Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Melyikünk lehet ki jogosan a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyikünk lehet ki jogosan a másikra?

Figyelt kérdés

5 éve együtt vagyunk a párommal. Ezidő alatt túlnyomó részt albérletben laktunk, ahol a kiadásainkat kb háromnegyed részben összességében én álltam, akár dolgozott a párom, akár hónapokon keresztül nem.

Most nemrég szerencsénk volt beköltözni egy saját ingatlanba, ami a páromé. Fel is kellett újítani, ebbe is külön beleszálltam némileg.

Abba a helyzetbe kerültem hogy igen nehezen találok munkát, hiszen egy számomra teljesen új helyre kerültem, az ország másik végére. Gondoltam hogy nem lesz egyszerű de hogy ennyire nagy kihívást jelent majd, nem gondoltam. A párom egyre inkább kivan emiatt rám, és egy veszekedés során közölte, szedjem a sátorfámat. Azóta persze lenyugodott.

Furcsállom, hogy amíg korábban javarészt én fizettem a rezsit meg minden egyebet, ő elvolt mellettem, most meg hogy saját lakásban vagyunk és nincs is lakbér már ez az első gondolata hogy kirak engem.

Hozzátenném, soha nem mondtam neki ilyet korábban amikor ő volt az aki nem talált munkát több hónapon keresztül. Mindig türelmesen megvártam amíg felveszik valahová.

Jogos a részéről ez a kijelentés nem, ha figyelembe vesszük a korábban történteket is?

F33


márc. 13. 23:05
 1/7 A kérdező kommentje:
Még annyi, maga a tény hogy nehezen megy az elhelyezkedés, engem is frusztrál. Rajta vagyok minden nap, ám hiába küldök el hetente több jelentkezést is, meg válaszra sem nagyon méltattak. Pedig elvileg keresett a szakmám.
márc. 13. 23:08
 2/7 anonim válasza:
100%
Ez alapján, amit itt leírtál, nem jogos a kiakadása. Nyilván, ha megnéznénk az érem másik oldalát is, akkor lehet, hogy változna a helyzet. Ezzel így sok mindent nem lehet kezdeni. 🙂
márc. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem jogos amit mondott. Csípőből vissza kérdeztem volna, hogy: Igen?! Bezzeg amikor én fizettem a dolgok többségét jó voltam?!

Nem ismerlek titeket. De! Én sosem mondanék ilyet a páromnak emiatt. Nem lehet valami empatikus nő, ha nem veszi észre hogy ez neked mennyire nehéz is.

márc. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban úgy történt minden, ahogy leírtad és nem maradt ki lényeges infó, akkor nem jogos a párod kiakadása.
márc. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ország melyik fele?

Párodnak nincs igaza, addig jó voltál, míg te fizeted be a több pénzt? Remélem, megvan a számla azokról a felújításokról, amit fizettél a házba. Mondd, hogy lelakod, aztán viszlát.

márc. 14. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én most egy kicsit a pároddal tudok azonosulni, mert hasonló helyzetben vagyunk. Az én párom is álláskeresésben van, emiatt folyton frusztrált, szorong és sajnos nagyon utálatos tud lenni ilyenkor. Ebben az esetben pedig nyilván nem azt nézem, hogy milyen volt az elmúlt x évben, hanem azt, hogy jelenleg nem érzem magam vele jól. Szerintem igazságtalan felhánytorgatni azt, hogy eddig milyen voltál, mert (szándékos sarkítás, de értsd jól) ilyen alapon a bántalmazók is jogosan hivatkozhatnának arra, hogy a beetetési időszakban mindent megtettek a párjukért, hát miért nem hálásak utólag még így is, hogy verik...

Szóval a párunk mindig a jelenlegi helyzetre fog reagálni, nem a múltbélire. Igen, biztos értékeli meg hálás, de ha jelenleg tapló vagy, akkor ez átmenetileg háttérbe fog szorulni és nem az fogja meghatározni a pillanatnyi hangulatát, hogy fél évvel ezelőtt mit tettél a kapcsolatba. Plusz, ha nem egy aranyásóval vagy együtt, akkor ne várd el, hogy az anyagiakat értékelje, mert egy nő jó esetben nem ebben méri a kapcsolat értékét.

márc. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen jogos, hogy figyelembe kell venni a tényt, hogy Kérdező éveken át fizetett a párja helyett egy részben. Türelmesnek kell lenni, ha éppen nem talál új munkahelyet még keresett szakmában sem.

A párodnak nem lehet komoly szándéka veled, ha egy veszekedéskor ilyen útilaput akar kötni a lábadra. Persze, az sem mindegy, hogy olyan volt-e a téma, amin érdmes veszekedni és milyen volt ennek a mértéke. Légy óvatos!

márc. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!