Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Mit tehetnék ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Azt hiszem bipoláris zavarom van. Ez persze nincs hivatalosan alátámasztva, azonban egy online kérdőív kitöltése után (ami jelzi is, hogy nem állít fel dialízist, csak megállapítja, hogy érdemes-e szakemberhez fordulni) a kritikus 22 pont felett, 42-t értem el. Talán lenne időm elmenni szakemberhez, de pénzem/pénzünk nem lenne rá. Egy kisebb városban élek, Erdélyben. A szüleim nem hisznek nekem, laikusak és önfejűek ezzel kapcsolatban: azt mondják bemesélem magamnak, hülye vagyok és csak azért mondom ezeket mert nem csinálok otthon semmit.


Az interneten található dolgoknak nem hiszek teljességben, azonban azt hiszem, hogy az általános tünetek nem félrevezetők, és nekem minden tünet tökéletesen passzol.


Mit tehetnék? Mindennel próbálkoztam, egy csőd a magánéletem, volt már egy sikertelen öngyilkossági kísérletem. Ha ezzel "fenyegetőzök", avagy érzem, sokszor hogy meg kell tennem, a szüleim csak kiborultan azt mondják, hogy tegyem meg. Nem szeretem ezt, hogy sehol senkitől nem kapok támogatást, és itthon is lenéznek emiatt, mintha én tehetnék róla.

Belefáradtam és nem bírom már.

Előre köszönöm a hasznos, értelmes válaszokat.


18/F



2016. nov. 17. 19:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Felnőtt korú vagy, tehát a szüleid szavai már anyira ne zámítsanak, tegyél önmagadért. Fogalmam sincs arról Erdélyben hogy működik az egészségügyi ellátás, de járj utána mentális betegekkel, mentálhigénés dolgok vannak e és hol vállalnának TB-re, vagy egészségbiztosításra ilyen vizsgálatot és menj el oda. Egy szakembert keress fel ezzel. Ha volt öngyilkos kisérleted, nem vittek be vele? Mert ha bevisznek ilyennel, akkor elvileg ott is tudsz ez ügyben érdeklődni, biztos mondanak valami tanácsot. Vagy valami alapítványt kell keresni, akik ingyen vállalnak ilyet. Keresgélj.
2016. nov. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, hasonlítunk. Mesélsz még magadról? (És linkelnéd azt a kérdőívet, légyszíves?)
2016. nov. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ha jól emlékszem ez az: [link]


De ezen kívül még van néhány teszt.


Magamról csupán annyit, hogy nagyon szeretem a filozófiát, már 15 éves koromtól komolyabban foglalkozok vele és érdekel. Szabadidőmben szeretek filozófiai esszéket írni, verset írni, több nyelven olvasni és nyelvekkel foglalkozni (jelenleg görög).

A személyiségtesztek alapján INTP személyiségű vagyok, tehát szeretek kutatni, gondolkodni. Ha jó passzban vagyok eléggé humoros vagyok, ha nem akkor általában folyamatosan az öngyilkosságon jár az eszem.

Az öngyilkossági kísérletemről annyit hogy benyugtatóztam magam, ezután vonat elé akartam volna ugrani, azonban a második nyugtató bevevésekor anyám elkapott. Választanom kellett, hogy pszichiátria vagy egy szebeni tábor, és utóbbit választottam.

2016. nov. 18. 16:24
 4/5 anonim ***** válasza:

Ebben annyiban különbözök, hogy komolyabban nem foglalkozok a filozófiával, írni csak naplót szoktam, illetve régebben írtam "shounen fight"-okat, de többnyire nincs türelmem írásra szánni az időt, mivel több óra vagy egy fél nap is rámehet, ha tartalmasabbat akarok írni, és igazság szerint mindig csak nyújtom és nyújtom a végeláthatatlanságig a történeteket (fejben), így sosem tudok befejezni semmit xD. De a legnagyobb hátráltató tényező az ötlettelenség (tudom, furcsa ez az előző mondat után. Ezt úgy kell érteni, hogy habár még ha tudom is, hogyan fojtat(hat)nék egy történetet, pontosabban szólva, milyen "jövőbeli" események következzenek be, arra nincs ötletem, hogy addig a pontig hogyan jussak el).

Nyelvekről szólva, szoktam angolul olvasni, továbbá mindent angolul és/vagy angol felirattal nézek. Pár napig ismerkedtem az Eszperantó nyelvvel, meg is szerettem, de idő hiányában nem folytattam a tanulását. Elő kellene vennem újra. És még annyi, hogy iskolában németet is tanulok.

Én is INTP személyiségtípusú vagyok :D. Nem tartom magam humorosnak, viszont az öngyilkossági hajlam fennáll xd. Próbáltam érfelvágással és begyógyszerezéssel is megölni magam (asszem nem sikerült :D).

2016. nov. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Előző, elég sokban hasonlítunk :)). Nekem is vannak ötlethiányok írás közben, mikor irodalmat írok persze.
2016. nov. 18. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!