió forint minusz.

Nem mindegy, hogy van 14 millióm, ha költözni szeretnék, vagy ha ki kell fizetnem 15-öt... Szóval érted.

Mellesleg 250 ezer forintért havonta elég jó kis kecót bérelhetsz akár Budapest belvárosában is.

dec. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/90 anonim ***** válasza:
0%

Sosem voltam jó matekos, meg buta is vagyok, de ti biztos segítetek.


HITEL: Írjátok itt a hitelfelvételt, de ahhoz önerő kell, ami nagyon sok fiatalnak nincs. Meg idősebbeknek sem. És akkor nem is szólva arról, hogy oda JÓ fizu is kell, mind a 2 félnek.


ALBÉRLET: Máskor mindig olvasom itt a Gyakorin, hogy az pénzkidobás, és csak idióták meg prolik csinálják, mert 10000X jobb a hitelt fizetni. Akkor?


MELÓ, GYEREK, stb.: Nyilván ha valaki belevágna ebbe, vagy akár a CSOK-ba, akkor előtte csak megbeszéli 2 felnőtt ember, hogy akar-e babákat, nem? És annyira ördögtől való egy ilyen esetben, elmenni előtte szűrésekre, mind a 2 félnek?


(Meg ha Budapestre költözik a 2 fiatal, és keresnek ketten, együtt 700-at - TUDOM! TE egyedül keresel 34 milliót. - és abból élnek + fizetik az albérletet, akkor marad hitelre félrerakni? mármint a hitel önerejére?)

dec. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/90 anonim ***** válasza:

Egy pici gondolat, nem is annyira a kérdésre válaszolva.Engem komolyan meglep, hogy itt egyesek milyen véleménnyel vannak a "vidékről"... Azért a BP belváros és mondjuk egy szabolcsi 1000 fős falu között azért van némi különbség... Én egy kb 8000 fős kisvárosban élek, a közvetlen közelben (15 perc autóval) van két 30000 fős város is, számtalan iskolával, mozival, stb... De meg helyben is vannak közepes méretű boltok, iskola (középiskola is!) Könyvtár, stb...


Ez mellett van munkalehetőség. Igen, igen gyárak...DE! Meglepetés! Égy gyárban nem csak sori munka van ám! HR, QM, IT, mérnökök tömkelege, könyvelők, közgazdász, jogászok és még sorolhatnám... Tehát azért picit árnyaltabb a kép "vidéken" mint azt itt sokan gondolják...

dec. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/90 anonim ***** válasza:

"Azért a BP belváros és mondjuk egy szabolcsi 1000 fős falu között azért van némi különbség... "


Rosszul fogalmaztam, arra gondoltam van a kettő között meg pár színt...

dec. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/90 anonim ***** válasza:
82%

74# Én pl. szándékosan fogalmaztam Budapest helyett "nagyváros közelségét". De azt is teljesen elfogadom, ha valaki egy borsodi pici faluban kívánja leélni az életét, az ő dolga, de ettől még én nem így gondolkozom.

Ezen felül lehetőség mindenhol van, csak nem mindegy, hogy mennyi. Ha váltani szeretnék, van B opció, vagy két cég akad ahol dolgozhatnék a végzettségemnek megfelelően és kifújt? (Itt is megjegyzem, hogy elfogadom, ha valaki egy helyen dolgozik le 40 évet, én valószínű nem ez leszek.)

72# Ha egy olyan kis településen nincs elég önereje valakinek ingatlant venni, ahova így kell fogni a fiatalokat, akkor durva leszek, de az egyéni véleményem az, hogy ne vállaljanak gyereket. Gyerek mellett fognak tudni önerőre gyűjteni, vagy hova mennek 20 év múlva?

Gyerek: Mutass nekem kérlek olyan szűréseket, amik 100% pontosan kimutatják, hogy lehet gyerekem és még le is pecsételik, hogy így lesz ez 2 év múlva is? De ott van a lehetőség arra is, hogy egy után mondja azt egy pár, hogy nem vágyok többre, mert extrém több emberes, mert anyuka depressziós lesz, mert eü problémái lettek és kockázatos lenne mégegyet vállalni, mert anyagilag olyan helyzetbe kerültek, hogy nem fér bele mégegy gyerek, stb stb. Tudod. Ember tervez, isten végez. A CSOK sem különb.

dec. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/90 anonim ***** válasza:
0%

75. Valóban nincs 100%-o szűrés, de nagyon sok minden szűrhető, és őszintén, kötelezővé is tenném házasságkötés előtt, egyrészt nemi és más bajok, másrészt termékenység miatt is. Akár ezt amit a kérdező írt, akár a CSOK-ot meg kössék gyerekhez, akár már meglévőhöz is, mert "nincs ingyen ebéd". Úgymond a társadalomnak tartoznak ennyivel, ha már kapnak egy ekkora támogatást.


MINDENKINEK SZÓL! A "társadalom" alatt a társadalmat értem, nem a NER-FideSS rendszert, mielőtt ideböfögi valaki, hogy "Há én nem szüjök ebbe a orszáhgbae."

dec. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/90 anonim ***** válasza:
80%
76: "termékenység vizsgálatot" csak akkor végeznek, ha egy pár már legalább egy éve próbálkozik sikertelenül. Pár alap dolgot tudnak szűrni előre, pl. spermaszámot, de az is egy pillanatnyi állapot, lehet, holnap covidos leszel és lefeleződik tőle a spermaszámod úgy, hogy már pont nem tudsz gyerket nemzeni. A nőknél még bonyolultabb. Pl. egy petevezeték átjárhatósági vizsgálatot egy orvos se fog puszta kíváncsiság miatt elvégezni, ugyanis az egy komoly műtét. Egy csomó dolgot meg csak simán nem lehet kimutatni, sokszor az orvosok is tanácstalanok, hogy miért nem jön a gyerek, vagy miért nem marad meg a 8. megfogant terhesség sem, csak próbálkoznak különböző gyógyszeres támogatással. Nekem pl. 3 vetélésem volt. Soha nem derült ki az oka. Lett EGY gyerekem, de ráment a termékenységem a sok vetélési szövődményre. És több olyan párt ismerek, akik 10-15 évig próbálkoztak, lombikoztak és az orvosoknak fogalmuk sincs, mi a gond. Pedig már külföldön is jártak, donor petesejttel is próbálkoztak... Amit el tudsz képzelni, mindent végigpróbáltak. Egyszer egy nőgyógyász mondta, hogy annyi tényező együttállása szükséges egy sikeres terhességhez, hogy csoda, hogy egyáltalán születnek gyerekek. Persze születnek, de nem tudhatod egy random párról, akiket ismersz, hogy mondjuk hány év próbálkozás, hány vetélés van mögötte és hány gyereket terveztek eredetileg. Mi nők ezeket megbeszéljük. Sok ismerősömről tudom, hogy mennyit kellett azért küzdeni, hogy legyen akár egy gyerekük. Sokuknak meg nem is lett. Volt, aki végül örökbefogadott, volt, aki nem. De a párok kb. 50%-ánál egyáltalán nem ment olyan simán a gyerekvállalás, mint ahogy azt a kívülállók gondolnák.
dec. 20. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/90 anonim ***** válasza:
75%
73: A 8000 fős, munkalehetőséggel rendelkező települések nem kínálnak ingyen lakhatást. Ezek jellemzően pár száz fős pici falvak mindenhol távol. Olvastam ilyenről nemrég, összesen 20 iskolás gyerek van az egész településen, ezért próbálják lasszóval fogni őket, mert ha be kell zárni az iskolát, akkor a maradék gyerekes család is elköltözik és kizárólag 50 éven felüliek maradnak a faluban. Rengeteg ilyen van az országban.
dec. 20. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/90 anonim ***** válasza:
59%
Nyilván ezt értem. Csak a "vidék" és "vidék" közötti különbséget próbáltam leírni
dec. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/90 anonim ***** válasza:
41%

En voltam a 47 B terv felvetésével.

Minden téren mindenkinek van B terve, de a jelen helyzetben miért olyan biztos mindenki, hogy nem lesz nagyobb káosz a világon?

Erre irom a B tervet... a kert előnye, hogy ültethetsz és rakhatsz be pár csirkét es nem halsz éhen.

A panelososok, belvárosiaknak milyen opció jut?

dec. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!