Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Régen miért nem vetette a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Régen miért nem vetette a férfi a nő szemére, hogy "beleült a készbe", amikor a nőt mondjuk 18-9 évesen férjhez adták,és nem volt semmije?

Figyelt kérdés
Nagyanyámat, aki ma 71 éves, 18 évesen férjhez adták. Volt pénze, mert dolgozott, de otthon élt a szüleivel. Nagyapám, akkor már építkezett, és nagyanyám az ő házába költözött be. Hogy-hogy eszébe se volt nagypapámnak soha a szemére vetni,hogy mindent ő épített, és a mama csak beleült az ő keze munkája után a valamibe? Ha ma egy nő odaköltözik egy férfihez, már első dolga veszekedésnél a pasinak felhánytorgatni,hogy ez az én házban,stb..te csak idejöttél lakónak.
ápr. 17. 10:13
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
0%
regebben a nok is hazasodtak alul mert nem volt abortusz.. bálban pisti felcsinálta es igy lett a csalad.
ápr. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
83%

Ma 71 évest aligha adták férjhez, ha csak nem valami elmaradt faluból származik. Nekem az már a szüleim kora, ahol a nők is dolgoztak, és szerelemből házasodtak.


Amikor még férjhez adták őket (háborúk előtt), akkor meg pont az volt a lényeg, hogy a férfinek csak akkor lehetett családja, ha el is tudta tartani. Így adódott hogy néha 30 éves férfiak kaptak 14-15 éves lányt, akinek az élete ezután minden volt, csak nem kényelem, hiába "ült bele a készbe." Évente 1 gyerek, nagy ház, nagy udvarral, semmi gépesítés, tényleg hajnaltól estig meg sem álltak.


És nekik is kellett a házasságba kelengye, ami ugyan minimum "csak" ágyneműből, meg néhány ruhából állt (tehetősebbeknél 1-2 bútor is), de akkoriban ezek sok évre, vagy egy életre szóltak, nem ugy mint most, hogy bemegy a plázába es vesz három szatyorral. Akkoriban még a ruhákat is maguk varrták.

ápr. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
83%
A szüleim 66 és 69 évesek (1955 és 1958) és 80-ban házasodtak. Miféle férjhezadásról beszélsz ezzel a korosztállyal kapcsolatban, mikor már az ő szüleik se így házasodtak az ötvenes években? Legfeljebb a nagyszüleik.
ápr. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Onnan veszem,hogy a nagyanyám mondta,hogy még az ő korában is, vénlánynak számított, aki 18 évesen nem ment férjhez! 28 éves koromig velük éltem, addig hallgattam ezt! Nem kellene meghazudtolni,amikor ezt hallottam a saját szájából!
ápr. 17. 22:55
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

24

Valami kis faluban éltetek? Csak mert a 60-70-es években is a nők átlagos életkora az első házasság kötésekor 22 év volt. Nem 18.

(A KSH reálisabb, mint a nagymami)

ápr. 18. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
80%

#24

Lehet hogy az ő szülei még vénlánynak mondták aki 18 évesen nem volt férjnél, de akkor, a 60-as évek végén 70-es években, a lányok már szabadon választhattak, dolgozhattak, nem ez volt az egyetlen életcél, és lehetőség.


Anyám a munkahelye miatt kapott lakást, anyósomék meg közösen építettek házat, és mindketten dolgoztak gimnázium után. Most 70 évesek. Sőt nekem már Nagymamám is dolgozott, és maga választotta Nagypapámat, pedig ha élne pont most lenne 100 éves.

ápr. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Igen, kis faluban élünk.
ápr. 18. 16:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!