Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A feminizmus elterjedésével...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feminizmus elterjedésével miért van még mindig ekkora nyomás a férfiakon, hogy magabiztosan, férfiasan, erősen viselkedjenek és továbbra is előteremtsenek dolgokat mint például anyagi erőforrások, szórakoztatás?

Figyelt kérdés

Miért van a férfiak sorsa elkapitalizálva a párkapcsolati piacon?


Egyenlőség címszó alatt nem kellett volna ezeknek az elvárásoknak már rég eltűnniük?


máj. 10. 12:31
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:

“ Mivel naponta átlag öt ugyanolyan (ráadásul ugyanúgy nem idevaló) kérdést írsz ki a tudományok rovatba, nem tudom, mi alapon várod el, hogy ne essen le az embereknek, hogy ugyanarról a személyről van szó. ”


Mivel az oldalon nincs megszabva, hogy kinek hány kérdést szabad és hová kiírnia, még mindig nem látom ezen találgatások relevanciáját.


Ha egy kérdés érdekel, válaszolsz.

Ha nem érdekel, nem válaszolsz. Nagyon egyszerű.

De az ilyen kérdező személyével való mocskolódásnak meg személyeskedésnek nincs helye. Sőt politikát folytatni az oldalon, nyomást gyakorolni a tulajra, hogy ide meg oda tegye a kérdéseket a klikk tetszése szerint talán a leggusztustalanabb dolog amit az oldalon tapasztaltam.

máj. 12. 12:22
 32/43 anonim ***** válasza:
77%

"hogy ide meg oda tegye a kérdéseket a klikk tetszése szerint"

Az oldal szabályzata szerint. Amit te is elfogadsz azzal, hogy használod az oldalt.

máj. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
100%

Annak sincs helye, hogy olyan "kérdést" írsz ki, amire tudod a választ.

Meg annak sincs, ha rossz kategóriába teszed.

Meg annak sincs, ha nem törődsz a jó válaszokkal, vagy félremagyarázod őket.

Meg még sok dolognak nincs, amit itt csinálsz.

máj. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 sadam87 ***** válasza:
100%

"Ha egy kérdés érdekel, válaszolsz.

Ha nem érdekel, nem válaszolsz. Nagyon egyszerű."

És mit csinálsz, ha valaki a tudományok rovatba valaki napi öt olyan "kérdést" ír ki, ami nem tudományos és nem kérdés?

"De az ilyen kérdező személyével való mocskolódásnak meg személyeskedésnek nincs helye."

Nem személyeskedtem, amiket leírtam, tények.

"Sőt politikát folytatni az oldalon, nyomást gyakorolni a tulajra, hogy ide meg oda tegye a kérdéseket a klikk tetszése szerint talán a leggusztustalanabb dolog amit az oldalon tapasztaltam."

Tudod van a kérdés alatt egy felkiáltójeles gomb. Ott választhatsz opciók közül, többek között jelezheted az oldal üzemeltetőinek, moderátorainak, ha szerinted a kérdés rossz kategóriában van. Mivel az oldalnak van külön opciója erre, ez aligha megy szembe az oldal szellemiségével, szabályzatával.

Azt meg a moderátorok döntik el, hogy áthelyezik-e a kérdést a jelzések alapján, vagy sem. Ha ezzel problémád van, nekik jelezd.

máj. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
30 téged valaki nagyon megbántott, igaz? Nem egy olyan házaspárt ismerek, ahol a férj lett beteg és a feleség kitartóan gondozta....sajnos az ismertek közül egy férfi elhunyt. Ez 10 éve történt, a nő azóta nem él párkapcsolatban.... Nem minden nő egy pénzéhes k....
máj. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
0%

Persze, előfordul ilyen gyakran, ha szeretik egymást.

Csak az a különbség, hogy ilyenkor a nő olyan szívességet tesz, amitől már szinte glória van a feje körül.

A férfitől meg hasonló esetben ez alap elvárás, említésre se méltó.

Amúgy ezek annak szólnak, aki az egyenjogúságért harcol. Itt még van miért harcolni.

máj. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 sadam87 ***** válasza:

#36

Az egyenjogúság (ahogy a neve is mutatja) a jogra is vonatkozik. A jogban nincs erre nézve különbség.

Amiről te beszélsz, azok a társadalmi / családi elvárások. Ott valóban lehet ilyen (bár én nem tapasztaltam, de ez már nyilván a saját családtól, ismeretségtől függ). Mondjuk ugyanígy lehetnek hasonló elvárások a nők fele is (pl. házimunka és gyerekgondozás elvégzése).

máj. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
0%

Igen.

Mindez az egyenjogúság része. Ilyenkor szélesebben értelmezzük a szót, és a polgári jogon kívül az íratlan előírásokat is beleértjük.

Ott például nincs egyenjogúság, ahol mindig a férfinak kell fizetni, előreengedni a nőt, de előtte kinyitni neki az ajtót, stb.

Ezt nem hívjuk egyenjogúságnak még akkor sem, ha nincs leírva a PTK-ban.

máj. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 sadam87 ***** válasza:

"előreengedni a nőt, de előtte kinyitni neki az ajtót, stb."

Ezt udvariasságnak hívjuk. ;)

máj. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
0%

Igen, de az ELVÁRT udvariasság, az már nem az egyenjogúság kérdése.

Egyenjogúságban ez az udvariasság a férfinak is jár, adott esetben. Akkor udvariasság.

máj. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!