Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ezt miért tehette? Máshogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezt miért tehette? Máshogyan kellene beszélnem vele?

Figyelt kérdés

L/21, F/27. 5 hónapja együtt, de 9 hónapja ismerjük egymást. Sajnos a talik nem gyakoriak.

Bizonytalan vagyok az egész kapcsolatban. Keres, időnként hív, kérdi, hogy vagyok. De az érzéseiről semmit nem mond. Írásban, és szóban is, akár egy barátjával beszélne, az érzéseit semmi nem árulja el. Soha nem mondta még azt sem, hogy örül nekem, hiányzom, vagy bármi.


Inkább negatív dolgokat. Hogy milyen rossz az élet, az emberek. Hogy milyen értelmetlen minden, hogy nem tudja, meddig bírja ezt így még.


Nekem még ilyen kapcsolatom nem volt. Sokszor nem értem, ha mindent ilyen sötéten lát, akkor annak van-e értéke, hogy mi "vagyunk" egymásnak.


Rákérdeztem tőle egy beszélgetésnél. Hogy voltaképp fontos vagyok-e neki, vagy csak azért van itt, mert kapaszkodik belém, és mert nincs mással eltöltenie az időt. Azt is mondtam, ez azért merül fel bennem, mert az emberek általában örülnek, ha megismernek valakit, és ezt ki is fejezik. De ő mindig csak rossz dolgokat mond nekem.

Erre csak azt a választ kaptam, hogy "én túl sokat olvasok". És hogy "nem akar több kérdést".


Azt is mondtam neki, hogy ő fontos lett nekem, megszerettem, és félek elveszíteni. Erre sem kaptam semmi választ. Csak, hogy "nem kell mindig annyit gondolkodni".


Fiúk-lányok, nem tudom! Máshogyan kellene beszélnem vele a bajaimról? (még nem tanultam ki, hogy kéne jól megbeszélni vele a gondokat.) És mi van az érzésekkel? Ő soha nem mond ki semmit. De én úgy voltam vele, lassan 9 hónap ismeretség után, miért ne mondhatnám.


De olyan furcsa volt, hogy csak kitérő, homályos, lerázó félmondatokat kaptam...


2010. okt. 28. 12:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Szerintem ne foglalkozz vele...

Jobban jársz hidd el! Tönkre fogja csak tenni az életed... Én is szoktam nagyon negatív lenni, de akkor kerülöm az embereket, a kapcsolatokat és nem vagyok ilyen szemét, hogy mást a sírba viszek. Főleg nem egy olyat, akit szeretek...

Nem hiszem, hogy a barátod hirtelen meg fog változni. Lehet, hogy szeret téged, de ennek valóban nincs sok értlme, hogy olyan veled mint egy érzések nélküli hulla.

2010. okt. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Miért lettél bele szerelmes? És miből derül ki, hogy együtt vagytok?
2010. okt. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
Ezt a "nem kell mindig annyit gondolkodnit" akár te is mondhattattad volna neki! Ez egy talányos mondat...
2010. okt. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Ez tényleg nem normális dolog, hogy valaki ennyi idő alatt ne tudná elmondani mit érez a másik iránt. Jogosan merül fel a kérdésed, hogy egyáltalán érez valamit, vagy csak kapaszkodik beléd. Mindenképp változtass valamilyen irányban, mert ez nem fog jót tenni neked sem, ha ilyen ember mellett maradsz!
2010. okt. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Azért szerettem meg, mert vonz külsőleg, és belsőleg is. Számomra érték, hogy jókat tudunk beszélgetni, hogy értelmes, okos. Viszont az ismeretség elején még, amikor megszerettem, ezeket a negatív dolgokat nem mutatta. Hanem, később, fokozatosan, egyre többet.


Ha találkozunk, akkor átölel, puszilgat, megcsókol. testileg kíván. Az utcán viszont nem fogja meg a kezem, bár lehet, hogy csak nem ilyen típus. Ezek lehetnek jelek, ahogyan az is, hogy keres, hív. Akár pozitív jelek is.


De soha nem mondja, hogy fontos lennék neki, hogy hiányoztam, vagy bármi. Inkább, hogy most olyan élethelyzetben van, amiben nagyon egyedül van, hogy hiányoznak neki a barátai, és hogy visszamenne inkább tanulni, de nem lehet. Meg, hogy nem látja értelmét az életnek, és nagyon gyakran rossz kedvű.


Azt tudom, hogy támaszként gondol rám. De hogy ezen kívül vannak-e más érzései is, nem tudom.


Nekem se minden rózsaszín az életemben, őneki mégis nagyon tudok örülni. ...Ő viszont ilyesmit sosem fejez ki, és ez nagyon elbizonytalanít. Ezért is kérdeztem rá, mi a helyzet. De az milyen válasz, hogy "túl sokat olvasok?", meg "túl sokat gondolkodok?"


Vagy fiúk, ilyen nehéz, és zavarba ejtő lenne egyes srácoknak bármilyen érzelmet kimondani? Én nem azt várnám, hogy szerelmet valljon, bármi féle utalás is jó volna arra, hogy jó, hogy vagyok.

2010. okt. 28. 12:44
 6/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.
2010. okt. 28. 12:46
 7/22 anonim ***** válasza:
teljesen igazad van. Ennyi idősen már csak tudnia kellene, hogy mit szeretne elérni az életben. A kérdés az, hogy téged mennyire zavar az, ahogy viselkedik, és amiket hiányolsz. Lehet nem ő az akire vágytál. Ezt te érzed. Ha viszont kitartasz mellette, inkább kérdezd ezeket meg tőle. Olyan választ ne fogadj el, hogy 'nemtudom'. Ilyen nincs. Akkor nem őszinte, ami a legroszabb.
2010. okt. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

figyelj, szerintem felejtsd el ezt a fiút !

Nekem volt egy ilyen kapcsolatom, egy idő után, ugyanolyan negatív lettem, mint ő, bár én nem keseregtem, hogy milyen szar a világ, meg nem sikerül semmi, de a hangulata , a negatívitása teljesen átültek rám ! egy életvidám, mindig jókedvű mosolygós , társasági ember voltam és teljesen megváltoztam mellette , pedig nem vagyok egy gyenge jellem, de amikor vkin azt látod állandóan, hogy az ág is húzza, először csak felidegesít, aztán ez az "állapot"magával ragad !

mióta nem vagyok vele, újra a régi lettem , és ezt mindenki észre veszi !

Nekem sem mondta ki az érzéseit, néha mutatta, néha nem , csak ő volt és az ő problémái, én meg sehol!


Szerintem ne vedd komolyan, bármennyire szereted, fiatal vagy még, egy életvidám párt keress, aki nem ház vissza téged semmiben !


26 /L

2010. okt. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen neked is. Ez a bizonytalanság a legrosszabb a számomra. Sokszor, ha írásban fejeztem ki bárminemű érzést, arra egyszerűen nem válaszolt.


Volt, hogy küldött egy képeslapot. Azzal, hogy ő nem a nagy szavak embere, de köszöni, hogy olyan jó vagyok hozzá. - Ez sem egyértelmű. Én vagyok neki a fontos, mint barátnő, vagy az ember, aki jó hozzá?


...Most legutóbb nem érzetem semmi őszinteséget a kitérő feleletekben. Én úgy érzem, ha inkább csak kapaszkodik belém, jobb volna, ha barátok lennénk csak. De nem sikerült vele megbeszélnem, mi a helyzet.

2010. okt. 28. 12:57
 10/22 anonim ***** válasza:

Ha keres téged, az azért van, mert szeretne veled lenni és valószínűleg jó veled lenni. Különben az életbe nem keresne egy ilyen ember.

Az viszont nem normális, hogy csókol, de nem világos, hogy most mi van köztetek...

Az sem normális, hogy nagyon egyedül van, miközben te ott vagy neki. Ebben a nagyon egyedül van szövegben meg csak az önsajnáltatást látom, maximum segítség kérést.


Szerintem te gondolkozol normálisan. Miért kellene, hogy ciki legyen vagy szégyellje, hogy érez valamit irántad? Attól még nem lesz nyálas meg gyenge. ha meg semmit nem érez, ne játszon veled! De lehet ő sem tudja mi van. Minden esetre beszéljetek még erről párszor, ha nagyon nem akarod csak egy maximum jó barátnak.

2010. okt. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!