Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A feminizmus elterjedésével...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feminizmus elterjedésével miért van még mindig ekkora nyomás a férfiakon, hogy magabiztosan, férfiasan, erősen viselkedjenek és továbbra is előteremtsenek dolgokat mint például anyagi erőforrások, szórakoztatás?

Figyelt kérdés

Miért van a férfiak sorsa elkapitalizálva a párkapcsolati piacon?


Egyenlőség címszó alatt nem kellett volna ezeknek az elvárásoknak már rég eltűnniük?


máj. 10. 12:31
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
12%

"Egyébként mondjuk ha azt figyelembe vesszük, hogy a férfiak ugyanazért a bérért jellemzően magasabb fizetést kapnak"


😃

máj. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 sadam87 ***** válasza:
100%
Azt nem mondtam, hogy írni is tudok, na. :D (Bocs, elsőre nem esett le, miről van szó, úgyhogy lepirosoztam, pedig jogos.)
máj. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
37%

"magasabb fizetést kapnak"

Ezt már tisztáztuk: a férfi nem megy el 3 év szülési szabadságra, és utána még 3 évig nincs otthon minden harmadik napon.

Ezt bizony beárazzák a munkáltatók, mivel erre nem kapnak állami támogatást, és ugyanazért a munkáért nem fognak többet fizetni a nőnek (sem).

De ez már 10 éve kiderült, csak valakik nem akarják megérteni.


Ja, amúgy állami cégnél nincs ilyen, ott egyformák a bérek.

máj. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 sadam87 ***** válasza:

"Ezt már tisztáztuk: a férfi nem megy el 3 év szülési szabadságra, és utána még 3 évig nincs otthon minden harmadik napon.

Ezt bizony beárazzák a munkáltatók, mivel erre nem kapnak állami támogatást, és ugyanazért a munkáért nem fognak többet fizetni a nőnek (sem)."

Erre valami forrást tudnál hozni?

A szülési szabadságos részt egyébként sem annyira értem. Az ugye fizetés nélküli szabadság, tehát a cégnek nem jár plusz költséggel. (Jó, a pótlás megoldása talán valamennyivel.) Persze annyival kevesebb lesz a munkatapasztalata a nőnek az adott életkorban, de még ha ki is használja a maximum 3 évet, akkor is kicsit meredeknek tűnik a 15% (szellemi foglalkozásúaknál 30%) különbség 1 óra munkáért.

[link]

"Ja, amúgy állami cégnél nincs ilyen, ott egyformák a bérek."

Ez igaz. Viszont jellemzően az állami szférában alacsonyabb az átlagkereset is.

[link]

[link]

[link]

máj. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
55%

"a maximum 3 évet"

Szerinted mindenkinek 1 gyereke van?

Van itt olyan munkáltató, aki panaszkodott, hogy 10 éve vett fel egy nőt, és gyakorlatilag semmit nem dolgozott nála.

De fizetnie azért kell utána! Különféle járulékokat.

Az állami cégeknél pedig foglalja a helyet, a kollégáinak kell elvégezni a munkáját, ingyen. Felvenni nem lehet helyette senkit.


"az állami szférában alacsonyabb az átlagkereset is."

Ez most mire volt érv?

máj. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 sadam87 ***** válasza:

"Az állami cégeknél pedig foglalja a helyet, a kollégáinak kell elvégezni a munkáját, ingyen. Felvenni nem lehet helyette senkit."

Az lehet, de pont nem az állami szféráról beszélünk, hiszen ahogy te is írtad, ott egyformák a keresetek.

""az állami szférában alacsonyabb az átlagkereset is."

Ez most mire volt érv?"

Ha a nők az állami szférában kapnak a férfiakkal azonos fizetést, akkor nagyobb eséllyel fognak oda menni. Ott viszont alacsonyabbak átlagosan a keresetek. Következésképpen alacsonyabb lesz a nők átlagkeresete, mint a férfiaké.


Egyébként nyilván az általad írt okok jelentős mértékben magyarázhatják a fizetésbeli különbséget. (Bár tudtommal nem csak ez az oka.) De ez nem befolyásolja azt, amit írtam: a nőknek (pláne ha gyereket vállalnak) jellemzően rosszabbak az anyagi kilátásaik, mint a férfiaknak. Innentől kezdve logikus, hogy olyan partnert keresnek, aki biztosítani tudja számukra az anyagi biztonságot, mert anélkül igencsak nehéz helyzetben lennének.

máj. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:

"alacsonyabb lesz a nők átlagkeresete"

Ez csak akkor igaz, ha jóval több nő lesz ott, mint férfi, ez viszont nem csak a keresettől függ, ahogy sugallod, hanem a képességektől is!

A végső következtetés pedig továbbra is ha (ha nem csak szörnyülködni akarsz, hanem a megoldás is érdekel), hogy az államnak legalább részben át kellene vállalni ezeket a terheket, aminek pont az ellenkezője történik: az állam inkább szabadulni akar még a többi jóléti szereptől is, nem hogy újabbakat vállalna.


Ezen kívül ez továbbra sem tudományos kérdés, hanem politikai.

Hány embernek kell jeleznie, hogy áttegyék?

máj. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 sadam87 ***** válasza:

"Ez csak akkor igaz, ha jóval több nő lesz ott, mint férfi, ez viszont nem csak a keresettől függ, ahogy sugallod, hanem a képességektől is!"

Nem tudom, én hol sugallok ilyet. De ha már itt tartunk, te mit sugallasz? Hogy a nők képességei gyengébbek?

"A végső következtetés pedig továbbra is ha (ha nem csak szörnyülködni akarsz, hanem a megoldás is érdekel), hogy az államnak legalább részben át kellene vállalni ezeket a terheket, aminek pont az ellenkezője történik: az állam inkább szabadulni akar még a többi jóléti szereptől is, nem hogy újabbakat vállalna."

Ebben egyet értünk.

"Ezen kívül ez továbbra sem tudományos kérdés, hanem politikai."

Ebben is egyet értünk.

máj. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom....én aztán nem várom el egy pasitól sem, hogy fizessen mindent nekem, meg hasonlók....csak legyen meg az alap. Igenis legyen munkája, legyen fedél a feje alatt. Ne egy agyban 8 éves kisfiú legyen.



Egyenlőség pedig a feminizmus témában nincs. Az, amit te akarsz mondani, az az egyenjogúság, ami még mindig nem valósult meg teljesen. Mindkét nemnél változásokra van szükség a mai napig. Igen, olyan változásokra is szükség van (szerintem) ami a férfiaknak is kedvez.

máj. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
37%

Na igen.

TE nem várod el, hogy a férfi eltartson. MÁS meg elvárja.

VISZONT: ha arról van szó, hogy egy férfit kellene eltartani - na, az már gyalázat, arról szó sem lehet!

Pedig adódhat olyan helyzet, hogy hosszan beteg, vagy lerokkan, vagy bármi más.

Remek gondolat egy férfinak úgy házasodni, hogy adott helyzetben őneki el kell tartania a feleségét - viszont, ha vele lenne valami, akkor az asszony simán kidobja, elveszi a lakását, és abban él tovább.

Esetleg még tartásdíjat is követel.

Ő meg mehet meghalni.

máj. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!