Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg önzőn viselkedem?

Figyelt kérdés

Sosem voltam még ilyen helyzetben, nem is igazán tudom hogyan lehet ezt jól kezelni. Messze élek a családomtól (450km), és mivel húsvétkor nem tudtam hazalátogatni, így most vettem ki egy hét szabit és hazajöttem a szüleimhez. Sajnos a barátom ma reggel elveszítette egy gyerekkori barátját, teljesen váratlanul. Egyből hívtam, 2 órát beszélgettünk, egésznap óránként felhívtam, videóztunk is. Nagyon rosszul viseli, ami szerintem érthető. Nekem még soha senkim nem hunyt el, talán nem is tudtam valami jól lereagálni. Nem rég is felhívtam és nagyon csúnyán beszélt velem, amiért nem mentem ma haza hozzá. Elhordott minden önző szemétnek, mert Ő fordított esetben rohanna hozzám. Őszintén bennem tényleg fel sem merült, hogy haza menjek, ami miatt lehet tényleg szar barátnő vagyok. Ugyanakkor a családomat tavaly októberben láttam utóljára, se karácsonykor, se húsvétkor pont a barátom miatt úgymond, mert az Ő családjával volt mindkét ünnepkor programunk. Most a szüleim és a húgom is szabit vett ki, mert itthon vagyok, plusz nekem is egész évben alig van szabadságom, nem tudok bármikor egy hetet kivenni. A családom is számít, nem csak a barátom, de Ő ezt sokszor nem akarja megérteni pl.az is sokszor zavarja, hogy minden vasárnap videótelefonálok velük. Ebből gyakran van vitánk is . Persze, most nem tehet erról, hogy ilyen szörnyű eset történt, és értem, hogy szüksége lenne rám, de a fájdalmán személyesen sem tudnék segíteni. Kértem, hogy kérjen szabit a munkahelyén, hátha figyelembe veszik, hogy lelkileg min megy keresztül a napokban, és jöjjön Ő utánam, de erről hallani se akar, nem is érti hogyan jutott egyáltalán az eszembe.

Nem tudom fordított esetben én mit várnék el tőle, de azt értem, hogy miért esett volna jól neki, ha azonnal indulok haza. Viszont csak tegnap jöttem, kb.semmit se voltam a családommal, így szerintem érthető, hogy szeretnék maradni.

Valóban önzőség? Nem is csak az, hogy itt maradtam, hanem az is, hogy fel sem merült bennem, hogy vele kellene lennem ebben a szomorú helyzetben. Te mit tettél volna?


ápr. 15. 22:03
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán látom úgy, hogy ez egy hosszú távon egészséges kapcsolat lenne...
ápr. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

A drága párod rajtad vezeti le a gyászt. Önző egyébként nagyon. Te az ő családjánál voltál, végre haza jutottál és akkor azt szeretné, hogy rohanj vissza. Ha ő neki fontos a barátság, a családja miért nem az? Meg kellene értenie,hogy nem körülötte forog a világ és neked fontos a család. Ha naponta beszélgetnél a családtagjaiddal az is a te dolgod. Forduljon a családjához, más barátaihoz a gyász időszakában míg nem mész vissza. Nem is értem minek hordott le amikor beszélgettél vele.

Igazából nem is lennék ilyen manipulatív egyénnel együtt.

ápr. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!