Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jól működő párkapcsolatot,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jól működő párkapcsolatot, ahol nagy a társadalmi különbség a felek között?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok, működhet az olyan párkapcsolat, ahol a felek teljesen más családi háttérből jönnek?

Konkrétan az egyik fél egy jómódú családból jön, világlátott, kitűnő oktatást kapott, a szülők széles látókörűek, "modern" nézetekkel, maguk a szülők is sokat tanult emberek stb.

A másik fél szerényebb körülményekben nevelkedett, a szülei és a család nagy része "munkás emberek", de a tágabb családban, a fiatalabb generációban vannak diplomások is. Ezen kívül az illető maga is diplomás, relatív jó oktatást kapott, és nem szenvedett hiányt semmiben, de nem járt például külföldön még sosem és azt tanulta, hogy mindenért meg kell dolgozni. A szülők is konzervatívak, nem széles látókörűek, ilyesmi.


A különböző családi háttér ellenére a pár mindkét tagjának azonos az értékrendje. Ti mit gondoltok, láttatok már ilyen felállásban jól működő párkapcsolatot?

Az én szemszögemből nem az a kérdés, hogy a 2 ember között hogy működik a párkapcsolat, hanem, hogy a különböző háttér mennyire befolyásolja magát a párkapcsolatot és, hogy a családok hogy jönnek ki egymással.



ápr. 21. 21:26
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Jól működhet, de a szülők valószínűleg nem fogják megkönnyíteni a dolgot.
ápr. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%

Létezik, de csak akkor, ha egyikőjük sem nárcisztikus és egyiköjük sem volt aranygyerek szerepben.


Különben esélytelen. Legalábbis a boldogság, nyugalom, harmónia-és öszinteség.


Egy nárcit/bordert kifog bármelyik szereplő-az tragédia. Egyrészt mert meglesz kopasztva a másik, mint egy lecsupaszított karácsonyfa,napi szinten kijátszás, másrészt mert olyan mélységekbe és olyan erkölcsi mocsokba találja magát a korrekt fél hogy évek mire helyre jön belőle.

ápr. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2+ Itt tegnap volt egy kérdés egy fazon tette fel, aki elvileg mérnök, kikapott egy ügyvédnőt, állítólag 20+éves kapcsolat, és olyan szinten van a fazon kijátszva, és annyira aljas módón, ahogy kevesen. Szerencsétlen srácot sajnáltam nagyon, látszott, hogy kapaszkodik a szemellenzőbe, a nőci meg egy utolsó r.ngyó kategória. kb.Ennyi. Ne akarj ilyen életet magadnak kérdező.Ezért sose kezdj olyannal akinek "van egy szintje"-ha érted a célzást. Mint látható a tegnapi említett kérdésből.
ápr. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Értem, harmadik válaszoló, de ez hogy jön ide?

És miért lenne bármelyikünk is nárcisztikus?

ápr. 21. 22:13
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy azt a személyt, családot zavarja-e ez a felállás, aki különbnek tartja magát a másiknál.😉


Engem például nem zavarna ez a "rosszabb" családból származó fél helyében, mert én egyenrangúnak tartom magam mindenkivel szemben.Ha csak nem az angol királyi család sarjáról van szó, akkor nincs itt olyan életmódbeli különbség, mint ahogyan azt a kérdés próbálja sugallni.

ápr. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem, nem érzik magukat különbnek. Nagyon normális emberek, csak lehet, hogy máshoz vannak szokva. Én a saját szüleim viselkedésében kételkedek sajnos.

Én vagyok az a fél, aki nem egy tehetős családba született. Valójában nagyobb arra az esély, hogy az én szüleim néznék le a barátom családját. Vagyis a lenézés nem jó szó, de valószínűleg irigységből beszéltek már ki tehetősebb embereket.

ápr. 21. 22:27
 7/9 anonim ***** válasza:
IGEN! Tökéletesen tud működni - nem a szülők házasodnak össze, nem ők laknak együtt, kötik össze az életüket, hanem két olyan ember akik nagyon jól kijönnek, szerelmesek egymásba.
ápr. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#6 Nem a családoddal kell a párodnak együtt lenni, róluk meg nem tehetsz.Ha ők valóban olyan tanultak és széles látókörűek, akkor maguktól is felérik ezt ésszel.
ápr. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tud jól működni a dolog. Az egyik nagy probléma, hogy évek után azon kapod magad, hogy már anyagilag rosszabbul állsz, mintha akárcsak egyedül éltél volna, mert az ilyen család nem fogja csak úgy odaadni neked a pénzt, hogy tedd félre, vagy csak úgy a nevedre iratni valamit, megtakarítani viszont nehezebb, mert a gazdagabb fél könnyebben költi a pénzt, mert eleve ahhoz az életszínvonalhoz van szokva, másrészt meg úgy áll hozzá, hogy minek amúgy is szigorúan félrerakni, ha már minden megvan. De még bejöhet az is, hogy ha te vagy a nő, akkor azt mondja, hogy te csak ne dolgozz, vagy ne olyan keményen, hanem foglalkozz a háztartással, családdal, vagy csak úgy magaddal, és akkor emiatt nem tudsz félrerakni. És akkor ezáltal teljesen kiszolgáltatod magadat nekik.

A másik meg, hogy várhatóan abból a családból te mindig ki leszel nézve, mert nem hiszem el, hogy nem fordul meg a szülei fejében az számtalanszor, hogy mennyivel jobb, könnyebb lett volna, ha egy vele egy szinten élővel jön össze. És hiába érzed most úgy, hogy egy húron pendültök a pároddal, hosszú távon szerintem a családtól örökölt minták fognak belőle is előjönni.

ápr. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!