Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hosszabb távon lehet ok szakításra az eltérő társadalmi háttér, pénzügyi tudatosságbeli különbségek, neveltetés?

Figyelt kérdés

Párommal fél éve vagyunk együtt, de máris belerángatott egy nagyobb krízisbe. Pontosabban nem rángatott bele, de ha én nem segítem ki egy jelentősebb összeggel, akkor nem tud elköltözni, mert a szerződését felmondták, nem tudta fizetni a bérleti díjat. Igazából ha akarnám most kiléphetnék, de valahogy kötelességemnek érzem segíteni neki, nem magára hagyni,lelkileg törődni vele. Sajna a lakás amit bérelt sok szempontból nem ideális, de legalább van tető a feje fölött.


Itt most két melegről van szó, de sze*uális orientációtól függetlenül bárki véleménye érdekelne.



dec. 2. 23:32
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Plusz annyira magamra veszem újabban, hogy ilyen hekyzetbe került, nincs rajtam kívül senkije, aki segíthetne. Anyám szerint csak kihasznál, mert tudja, hogy fizetnék neki.
dec. 2. 23:56
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

A felsoroltak közül a pénzügyi tudatosságbeli különbség a legveszélyesebb szerintem. Rövid távon még csak-csak mehet, de hosszú távon... bérelt vagy saját lakás, mi a fontosabb, a jó minőségű kaja vagy ruha vagy szórakozás vagy nyaralás, mennyit kell megtakarítani stbstb. Valamennyire ez általában összefüggésben van a társadalmi háttérrel és neveltetéssel (nagyon mást hoz, akinél gyerekkorában napi kérdés volt a "miből lesz holnap ebéd?" és akinél a "melyik egzotikus szigetre menjünk nyaralni" - nyilván, sarkítok).


De látod nálatok már fél év alatt is gondot okoz, úgy, hogy még csak együtt sem éltek.


Kötelességből ne maradj mellete, mint pár, max. mint barát, aki figyel rá. És ne hagyd, hogy kihasználjon, csak annyit segíts neki, ami erődből (anyagi lehetőségeidből telik).

dec. 3. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Közel fél millióval támogattam, mert most már végre talált munkát is, meg felmesz még hitelt, amiből tud törleszteni. Persze tisztában vagyok vele, hogy ez sok idő, ugyanakkor bár nagy összeg, rövid távon megvagyok nélküle is.
dec. 3. 01:29
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem neked kell az ő problémáit megoldani, nagy fiú már oldja meg így is sokat segítettél már.
dec. 3. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A leírás alapján anyukádnak van igaza. Azt megvizsgáltad már, hogy hogyan vált fizetésképtelenné? A legtöbbször ez nem külső ok miatt történik...
dec. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha az egyik fél spórolós, a másik hedonista, akkor lehetséges. Viszont szerencsére vannak olyan felek, akik hajlandóak a tanulásra, így megtanítható egy hedonista, hogy gondoljon a jövőre is: módjával, tudatossággal lehetséges ez.
dec. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Igen, lehet. Ha együtt élünk valakivel, aki minden pénzét elszórja, annak a saját pénztárcánk látja kárát. Sajnos van benne tapasztalatom, egy házasságnak induló kapcsolatbòl lett barátság extrákkal. Mivel az én jövedelmem jóval több, mint az övé, úgy gondolta, nekem meg sem kottyan, ha az ő költségeit is én állom. Pl. elmentem autóval bevásárolni, szólt, hogy vásároljak neki is. Valahogy természetesnek vette, hogy én fizetem, én meg szégyelltem elkérni. Nálam evett, de eszébe sem jutott, hogy hozzá kellene járulni. Végül besokalltam, és elzártam a pénzcsapot. Nincs vásárlás, nincs nálam zabálás. Anyukádnak igaza van, ne hagyd magad kihasználni.

N

dec. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
5) januárban felmondott, majd egészen áprilisig nem is keresett munkát, októbertől dolgozik, csak addig felélte a megtakarításait
dec. 3. 09:14
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Miert nem koltoztok ossze? Megtudnatok hamar h mukodik e ez a kapcsolat vagy sem
dec. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha még eddig nem tetted meg, eszedbe ne jusson összeköltözni vele.
dec. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!