Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom testvére visszatartja...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom testvére visszatartja a neki járó örökséget, arra hivatkozva, hogy majd csak akkor adja oda neki, ha velem szakít, és ezzel zsarolja. Mit tehetnék, hogy ne én legyek a bűnbak?

Figyelt kérdés
A párom testvére egy pénzéhes nő. Arra büszke, hogy az anyja és a volt barátja pénzéből vett magának egy házat, ahová most beköltöztek a párom szülei, ő pedig ennek következtében megkapta a családi házat, viszont az jóval többet ér. Most mi a párommal albérletben lakunk, holott a fele ház az ő nevén van. Így a páromnak tartozik 20 millió forinntal a testvére, hogy jogosan csak ő lakhasson a családi házban. Én emiatt konfliktusba kerültem volna a tesójával, hogy ezt ne tehesse meg, de sajnos a párom nem áll ki mellettem. Az anyját is meglopja ez a lány. Mert a 20 millióból 10-et az anyja pénzéből akar visszafizetni a páromnak. Mit tehetnék? Sajnos ott rontottam el, hogy elég agresszívan fejeztem ki az ellenszenvemet a páromnak, amit ő nem preferál.

márc. 5. 14:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Ilyen nincs hogy visszatartja! Ha van egy ingatlan aminek a párod és a tesója tulaj, oda mindkét tulaj bemehet!! Legyen kicsit tökösebb a párod!
márc. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Párod tényleg elég töketlen. Még az sem dühíti fel,hogy szét akarna szedni titeket a tesója?

Nem csoda,hogy hülyére van véve,ebben a sztoriban max téged sajnállak kérdező.

márc. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
20%

Semmi közöd a családjuk dolgaihoz és pénzéhez. Ha boldogok vagytok együtt, akkor azok lesztek az albérletben is.

Ha nem áll ki melletted, és elfogadja a családja ügyeit és hozzáállását, akkor ez van.

márc. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A toketlen ferfiaknak vannak hatulutoi, foleg csaladi vitaknal.
márc. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igen jó nekünk az albérletben, csak az a baj, hogy például a páromnak van hosszú ideje fennálló egészségügyi problémája, amire az állami ellátásban nem kapott megoldást, és sajnálja a pénzt, hogy elmenjen vele magánorvoshoz, pedig fájdalmai vannak, és engem főként ezért is idegesített fel ez a helyzet. Sajnos most én sem állok olyan anyagi helyzetben, hogy ehhez nagyon sokat hozzá tudjak járulni.
márc. 5. 15:24
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Most ki halt meg? Milyen örökség? Elég zavaros ez a történet. Mit kell neki visszafizetni és miért?

A párodé a fél ház? A párod apja halt meg? AKkor az anyja haszonélvező és ő dönti el, kit enged be az ingatlanba. És igen, a tulajdonost is kitilthatja.

márc. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
55%

"

Ilyen nincs hogy visszatartja! Ha van egy ingatlan aminek a párod és a tesója tulaj, oda mindkét tulaj bemehet!! Legyen kicsit tökösebb a párod!"


Kivétel, ha a volt házastárs a haszonélvező.

márc. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%
A párod elég puhap.ö.csnek tűnik. Ha ő nem áll ki melletted magáért, akkor te semmitse tudsz csinálni.
márc. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Senki sem halt meg, csak a ház rá lett íratva a páromra és a tesójára fele-fele arányban, amiben most csak a párom testvére, és annak a párja lakik. Ezért kellene a páromat kifizetnie a tesójának.
márc. 5. 15:28
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha senki nem halt meg, akkor nincs örökség, csak közös tulajdon.

Ha nem tudtok megegyezni, akkor bíróságon lehet kérni a közös tulajdon megszüntetését. Csak kérdés. AMikor rájuk lett iratva a tulajdonjog, nem ekrült véletlen rá haszonélvezeti jog a párod szülei javára? Mert ha igen, akkor megteheti azt, hogy eldönti, ki lakhat ott.

Ettől függetlenűl lehet kérni bíróságon a közös tulajdon megszüntetését, de haszonélvezeti joggal terhelve igen nehéz lesz eladni, és akkor is áron alul.

márc. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!