Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Vajon mi a neve a jelenségnek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vajon mi a neve a jelenségnek, találkoztatok ezzel, hogy valaki szívesebben tölt mással időt, szívesebben beszélget vele, mint a párjával?

Figyelt kérdés
Érzelmi megcsalás, számon tartotok ilyeneket? Az új "kedvenccel" nincs szex, vagy akár azonos nemű vagy nagyon eltérő életkorú is lehet, a hangsúly azon van, hogy már nem a párja az elsődleges bizalmasa, beszélgetőpartnere. Vagy egyszerűen az van, hogy ...mit lehet tenni, ha egyszer mással szívesebben van, hát megtiltani nem lehet, miért ne legyen vele, ha jól érzi magát a társaságában?
ápr. 6. 18:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%

Nézd, ahol 10 vagy 20 éve vannak már együtt az emberek, ott néha kialakulhat másokkal érzelmi kötődés vagy erős barátság! Nem szentírás, hogy "csak" a párja legyen a beszélgetőpartner!

Másik opció, hogy az adott pár kapcsolata soha nem volt olyan erős/érzelmes... Amig fizikailag nincs megcsalás, szerintem ez nem probléma egyik részről sem... 🤷‍♀️ 34/N

ápr. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy másoknak ez nem probléma. Részemről meg jelenleg elméleti a kérdés, nincs se erős, se gyönge kapcsolatom. Csak alapnak érzem (és remélem, a későbbiekben tudom is ezt működtetni), hogy a párod legjobb barátod, legfőbb bizalmasod, beszélgetőpartnered. Persze lehet, hogy ez nem életszerű, szívesen meghallgatom mások véleményét.
ápr. 6. 18:47
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

Én vagyok #1

Igen, ideális esetben a párod a legjobb barátod/bizalmasod! 🙏 Milyen jó egy ilyen kapcsolat!

ápr. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Volt ilyen, érzelem lett a vége. Mindig hiányozni fog. Nem is az érzelem, hanem az a szintű kötetlenség, őszinteség ami ezt jellemezte.

Van úgy, hogy az ember választottja nem alkalmas arra a bizalmi mélységre ami jól esne. Marad a lelki magány, vagy ha szembe jön egy barát, barátnő, akkor hálálkodás a sorsnak.

ápr. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az érzelmi megcsalás nem egyenlő a baráti kapcsolattal. Különbség, hogy szerelmes/"fellángol" más iránt vagy kedveli, bírja mint barátot/havert. Az első esetben mehet amerre akar az én szemszögemből nézve, a másodikban nem probléma még nem jut el az érzelmi megcsalás részéhez.
ápr. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
4, nem értem, milyen volt? Te voltál az, aki a párja helyett talált egy még jobb beszélgetőpartnert, te voltál a pár, aki helyett találtak egy beszélgetőpartnert, vagy te voltál A beszélgetőpartner?
ápr. 6. 19:12
 7/12 A kérdező kommentje:
Az nem érzelmi megcsalás, hogy más társaságát jobban értékeli, élvezi, mint a párjáét? Nem is jogos, ha az ezt elszenvedőnek rosszul esik és mellőzve érzi magát? Nekem rosszul esne legalábbis, én akarok lenni az első a párom számára. (Az egyetlen is, de ez tudom, hogy beteg.)
ápr. 6. 19:14
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#7:


Az anyukája, apukája, testvére, legjobb barátja társaságát is jobban/másképp élvezheti ki!

Egy jó barát bármikor is jön az életébe értékes lehet számára és nem igaz, hogy ő benne jobban megbízik, jobban érzi magát normális körülmények között.

Nem lehetsz az egyetlen első. A többi mellett lehetsz első.

Ha gyereked születik a férfitól ő sem lesz első egyes egyedül. Megossza az első helyet a gyermekkel.

Lehetetlent vársz el a másiktól, te sem tudod teljesíteni visszafelé kérdező.

ápr. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen, lehet.
ápr. 6. 20:38
 10/12 A kérdező kommentje:

Ja, igen, mondjuk azt is végigéltem, hogy a szüleim nem tudtak a származási családjukról leválni, nekem ilyen megélésem van a tekintetben, hogy "a testvére társaságát jobban élvezheti". Lehet, a te megélésed más, én ennek az egészségtelen formáját láttam.

"Nem igaz, hogy ő benne jobban megbízik, jobban érzi magát" Szerintem de, van ilyen is, hogy ebben az új, másik valakiben jobban megbízik, jobban érzi magát vele. A bizalmat elsősorban a párunkkal éljük meg.

ápr. 6. 20:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!