Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ezt miért tehette? Máshogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezt miért tehette? Máshogyan kellene beszélnem vele?

Figyelt kérdés

L/21, F/27. 5 hónapja együtt, de 9 hónapja ismerjük egymást. Sajnos a talik nem gyakoriak.

Bizonytalan vagyok az egész kapcsolatban. Keres, időnként hív, kérdi, hogy vagyok. De az érzéseiről semmit nem mond. Írásban, és szóban is, akár egy barátjával beszélne, az érzéseit semmi nem árulja el. Soha nem mondta még azt sem, hogy örül nekem, hiányzom, vagy bármi.


Inkább negatív dolgokat. Hogy milyen rossz az élet, az emberek. Hogy milyen értelmetlen minden, hogy nem tudja, meddig bírja ezt így még.


Nekem még ilyen kapcsolatom nem volt. Sokszor nem értem, ha mindent ilyen sötéten lát, akkor annak van-e értéke, hogy mi "vagyunk" egymásnak.


Rákérdeztem tőle egy beszélgetésnél. Hogy voltaképp fontos vagyok-e neki, vagy csak azért van itt, mert kapaszkodik belém, és mert nincs mással eltöltenie az időt. Azt is mondtam, ez azért merül fel bennem, mert az emberek általában örülnek, ha megismernek valakit, és ezt ki is fejezik. De ő mindig csak rossz dolgokat mond nekem.

Erre csak azt a választ kaptam, hogy "én túl sokat olvasok". És hogy "nem akar több kérdést".


Azt is mondtam neki, hogy ő fontos lett nekem, megszerettem, és félek elveszíteni. Erre sem kaptam semmi választ. Csak, hogy "nem kell mindig annyit gondolkodni".


Fiúk-lányok, nem tudom! Máshogyan kellene beszélnem vele a bajaimról? (még nem tanultam ki, hogy kéne jól megbeszélni vele a gondokat.) És mi van az érzésekkel? Ő soha nem mond ki semmit. De én úgy voltam vele, lassan 9 hónap ismeretség után, miért ne mondhatnám.


De olyan furcsa volt, hogy csak kitérő, homályos, lerázó félmondatokat kaptam...


2010. okt. 28. 12:15
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen normálisan állsz a dologhoz, a pasi tűnik túl zárkózottnak. Ha úgy érzed, nem vesz komolyan, még időben lépj...
2010. okt. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

26/L, köszönöm szépen neked is.


Ez a "csak ő van, és az ő problémái dolog" nagyon ismerős nekem is. És az is igaz, amit mondasz. Hogy az úgy nem megy, ha az egyik fél ÁLLANDÓAN negatív...

2010. okt. 28. 12:59
 13/22 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy nem kérdeztem őt elég konkrétan, vagy határozottan. (Ezt még nem tanultam meg, hogy párkapcsolatban hogyan kellene jól kommunikálni a másik féllel.)


Legközelebb konkrétan megkérdem ismét, hogy tényleg fontos vagyok neki barátnőként is, vagy pedig csak az ember neki a fontos bennem, akibe kapaszkodhat, ha baja van.

2010. okt. 28. 13:02
 14/22 A kérdező kommentje:
Olyan furcsa nekem, hogy érzésekről egyáltalán nem akar se írni, se beszélni...
2010. okt. 28. 13:03
 15/22 anonim ***** válasza:
A fájdalom és a gyűlölet is érzés...
2010. okt. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Igazad van. Akkor inkább úgy fogalmazok, hogy a velem, vagy velünk kettőnkkel kapcsolatos érzéseiről.
2010. okt. 28. 13:20
 17/22 anonim ***** válasza:
Mindent mondj el neki, amit érzel és gondolsz és ne hagyd, hogy ne válaszoljon neked! Szintén ugyan így beszéljen, mert ha nem, akkor vége, nincs értelme...
2010. okt. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Neked is igazad van, utolsó válaszoló, és köszönöm.

Legközelebb nem szabad hagynom, hogy ne válaszolja meg feketén-fehéren a kérdésemet.

2010. okt. 28. 13:21
 19/22 anonim ***** válasza:

Szívesen:) Sok sikert kívánok!:)

És ne hagyd magad! Számodra nem csak a fájdalom maradt! Legyél boldog és legyen ő is az! De ha ő nem képes rá, te ne tedd tönkre az életed! Mert utána szintén mindkettőtöknek rosszabb lesz csak!

2010. okt. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Ez a fiú szerintem nem elég érett egy párkapcsolathoz. Milyen lerázás az hogy "túl sokat olvasol"?

Meg úgy látom hogy nálatok az alapok sincsenek meg, pl. hogy nem tudtok kommunikálni. Itt nem arról van szó hogy "kicsi a farka, hogy mondjam meg?", hanem olyan dolgokról amik egy párkapcsolat alapjai, amit akár minden nap mondani/éreztetni kellene. Hogy igenis fontos a másik. Itt már gyanús az a kijelentésed is, hogy jót tudtok beszélgetni. Nekem is nagyon sz@r a családi hátterem, de ha együtt vagyok a párommal, olyankor minden bajt elfelejtek, már nem is tűnik igazi problémának, olyankor csak Ő és én vagyunk. A barátod nem szerelmes beléd. Szerintem hagyd ezt a fiút, fiatal vagy még ahhoz hogy belenyugodj egy ilyen kapcsolatba!

2010. okt. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!