Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párterapeuta tényleg tud...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párterapeuta tényleg tud segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Várandós vagyok és komoly lelki gondjaim vannak.

A védőnő kitöltött egy mentál higéniás tesztet velem, amit kipontozott és az jött ki, hogy pszichológusi segítségre szorulok. :|


Mondta a párom, hogy akkor menjek el, de mondtam neki, hogy ez nem így működik. Én hiába megyek, egyedül nem tudom megoldani a gondom, mert a gondom mindkettőnket érint.


Beszéltük, hogy akkor keresünk egy párterapeutát mégha marhàra drága is.


A lelki problémám a különböző világ làtásunkból fakad. Hogy ő neki más okoz örömöt, máshol boldog, mint én.


Nagyon félek azonban, hogy a terapetua pl. Neki fog igazat adni és egyszerűen annyira elenkezik jelenleg a véleményünk, nagyon komoly dologban, hogy bárki bármit mond mindketten makacsan csak is a magunk igazàt akarjuk.


A problémánk lakásvétel, kérdésköre, hogy hol és nem tudunk dűlőre jutni, mert ő egy olyan helyen akar élni, ahol én nem tudom elképzelni az életem, én pedig egy olyan helyen, ahol ő nem.

Jelenleg màr nyilván együtt élünk.

És most màr nagyon összevesztünk, mert eddig csak húztuk halasztottuk ezt akérdést pedig màr 6 éve együtt vagyunk. Lassan érkezik a kisbabánk és nem szeretném, hogy ilyen körülmények közé szülessen.



jan. 12. 14:06
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
És így vállaltál vele gyereket? Ti miről beszélgettetek az első randikon?
jan. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 Fárasztó96 ***** válasza:
100%
Ööö... Ezen már a pszichológus sem segít. Őszintén: a gyereket csak azért vállaltad, mert kilógott a lábad?
jan. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
De minek házasodtatok össze és vállaltatok gyereket, ha egyiktek Pesten szeret élni, a másik meg falun?? Ezen pszichológus nem fog segíteni.
jan. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs közös halmaz abban, hogy hol akartok élni, akkor nincs az a terápia ami rajtatok segítene.


Ha ez a probléma gyökere, azt volna érdemes leírnod te hol akarsz élni és a párod hol akar. Részletesen lehetőleg.

jan. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
83%

Istenem szegény gyerek!


Nem tudtok egyetlen egy olyan helyet keresni ami mindkettőtöknek megfelelne, vagy akkor miért nem maradtok ahol vagytok - kicsi a hely? Azt miért nem lehetett megbeszélni gyermekvállalás előtt? Pszichológushoz mehetsz, meg párterápiára is a pároddal ha hajlandó rá, de baszki mi lesz a gyermekkel ha egyikotok se hajlandó engedni, kompromisszumot kötni? Mindkettőtöknek kellene olykor.

Ti nem makacsok vagytok hanem végtelenül buták és felelőtlenek. Tessék összekaparni magatokat a kicsi miatt főleg!

jan. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%

A párterapeuta senkinek sem ad igazat! Nem az a feladata, hogy igazságot osztogasson, hanem hogy feloldja a köztetek lévő feszültséget, segítsen ismét megkeresni a közös pontokat. Egy rossz kapcsolatban, ellentétek esetén mindkét félnek fejlődnie kell - ebben fog segíteni.

Elmehetsz egyedül is nyugodtan pszichológushoz, s ha ez jött ki a felmérésben akkor el is kellene!

jan. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%
Ha te nagyvárosban akarsz ő meg faluban akkor legyen kisváros. Vagy menjetek először oda ahol az egyik akarja majd a másik ha nem szokja meg, nem tetszik neki. Én faluból vagyok, a párom nagyvárosi és kisvárosban élünk. Nem igaz, hogy nem lehetne megoldani a problémát.
jan. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

Húh.

Én kisvàrosban szeretnék élni, ahol minimum van egy általános iskola, egy gimnázium és vannak majd későbbiekben lehetőségek a gyerek számára. Pl. szakkörök, sportolási lehetőségek.

Számomra minimum a bevásárlási lehetőség is, hogy legyen húsbolt, pékség, zöldséges, egy normális nagyobb üzlet pl. penny, coop, abc.

Legyen posta, orvosi rendelő, gyógyszertár.

El tudjam intézni a dolgaimat.

Legyen egy park, ahova lehet menni biciklizni, sétálni.


A párom azonban faluban szeretne lakni, ahol felnőtt, ahol a tesójáék, unokatesójáék, szülei és nagyanyja lakik.

Mert hogy ő ott boldog volt és hogy szerinte elkényelmesedés, lustaság városban lakni. Csak hogy ebben a faluban csak óvoda van, egy kis bolt, ahol nincs semmi, meg van 1 orvosi rendelő, ahol a doki heti 2x rendel 1 órát.

A falu 1 hosszú utcából áll. És leghamarabb 20 percre van autóval város.


A párom szerint másra sincs szükségem csak egy autóra és már mehetek is gyógyszertárba, bevásárolni, vérvételre, védőnőhöz, gyerekorvoshoz, bárhova.


Ő elsős korától buszozott általánosba, szerinte az is normális volt.


Eddig nem annyira merült fel a lakhatási kérdés, mert eddig nem merte mondani, hogy mit akar, de most hogy már van annyi pénzünk, hogy tudnánk venni 1 házat, már most el mondta mit szeretne, eddig soha.


Ő szeretne egy nagy legalább 1000nm2 telket, hazajönni munkából és kertészkedni, a családjával sokat találkozni, egymást segíteni.


Én megmondtam, hogy én nem tudok élni faluban, ahol alig élnek és mindenhova autóval kell járnom és nincsenek lehetőségek. Akkor inkább kiírom magam az életből.


Nem akarok vállni, szeretnék vele maradni, szeretem őt, de semmi pénzèrt nem megyek lakni falura, de ő meg nem akar a kis városba menni.


Most jelenleg egy nagy város paneljében vagyunk.

jan. 12. 14:39
 9/38 A kérdező kommentje:
A szülei es testvérei mást sem csinálnak csak vagy a kerten vagy a házban vannak. A falu utcáin senkit nem lehet làtni. Számomra ez nem élet. Meg hogy mindenhova autóval kell menni.
jan. 12. 14:41
 10/38 anonim ***** válasza:
100%
A szülőfalujához ragaszkodik vagy a falu mindegy, csak falu legyen? Ha utóbbi, akkor azért van bőven alternatívátok, ha előbbi, akkor marad az érdekellentét.
jan. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!