Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg önzőn viselkedem?

Figyelt kérdés

Sosem voltam még ilyen helyzetben, nem is igazán tudom hogyan lehet ezt jól kezelni. Messze élek a családomtól (450km), és mivel húsvétkor nem tudtam hazalátogatni, így most vettem ki egy hét szabit és hazajöttem a szüleimhez. Sajnos a barátom ma reggel elveszítette egy gyerekkori barátját, teljesen váratlanul. Egyből hívtam, 2 órát beszélgettünk, egésznap óránként felhívtam, videóztunk is. Nagyon rosszul viseli, ami szerintem érthető. Nekem még soha senkim nem hunyt el, talán nem is tudtam valami jól lereagálni. Nem rég is felhívtam és nagyon csúnyán beszélt velem, amiért nem mentem ma haza hozzá. Elhordott minden önző szemétnek, mert Ő fordított esetben rohanna hozzám. Őszintén bennem tényleg fel sem merült, hogy haza menjek, ami miatt lehet tényleg szar barátnő vagyok. Ugyanakkor a családomat tavaly októberben láttam utóljára, se karácsonykor, se húsvétkor pont a barátom miatt úgymond, mert az Ő családjával volt mindkét ünnepkor programunk. Most a szüleim és a húgom is szabit vett ki, mert itthon vagyok, plusz nekem is egész évben alig van szabadságom, nem tudok bármikor egy hetet kivenni. A családom is számít, nem csak a barátom, de Ő ezt sokszor nem akarja megérteni pl.az is sokszor zavarja, hogy minden vasárnap videótelefonálok velük. Ebből gyakran van vitánk is . Persze, most nem tehet erról, hogy ilyen szörnyű eset történt, és értem, hogy szüksége lenne rám, de a fájdalmán személyesen sem tudnék segíteni. Kértem, hogy kérjen szabit a munkahelyén, hátha figyelembe veszik, hogy lelkileg min megy keresztül a napokban, és jöjjön Ő utánam, de erről hallani se akar, nem is érti hogyan jutott egyáltalán az eszembe.

Nem tudom fordított esetben én mit várnék el tőle, de azt értem, hogy miért esett volna jól neki, ha azonnal indulok haza. Viszont csak tegnap jöttem, kb.semmit se voltam a családommal, így szerintem érthető, hogy szeretnék maradni.

Valóban önzőség? Nem is csak az, hogy itt maradtam, hanem az is, hogy fel sem merült bennem, hogy vele kellene lennem ebben a szomorú helyzetben. Te mit tettél volna?


ápr. 15. 22:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

barátod önző sry.


de szerintem vele van a baj.

ápr. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én valószínűleg rossz tanácsadó vagyok, mert nem erőssem az empátia. De, szerintem így is sokat tettél. Gyakorlatilag kidobtad a mai napot az ablakon, hogy hivogasd, meg beszéljetek, erre játsza a sértődöttet. Arra, hogy paraszt valaki, nem indok a gyász szerintem. Emellett, szerintem gyászhoz nem kell társaság. Ha meg társaság kell neki, mehetne hozzátok. Szerintem kimerítetted az elvárható dolgokat.

Nem mennék haza. Ha meg akar sértődni, lelke rajta. Az ünnepeket meg felesbe osztanám fel a két család között a jövőben.

ápr. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ez érzéketlenség, és csökkent empátiára utal, hogy "a fájdalmán személyesen sem tudnék segíteni"! De igen, egy megfelelő személy tud! Nincs nagyobb gyógyír, mint a társaság. Amikor ott van veled valaki a szomorúságban, esetleg eltereli a figyelmed. De nem is kell feltétlenül beszélni, nem kell semmit tenni, csak ott lenni. De kinek mi. Nekem ahogy ezt megállapítottad, az annyira távolságtartónak tűnik.

Az is fura, hogy azt írtad, "pont a barátom miatt úgymond" - hibáztatod valamiért, amibe belementél. Ha te nem akarsz a családjával lenni karácsonykor akkor ne legyél velük, de ne hibáztasd -utólag- a párod, és mintha ennek köze lenne ahhoz hogy akkor most ezért nem mész... pedig nem kellene hogy köze legyen hozzá, ez nem egy játszma... vagy nem annak kellene lennie.

A harmadik pedig, hogy a fentiek miatt az jut eszembe, lehet a párod nem szimplán "az is sokszor zavarja, hogy minden vasárnap videótelefonálok velük", hanem van valami más mögötte, csak azt nem írod le és így jobban hangzik a te oldalad.

Én úgy érzem nem elég fontos neked a párod, és szerintem ő ezt érzi, és ezért hisztizik, ezzel akarja kicsikarni a figyelmet, ami gyerekes!, meg hát nem visz titeket előre.. ideje lenne őszintén kimondani, ki hányadán áll a másikkal...


Értem hogy nem esik jól, hogy nem beszélt veled szépen, de azt is tudni kell hogy egy mély gyász rossz dolgokat tud kihozni emberekből, most kell türelmesnek lenni és szeretettel fordulni a szenvedőhöz. Persze csak ha akarsz, van olyan fontos számodra a másik... ha nem, akkor nem, de akkor ki lehet teregetni a lapokat, hogy szenvedjen csak egyedül.. :/

ápr. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#3 Valahol érzem én is, hogy nagyobb empátiával is kezelhettem volna a mai napot, de sajnos nem tudtam hogyan is kellene. Nem neheztelek rá a karácsony és húsvét miatt csak azért írtam le, mert már rövid időn belül 2x a családomat háttérbe szorítottam, hogy együtt tudjunk lenni és tényleg úgy érzem, hogy ennyi önzőség vagy nem tudom minek nevezzem nekem is jár, hogy végre a szeretteimmel legyek. A vasárnapi vidózással az a baja, hogy nem szeretem kihagyni, már van egy kialakult szokásunk, hogy mindig délután hívjuk egymást, ilyenkor húgom is becsatlakozik és 1-2 órán át beszélünk, neki pedig ez sok. Szerintem elég lenni havi 1-2x, de nekem meg ha kimarad egy alkalom is rosszul esik.
ápr. 15. 22:32
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
4: "A vasárnapi vidózással az a baja, hogy nem szeretem kihagyni", mivan? Ennek semmi normális alapja nincs, hogy valakinek az a baja, hogy a párja nem akar kihagyni egy szokásos heti rutint, beszélgetést a családjával. Nem értem, neki mégis mi lehetne ebben sok? Te beszélsz velük, nem ő, neked kell tudnod, hogy te mennyit akarsz beszélni velük, mi az hogy ő megmondja, hogy sok? :DD Kontrollálni akar, nem foglalkozik vele, hogy azt tedd, ami téged boldoggá tenne. Ez nagyon gagyi..
ápr. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy gáz helyzet, mert racionálisan nézve abszolút NEM vagy hibás, full jogos és érthető hogy ott vagy a családodnál, akiket csak párszor látsz egy évben, és nem rohansz azonnal vissza hozzá. Megértő voltál a pároddal is, szakítottál rá időt, 100%ig fair volt, ahogy kezelted a helyzetet.

Viszont ez egy érzelmi eredetű konfliktus, szóval nem fogsz sokra menni azzal, hogy elméletben nem követtél el semmi rosszat.

A párod most részben rajtad keresztül vezeti le a fájdalmát, amivel nem fogsz tudni mit kezdeni, még ha bocsánatot is kérsz, akkor is tüske marad benne.

ápr. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%
Ne lepődj meg, hogy ha fordított helyzet lesz, mert ez a figura sehol nem lesz, nem hogy melletted, hanem sehol épp sürgős dolga lesz..v agy "tárgyal" vagy ippeg pihen. De bármit is fog csinálni, egy bizti-nem melletted lesz. Az önző emberek mindegyike ilyen egyébként, már pedig ez a figura igencsak önző, és a totális kisajátítást alkalmazza nálad, és építgeti fel.
ápr. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Párod is önző...
ápr. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem mindketten furák vagytok. Egyrészt, ha te szeretsz a családoddal lenni, akkor se karácsony, se húsvét, hanem mindent a barátod családjával töltesz?! Nekem ez nem lenne opció, pusztán azért, mert 450 km, az meg egyenesen felháborító, ha emellett a pároddal konfliktust okoznak a vasárnapi videóhívások. Nem önző ő véletlenül mocskos módon?

A haláleset meg: azért ez tipikusan az a szitu, ami miatt az ember eldob mindent, és próbál a jelenlétével is támogatást nyújtani annak, akit szeret. Te nem tetted, mondván, más leszervezett programod van. Ok. A pasid meg ezen őrjöng...No, ilyen helyzetben én sem rúgtam volna fel semmi leszervezettet, mert milyen alapon? Ha ő ennyire érzéketlen a te érzelmi szükségleted iránt (család), akkor joggal gondolhattad, hogy saját maga irányába sincsenek elvárásai. Ha már ki kell hisztizni ezeket a dolgokat, ott ette meg a fene... A véleményem meg az, hogy ha ilyen tuskóval vagy együtt, aki gyakorlatilag elvárná tőled, hogy a családodat kukázd (se ünnepekkkor nem oldjátok meg, hogy ott is legyetek, de még a hétvégii videóhívások is problémásak, akkor mégis minek lehetne nevezni?), és csak ő számít, meg az ő igényei, attól mi a fenét akarsz?

ápr. 16. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne éretd magad rosszul,csak hisztizik.Azonkívűl manipulál,el akar marni mindenkitől.Ha megint csúnyán beszél veled,hajtsd el melegebb éghajlatra.Vergődjön az anyjának.
ápr. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!