Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vajon mi lehet a boldog, kiegyensúlyozott párkapcsolat titka hosszútávon?

Figyelt kérdés

Akik régóta együtt élnek, család, stb hogy csinálják hogy boldogok, sokat nevetnek, imádják egymást?


Mi 4 éve vagyunk együtt párommal, van egy kislányunk is. Nagyon szeretjük egymást, de rengeteget marakodunk.


Mi a titka a jó kapcsolatnak. Mit tegyen a férfi és a nő? Mennyi "szabály" legyen és mennyi elnéző tekintet?


2010. nov. 9. 09:13
 1/10 anonim ***** válasza:
2010. nov. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A hosszú párkapcsolat titka a másik elfogadása, tisztelete. Ha marakodtok biztos sok olyan dolog van amiben nem értetek egyet, és biztos, hogy mindketten elég határozottak és makacsak vagytok. Eddigi kapcsolataimban is rengeteget veszekedtünk az aktuális partnerrel, a mostanival is az elején, de aztán sokat beszélgettünk, hogy miért marjuk egymást? Semmi értelme, el kell fogadni azt amit a párunk csinál, mellé állni, támogatni, és közben feltétel nélkül szeretni. Ez persze fordítva is igaz. Nem tudom min marjátok egymást, de biztos, hogy meg lehetne azzal oldani, hogy helyette nyugodtan megbeszélitek a dolgot, vagy az egyikőtök enged,a másik javára,és nem lesz belőle vita. Legközelebb majd a másik fog engedni, és kész a kompormisszum, együttműködés.
2010. nov. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
kompromisszumok
2010. nov. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
A kompromisszumkézségen, egymás megértésén, elfogadásán kívül sokat számít, hogy minél több minden kösse össze a párokat miután a rózsaszín köd elszállt. A megújulási kézség sem árt néha.
2010. nov. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a másodikkal értek egyet: elfogadás a legfontosabb. Ne kritizáld, ne korlátozd, fogadd el olyannak, amilyen. A szeretet ezt jelenti. Nem azt, hogy "beletörődsz", hogy olyan, hanem hogy örülsz, hogy olyan. Ha ez nincs meg, nem szereted. (Vagyis nem őt szereted, hanem a lehetőséget, amilyen lehetne...)

Ha meg nem szereted, akkor úgyis bukta az egész.

Szóval szerintem nem kell sem szabály, sem elnéző tekintet. Vagy jó a párod úgy, ahogy van, vagy nem.

2010. nov. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
külön szobában kell aludni
2010. nov. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 5 éve élek boldog párkapcsolatban és azt hiszem (bár sokak szerint fiatal vagyok még ehhez) megtaláltam az igazit, azt, aki nélkül már nem tudom elképzelni a jövőmet. Volt előtte 2 kapcsolatom (igaz, azok 15 évesen voltak), így van némi tapasztalatom. Szóval szerintem az első és legfontosabb, hogy boldogan, hosszú évekig együtt lehess valakivel az az, hogy az érdeklődési körötök, a mentalitásotok, gondolkodásotok szinte azonos legyen. Mondják, hogy az ellentétek vonzzák egymást, de ez hülyeség. Így, hogy akármiről tudtok beszélgetni, a párotok nem csak a szerelmetek, a szeretőtök, hanem a lelki társatok is, a barátotok. Hozzá fordulsz, ha van valami bánatod, nem pedig valamelyik haverodhoz. Ezen kívül pedig egy kapcsolat alapja nyilvánvalóan az őszinteség. Mi mindent tudunk a másikról (és tényleg mindent). Ebből adódóan 100%ig megbízunk a másikban. Mi régebben marakodtunk sokszor (mindkettőnk mentalitása eléggé harcias), de azóta összecsuszolódtunk. Ismerjük egymás gondolatát, érzéseit. Rájöttünk, hogy nincs értelmetlenebb dolog a világon, mint mikor bántjuk azt, akit mindennél jobban szeretünk. Persze, nézeteltérésből adódó viták előfordulhatnak, de azt meg lehet oldani anélkül, hogy kígyót békát kiabálnánk a másikra. Ne felejtsétek el szeretni a másikat :). Mi ennyi idő után is (ha nem jobban) figyelünk egymásra, megvannak az apró gesztusok, ugyanúgy ölelkezünk, összebújunk. :)

Ha később eszembe jutna még valami, akkor leírom!

21/L (párom 29)

2010. nov. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%
Szerencse semmi más
2010. nov. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%

10.45-ös válaszoló

Azért azt tudnod kell hogy a te boldog kapcsolatothoz közrejátszik az, hogy párod 29 éves... mert ha egykorú lenne veled, lehet hogy 5 évvel ezelőtt mikor elkezdtetek járni nem alakult volna ilyen jól minden, mert akkor már azért ő felnőtt volt hozzád képest, és tuti hogy ő irányította a kapcsolatot ahelyes útra. Nem kritizálni akarlak, csak írod itt hogy így tapasztalat meg úgy és még csak 21 vagy. Nekem egy 6éves egy 3 éves kapcsolat van mögöttem és most vagyok egy 1éves kapcsolatba, ahol én is azt érzem, hogy vele bármit, bármikor, bármeddig. Igaz, hogy én is fiatalon kezdtem, de hozzád képest sztem nekem azért több tapasztalatom van és az én párom sosem volt több nálam max 1-2 évvel ami semmi. Nálunk mindig én voltam az aki megdolgozott a kapcsolatért, nem volt mögöttem egy 8évvel érettebb partner. 23L

2010. nov. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Talán azért választottam őt, mert ő volt a szellemileg hozzám illő, nem pedig a korosztályom :) Vagyok annyira érett (és voltam 16 évesen is), mint egy 8 évvel idősebb. És tévedsz, ha azt hiszed, hogy ő terelgetett engem. Nem is tudom hogy lehet mindezt pusztán arra alapozni, hogy ő az idősebb.
2010. nov. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!