Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A férjem bipoláris/borderline!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem bipoláris/borderline! Van aki ebben a helyzetben van még rajtam kívül?

Figyelt kérdés
Szörnyű bűntudatom van, mert nem tudom, hogy ezzel együtt tudok (akarok) élni egy életen keresztül! Van valaki hasonló helyzetben?

jan. 12. 19:12
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
73%

Először is, most akkor melyik a kettő közül? Nagyon nem mindegy.

Másodszor, amikor hozzámentél, nem tudtad?

Vagy évek óta tartanak a problémák, és most megrettentél, hogy lehet, hogy van neve is a "kórságának"?

jan. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Mindkettő.

De, tudtam. Azt nem tudtam, hogy mivel jár.

jan. 12. 19:34
 3/29 anonim ***** válasza:
70%
Nem tudtad,mivel jár? Mennyi ido múlva házasodtak össze? Nem is értetek együtt korábban? Ezt azért nem lehet titkolni.
jan. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim válasza:
57%
Menekülj tőle, mert nem lesz soha nyugtod. Lelkileg ki fogsz készülni. Ne áldozd fel az életed.
jan. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
78%

Annak rohadt kevés esélye van, hogy egyszerre mindkettő.

Keressetek egy jó szakembert, aki megmondja, hogy melyik. Kilátások és kezelés szempontjából NAGYON nem mindegy.

jan. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Rengeteg szakemberhez mentünk, mindegyik ugyan azt mondta.
jan. 12. 20:01
 7/29 anonim ***** válasza:
91%
De miért mentél hozzá? Addig nem okozott problémát?
jan. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
38%

Nem lehet valaki egyszerre bipoláris és borderline is!

Most akkor melyik?

A borderline személyiségzavarnál nagyon éles váltások követik egymást, rövid időn belül.

Példa: Egyik percben szeret, a másikban már gyűlöl, de fél, hogy elhagyod, amikor ő akar elhagyni, akkor gond nélkül megcsal, de ha te csinálod ugyanezt, akkor összezuhan, és ezek pár nap alatt lejátszódhatnak, az ilyen ember nagyon instabil érzelmileg, lelkileg stb.


A bipoláris ugyanez, de ott az időintervallum más, ott hónapok is eltelhetnek egy-egy váltás között.



Melyik most akkor?

jan. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
52%

- kétségbeesett igyekezet a valós vagy vélt elhagyatás elkerülésére,


- instabil és egyben intenzív személyes kapcsolatok, amelyek az idealizálás és a leértékelés szélsőségei között változnak,


- identitászavar, amely tartósan bizonytalan énképben és önértékelésben nyilvánul meg,


- impulzivitás legalább két önveszélyeztető területen (pl. költekezés, szexualitás, vezetés, szerhasználat, falás),


- ismétlődő szuicid viselkedés, önsértés, öngyilkossággal való fenyegetés,


- érzelmi labilitás az észrevehető hangulati reaktibilitás miatt (általában néhány óráig, legfeljebb néhány napig tartó diszfóriás, ingerlékeny vagy szorongásos időszakok),


- belső üresség krónikus érzése,


- inadekvát, intenzív harag vagy annak kontrollálási nehézsége (pl. ingerültség, haragosság, tettlegesség),


- átmeneti, stresszhez kapcsolódó paranoid ideáció vagy súlyos disszociatív tünetek.



Ezek közül mind jellemző rá?

jan. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
86%

nekem borderline beteg ex csajom volt. kitartottam mellette erre ő dobott ki.


ezzel csak arra akarok utalni hogy te ne áldozd fel magadat.

jan. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!