Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ilyen szituban mi lehet a jó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen szituban mi lehet a jó megoldás?

Figyelt kérdés

A pár egyik felének van egy olyan hobbija, ami a másik felet nem érdekli, részt se akar venni benne, mert nem érezné tőle jól magát. Ez a hobbi már megismerkedésük előtt is volt, volt téma is köztük. Akinek ez a hobbija, ezt a véleményt elfogadta, nem erőlteti a másikra, de ugyanúgy csinálja néha napján amikor van rá alkalom. Most ismét volt egy ilyen lehetőség és első kérdése volt a párjához, hogy szeretne-e vele részt venni rajta? Természetesen a válasz 'nem' volt, de egyébként nem mondta, hogy ne menjen a másik, mert nem akarja korlátozni. Annyit kell tudni erről, hogy ez egy elegáns táncos, bulizós rendezvény vacsorával, ahova kísérővel szokás érkezni, de ez sok esetben csak körítés, nincs a párok között semmi, barátok, régi ismerősök.

A bili már csak a rendezvény után borult ki, miszerint az otthon maradó felet igenis zavarta, hogy a párja mással ment el erre a rendezvényre és ha szóba kerül, akkor nem tud jó szájízzel tekinteni a dologra, hallani se akar róla. A másik felet ez nagyon zavarja, mert egyáltalán nem akarta megbántani a párját és nagyon rosszul esik neki, hogy nem mesélhet az élményeiről, ráadásul utólag kell lelkifurdalást éreznie, mert egészen addig úgy tudta, ez nem probléma. Aki otthon maradt, ő viszont érthetően nem akarta eltiltani a hobbijától a párját, hisz akkor azzal okozott volna rossz érzést benne, hogy korlátozza, de azt remélte, hogy egy párkapcsolatban nem kérdés, hogy mással nem megyünk el szórakozni.


Nemeket direkt nem akartam bele írni, mert úgy érzem erősen kettős mérce lenne. Inkább az érdekelne, hogy ilyen szituációban egyáltalán létezik jó, megfelelő megoldás? Vagy az egyik mond le a hobbiról vagy a másik ül gyomorgörcsben otthon?



febr. 15. 10:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Az otthon maradó ne tegyen szemrehányást.

Ő döntött így szabadon, az ilyen "szóban úgymond megengedem, de majd jól megharagszom utána " szituáció gyerekes, és roppant idegesítő.

febr. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

A kérdést tovább vinném, mert sajnos az ominózus eset óta újra és újra feljön ez a téma, általában olyan szituációban/vitában, ahol ezt fegyvernek érzi a másik. Próbáltam többször, több oldalról elmagyarázni, hogy nem az a probléma, hogy őt ez zavarta és nem venném figyelembe az ő véleményét, hanem az utólagos siránkozás. Sajnos többször előfordult már az is, hogy szájhúzást, beszólást kaptam a hobbimra, mert nem tud azonosulni vele így az én lelkesedésem is próbálja letörni, vagy annyit kapok, hogy "akkor menjek", de ugye ebben benne van az érzelmi zsarolás része, hogy egyébként én érezzem szarul magam, hogy szórakozásnak élem meg.


Lehet ezt valahogy konstruktívan megbeszélni? Vagy ennek a kapcsolatnak előbb-utóbb vége? A legutóbbi eset óta már volt olyan programom, amit direkt nem részleteztem külön neki, mert nem akartam a negatív megjegyzéseket hallgatni, viszont így igazán át se tudom élni az adott tevékenységet, mert ha hazamegyek, ugyanúgy magamban kell tartani az élményeket.

Volt valaki hasonló helyzetben, mi lett a vége?

márc. 6. 11:58
 13/17 anonim ***** válasza:

Ez már nagyon nem egészséges dolog...

Szerintem vess véget ennek...

márc. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ha nem tud veled örülni, az nagy baj.
márc. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Egyébként nyugodtan lehet mással szórakozni, mert nem kalitkában vagyunk. Én is megteszem, mert párom nem akar jönni vagy legalábbis XY emberekkel nem akar. Mi ketten pedig megyünk máskor máshová.


35/F

márc. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ahogy a pingvinek mondták a Madagaszkárban! : Hát ez gááz!
márc. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Lehet megtudjátok oldani, de ha az én esetemet veszem, nem biztos hogy oldható a dolog.

Nekem a volt párom zenész. Sajnos sem a zene stílusa sem a sokáig tartó ott ucsorges nem az én világom. A kapcsolatunk alatt jött ez az egész. Nem tudtam támogató partner lenni, végül nem ez okból vége lett még akkoriban.

Évekre rá kontaktba kerultunk, mindkettőnk részéről több volt benne mint barátság, de megtartottam a több lépés távolságot, amit ő tiszteletben is tartott. Egyszerűen továbbra sem tudtam volna mellette lenni, sok időnket elvitte volna a hobbija és sajnos nem tudtam volna támogatni őszintén. Pedig toszta szivembol kivanom hogy sikeres legyen és semmiképp nem szerettem volna az érdektelenségemmel lehúzni. Néha felkell ismerni ha valakik nem passzolnak.

márc. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!