Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A nők el tudnák fogadni, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nők el tudnák fogadni, hogy egy jól működő párkapcsolatban/házasságban a férfi nem sokkal a szülés után biztonsági okokból apasági vizsgálatot akar csináltatni?

Figyelt kérdés

Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy egy nő számára ez döbbenetes kérés, hiszen arra utal, hogy nincs bizalmi kapcsolat. Azt várja el, hogy a férfi higgyen neki, mert ő sosem adott okot arra, hogy megcsalta. Hát igen, a hit. Nem tagadom, hogy a hitnek fontos jelentősége van a mindennapi életben. Hinni kell a céljainkban is. Mégis azt gondolom, hogy ha valamiről bizonyosságot szerezhetünk, akkor szerezzük azt meg.


Annak idején olvastam Louann Brizendine "A női agy" című könyvét. Már nem emlékszem pontosan a részletekre, ezért elnézést ha valamit rosszul mondok, de különös dolgok voltak benne.

A szerző - nőként! - egy külön alfejezetben ír a női hűtlenségről. Szerinte a nők olyanolyan arányban hűtlenek mint a férfiak. A megcsalások idejét a menstruációs ciklus környékére teszi. Idéz egy tudományos adatot is, amely szerint a kutatásban részt vevők közt egy érdekes eredmény jött ki: a férfiak 10%-ának genetikailag semmi köze ahhoz a gyerekhez, akit nevelnek. Etikai okokból a kutatók ha jól emlékszem nem közölték ezt az apákkal, szóval vannak férfiak, akik talán a mai napig nem tudják, hogy fel lettek szarvazva.


A fentiek alapján a nők el tudnák-e fogadni ha a párjuk/férjük előállna azzal az ötlettel, hogy apasági vizsgálatot akar csináltatni, mert biztosra akar menni? Akkor is, ha a nő nem adott okot a megcsalásra


jan. 11. 16:26
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/162 A kérdező kommentje:

#30


Köszi a linket!

Beleolvastam, és elég félelmetes, de ugyanakkor szomorú történetnek is tűnik.


Ha már így alakult, megosztanék veletek én is egy történetet.

Az egyik volt barátnőm munkatársnője, egyszer részt vett egy kisebb baráti összejövetelen. Ez a nő már menyasszony volt, vőlegénye is volt. Aztán összeakadt az exem akkori pasijának a haverjával, szexeltek is. Aztán a csaj annyira odáig lett ezért a pasiért, hogy dobni akarta a vőlegénye. Igen ám, csakhogy a pasinak esze ágában sem volt összeállni vele, akkoriban ment ki külföldre, és neki csak egy éjszakára kellett a nő. Tehát a nő végül a vőlegényével maradt. Természetesen amikor megnéztem a Facebook-ot ott vannak a közös képek a vőlegénnyel. Gyerek nem lett a dologból, de megcsalták. Hogy ez kiderült-e, azt nem tudom.

Amúgy hasonló eset nekem is volt, engem is megcsaltak. És ki csalt meg? Egy csapodár, rosszhírű nő? Nem. Egy visszafogott, kedves lány, akinek én voltam az első pasija. Ennyit a megbízhatóságról.

Ismétlem: nem célom másokat elbizonytalanítani a párkapcsolatában. Aki bízni akar a barátnőjeben, bízzon.

De, én szkeptikus vagyok.

jan. 11. 18:47
 42/162 A kérdező kommentje:
*hogy dobni akarta a vőlegényét
jan. 11. 18:48
 43/162 anonim ***** válasza:
43%
#40 "Egy jól működő kapcsolatban, ahol semmi oka rá? Érthetetlen. A saját önbizalomhiányát nem máson kell leverni." - én spec nem a páromban nem bíznék, hanem pusztán az "anyai ösztön" nevű nettó-elmebajban, ami - többek között hormonális módon - arrafele befolyásolja a nőt, hogy minden mást rendeljen a gyerek általa vélt érdekei alá. Hiába tudom a páromról, hogy egyébként megkérdőjelezhetetlenül tisztességes ember és bíznám rá akár a saját életemet is, őszintén fogalmam sincs, hogy ezt hogy befolyásolná egy terhesség és szülés...
jan. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/162 anonim ***** válasza:
41, ezzel ebben a formában nincs is baj. Csak, amíg így érzel, nem is kell rendes kapcsolatba belemenni. Sokan ott bsszák el, hogy így éreznek, de kapcsolat is kell nekik. Aztán, jobb esetben egy hasonlóan sérült párt fognak ki és, vagy megértik egymást, kölcsönösen ellenőrizgetve a másikat, vagy tovább rontanak az állapotukon. A rosszabb eset, mikor egy egészséges partnert zúz szét valaki, aki eleve alkalmatlan az egészséges kapcsolatra.
jan. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/162 anonim ***** válasza:
100%

Egy alkalom és annyi? Egy nő átbasz = minden nő megbízhatatlan? Logika nem az erősséged.


Az a tisztességes, ha ezt előre közlöd majd a társszülővel.

jan. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/162 anonim ***** válasza:
#41 [link]
jan. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/162 anonim ***** válasza:

43 ez annyira gyenge duma. Nem benned nem bízok drága, csak a többi férfiban, hogy egy hasonlót említsek. Ha valaki megkérdőjelezhetetlenül tisztességes, akkor nem kefél félre. Már itt megbukott a mutatvány. A másik ilyen mondat meg ott, hogy, ha a többi férfi a megbízhatatlan, nem a nő, akkor a nemierőszak miatt aggódna a delikvens, nem a megcsalás miatt.

Ez a bízok én benned de... tipikusan az, ahol csak a de utáni szakaszt kell figyelembe venni a mondatból.

jan. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/162 A kérdező kommentje:

#43


Ezen a ponton már felmerül a szabad akarat kérdése is. Szerintem az emberi döntések determináltak, sokminden befolyásolja őket. Ez megmagyarázza, hogy bizonyos emberek miért mondanak maguknak ellent.

Amit írtál az anyai ösztönről logikusnak tűnik, az is lehet egy szempont.

jan. 11. 18:55
 49/162 anonim ***** válasza:
Kérdező (#41) nincs mit. Viszonta kérésed pont azért nem túl indokolt a gyakorlatban, mert mint a #30-ban is jeleztem, egyáltalán nem szükségszerű, hogy a nő egyáltalán tudjon a vizsgálatról. Épp elég akkor szólni neki, ha a lelet szerint gond van...
jan. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/162 anonim ***** válasza:
45%

#47 "Ha valaki megkérdőjelezhetetlenül tisztességes, akkor nem kefél félre. Már itt megbukott a mutatvány." - már bocs, de én ezt senkitől sem várom el, azt várom el, hogy ne CSALjon meg... tehát ha adódott valami alkalom szóljon, nekem belefér...

Azt viszont elvárom, hogy semmiféle embrió érdekeit ne helyezze a kapcsolatunk elé, tehát ha kérdéses lenne a származás, akkor evidensen AB.

Így már világos a leírt gondolatmenetem?

jan. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!