Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A férjem nem képes megérteni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem nem képes megérteni a helyzetemet. Mit mondhatnék még?

Figyelt kérdés

Nagyon nehéz év van mögöttünk, mindketten ki vagyunk merülve, hozzá jön hogy nekem borzasztó repülési fóbiám van. Az elmúlt években nyaranta sikerült rávenni magamat, de a repülés előtti hetekben borzasztóan éreztem magam. Pánikbeteg voltam sokáig, manapság már csak a repülőben jön elő. Egy pokol számomra, nem kívánom senkinek.

Férjem mindenképp egy adott helyre akart menni nyaralni a nehéz év után, ahová 3 óra a repülőút. Elmondtam az elején hogy nálam az idén ki van lőve, képtelen vagyok rá, nem bírom. Ő ezt nem vette komolyan (majd begyógyszerezed magad vagy iszol, akkor nem leszel rosszul). Lefoglalta önkényesen az utat, ki is van fizetve.


Mostanára sikerült neki felfogni hogy komolyan nem fog ez menni nekem. Most meg pszichoterrort csinál, hogy ő ki fog készülni ha nem pihenhet, ő ezt várta, most meg "miattam" meghiúsul az utazás. Autóval közelebbi helyre nem volt hajlandó menni. Mondtam neki, hogy menjen el helyettem az apukájával, ez se tetszik neki.


Természetesen ő soha nem élt át egy pánikrohamot sem. Mit nem lehet ezen megérteni? Ti hogy reagálnátok a helyedben?


Köszönöm előre is a válaszokat!



2023. aug. 19. 16:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
98%

Igazából ha eddig nem értette meg, ez után se fogja. Konkrétan xarik rá, hogy mi van veled, csak magára gondol.

Most jön az a süket a duma, hogy de egyébként nem ilyen, csak...

3,2,1:

2023. aug. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
99%

Neki az jelenti a sikerélményt gondolom, ha kimozdíthat a komfortzónádból...az én egyik exem is mindig csak jót akart, ram erőltetett olyan dolgokat, amelyekre nem voltam felkészülve. Utólag bánom is.


Ki nem sz.rja le, ha az ilyen megsértődik? Ha ő sz.rik rád, neked miért kellene a kedvében járni?


Húzzon el a retekbe az ilyen, de komolyan.

2023. aug. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
26%
Ha az elmúlt években is elmentél végül akkor most honnan kellett volna tudnia, hogy nem így lesz? Én megértem hogy nem vett komolyan, és én is nagyon pipa lennék a helyében.
2023. aug. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
94%

Én is nagyon félek a repüléstől, minden évben meg is fogadom, hogy soha többet, aztán mégis felülök legközelebb. De volt már olyan pánikrohamom, hogy elájultam a reptéri mosdóban, beszállás után azonnal, amint leültem, és egyszer majdnem a beszállás előtt is, akkor csak azért nem, mert féltem, hogy nem engednek fel a gépre. Mondjuk az én férjem megértő. Volt már, hogy a repülés alatt lilára szorítottam a kezét. Nálunk ezért nem játszik 3 óránál hosszabb út vagy átszállás, mert ha egyszer leszálltam, nincs az az erő, ami visszarak egy gépre. Így nyilván sok minden kimarad. De ez van.

Nem tudok segíteni, sajnos, de szeretném, ha tudnád, hogy nagyon megértelek. Ha ez számít egyáltalán.

2023. aug. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
9%

Mikor alakult ki ez a betegség?

Miért nem lehetett házasság előtt tisztázni (hiszen manapság évek óta együtt élnek az emberek, hamarabb repülnek közösen valahová, mint lenne esküvő), és ha kell, nem vele összeházasodni?


Miért csak traveladdict nőket látok mindenhol, akik állandóan mennek, mert borsó van a fenekükben?

Vágynék olyan nőre, aki repülésfóbiás, de hát ez van, mindenki egye meg, amit főzött!

2023. aug. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
98%
Amúgy miért neked kéne megoldani a helyzetet? Remekül meg tudta oldani nélküled, hogy lefoglalta úgy a nyaralást és a repülőutat, hogy ELŐRE szóltál, hogy nem tudsz/akarsz menni. Maradsz otthon. Pont. Oldja meg ő, hogy kivel és hogyan megy el. Ne te foglalkozz ezzel.
2023. aug. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
19%
Ez nem menti fel a férjedet, de bocs, ha megkérdezem: nem lehet ezt kezelni? Tettél te valamit azért, hogy ez javuljon, vagy csak beletörödsz, hogy jó, ez van aztán kész, mindenkinek alkalmazkodnia kell hozzád. Te sem várhatod el a férjedtöl, hogy egész életében ne menjen sehova, mert te pánikbeteg vagy. Nekem se tetszene, ha nem a párommal, hanem valaki mással kéne utaznom. Nem hiszem el, hogy nincs erre valami gyógymód. Nem mehettek egész életetekben a Balatonra nyaralni.
2023. aug. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
98%
Én se fogok sose repülni. Nem kell mit reagálnod. Megmondtad, innentől azt csinál, amit akar. Én mindent elengednék a fülem mellett.
2023. aug. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Megmondtad,hogy nem szeretnèl repülőre ülni!

Intézkedett a hátad mögött,innentől kezdve ez már az ő problémája!


Ha hisztizik majd befejezi! Engedd el a füled mellett!

2023. aug. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Jól gondolom, hogy nem ez volt az eset a házasságotok alatt, amikor a férjed semmibe vette az érzéseidet, kéréseidet vagy azt, hogy te mit szeretnél, és mit nem?
2023. aug. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!