Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Túlreagáltam, vagy tényleg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túlreagáltam, vagy tényleg bántó volt ez a barátom részéről?

Figyelt kérdés

Tegnap a szüleimnél voltunk, ebéd után még kávéztunk, beszélgettünk. Szóba jött az egyetem, ami nálam amúgy is érzékeny téma. Csúsztam, egy tárggyal nagyon szenvedek, emiatt az egész szakomtól gyomoridegem van sokszor, már most félek a vizsgaidőszaktól előre. Apám előszeretettel vicceskedik ezzel, hogy "úgyis nagy a fenekem, ehhez a szakhoz meg ez kell, üljek le rá és tanuljak", meg hogy milyen tárgy az, amire egy hét nem elég, nekem itt volt egy egész év, már kívülről kéne fújnom, hogy mi van az adott oldalon, ha csak egy oldalszámot mond.


Megint téma lett ez, a barátom pedig megjegyezte, hogy hát igen, én aztán eldöntöttem, hogy doktor leszek, vagy így, vagy úgy. Arra utalva, hogy ha máshogy nem, a doktor úgy kerül a nevembe, hogy feleségül vesz és "Dr. XY-né" leszek. Ez rosszul esett nagyon, ők apámmal röhögtek egy sort, hogy mindig tudtam helyezkedni, valahogy már általános iskolában sem a téren dolgozó közmunkáspár gyereke tetszett meg és ezt ragozták.

Ma mondtam neki, hogy ez amúgy rosszul esett és örülnék, ha a tanulásban, egyetemmel kapcsolatban inkább támogatna, nem ezt hallgatnám, hogy majd feleségül vesz és úgy lehet doktor a nevemben. Saját magam szeretném ezt elérni, nem arra vágyom, hogy mindenki úgy ismerjen, mint az XY felesége. Bocsánatot kért, utána virággal is jött haza, de mondta, hogy ezt csak túlreagálom és ő viccelt, ne hisztizzek be ezen, ő ezt már el is felejtette.


Szerintetek?


máj. 13. 23:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nem volt szép, mert mindenkinek van egy érzékeny pontja (akár a testéről van szó, akár tanulásról/munkáról stb.). De szerintem így a helyes, hogy normálisan elmondod a párodnak, hogy ezzel ne piszkáljon, neked ez rosszul esik stb stb. És szerintem tök korrekt volt a reakciója. Ha ezután tartja magát ehhez, akkor engedd el:)


Amúgy valszeg nehezebb dió, de apádnak is meg kéne ugyanezt mondani.


Amúgy ha meglesz ez a tárgy, akkor már csak nevetni fogsz rajta. Én ugyan soha nem csúsztam, de összesen öt évet jártam egyetemre (alap+mester) és alapképzésen nekem volt (nem is egy haha) tárgyam ami harmadszorra lett meg:D Viszont nem rossz eredménnyel akkor már. Akkor nagyon rossz volt, de előbb-utóbb meglett és aztán már csak nevettem rajta. Azóta meg meglett mindkét diplomám tök jó eredménnyel, szóval nyugi, ezen át kell esni:D

máj. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%
Ha valahol a szülők degradálják a gyereküket azzal nem tud a gyerek párja mit kezdeni. A szülővel se akarnak konfliktust.
máj. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

12

Lehet, de akkor nem kell még rákontrázni is, hanem terelni a témát.

máj. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!