Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Diplomás nő és szakmunkás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Diplomás nő és szakmunkás férfi. Mik a tapasztalatok párkapcsolat terén (hosszútávon)?

Figyelt kérdés
Igazából azért érdekel a kérdés, mert a szüleim pont ilyen helyzetben voltak. 13 évnyi házasság után elváltak. Anyám verziója szerint azért, mert már nem volt miről beszélgetniük, nem találták a közös hangot, így léphetett képbe egy harmadik (férfi), aki anyámmal nagyjából egy hullámhosszon mozgott, egy főiskolát végzett nyomdász. De nekem valahogy elképzelhetetlennek tűnik, hogy 13 év boldogság után ütköznek ki ezek az ellentétek, amik a "társadalmi rangokból" adódtak.
2010. nov. 25. 11:24
1 2
 1/18 nielindi ***** válasza:
61%
ez nem társadalmi rang különbség. egy diplomás sokkal nehezebben kap munkát, mint egy szakmunkás. sokkal több diplomás munkanélküli van, mint szakmunkás. egy jo szakmunkásnak mindig lesz munkája. ma már a diploma nem jelent annyit, mint régen. minden 2. embernek van diplomája. ettöl akinek van, az nem áll feljebb a ranglistán,mint egy szakmunkás ember.
2010. nov. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az igaz, hogy 13 év után már nem volt miről beszélniük, mert kihűlt a kapcsolat. Viszont szerintem kizárt, hogy az iskolázottsági különbség lett volna az ok. Az valóban már korábban is kiütközött volna.
2010. nov. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
A műveltségi szintből, illetve a különböző érdeklődési körből adódó kapcsolati válság nem 13 év után jelentkezik. Véleményem szerint itt egész másról van szó.
2010. nov. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Ezt már a pszichológusok is megállapították, hogy az iskolázattság, a nevelés, a társadalmi nézet, nagyban befolyásolja a párválasztást. Nekem volt egy szakmunkás partnerem 2,5 évig, és nem talált csak ideiglenes munkákat, én diplomás vagyok, és nem az számít, hogy ki mit dolgozik, viszont az már számít, hogy ha teljesen különböző nézetet vallanak, akkor tényleg nem lesz miről beszélgetniük. A neveltetés a másik ami nagyon meghatározó tud lenni, na meg a szülői példa, hogy gyerekkorodban, mint látsz, ők hogyan viszonyulnak egymáshoz. A mostani párommal hihetetlenül passzolunk, ugyanúgy neveltek minket, ugyan azt gondoljuk egyes dolgokról, kb. a gyerekkorunk is ugyan olyan volt, ezáltal ő is arra vágyik amire én neveltetés miatt...
2010. nov. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, hogy egyszerűen csak beleszeretett más férfiba, egyáltalán nem a köztük lévő különbségek és nézeteltérések miatt lett vége 13 év után a házasságuknak. Ha tényleg ez lenne a kiváltó ok, sokkal előbb észrevették volna. Azért idegesít annyira anyám verziója, mert most én is ilyen helyzetben vagyok. Úton vagyok a diplomám felé (1 évem van hátra, bár tudom, hogy semmire nem fogok menni vele), és van egy szakmunkás sulit végző barátom. És anyám foggal-körömmel harcol ellene, hogy mi együtt legyünk.
2010. nov. 25. 11:37
 6/18 anonim ***** válasza:
Megértelek, hogy így érzel, de ez azért ne vessen árnyékot a kapcsolatotokra. Nekem nagymamám volt az akinek senki nem volt jó, mert "butább" volt mint én, ami annyiban nyilvánult meg hogy nem volt annyi iskolája mint nekem. Részben igaza volt, részben nem. A régebbi kapcsolatokban, pl én szüleim, keresztszüleim nagyszüleim mind olyanok hogy az egyik magasabb végzettségű mint a másik, régen ez nem jelentett gondot, mert a nevelés hasonló volt. Most viszont a nevelés már nagyon szerteágazó és inkább emiatt, nem jön ki egymással két ember.
2010. nov. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Édesanyám középiskolai tanár, apu meg nehéz gép kezelő. 27 éve házasok, és soha nem volt téma köztük a végzettség.
2010. nov. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Én anyám általános iskolai tanár már kb. 30 éve, apukám villanyszerelő volt.
2010. nov. 25. 11:47
 9/18 anonim ***** válasza:
Mondom, hogy a régi kapcsolatokban nem az iskolázottság az ami döntő lehetett. Viszont a mai kapcsolatokban közrejátszik sztem. Én 3 évig tanultam pszichológiát és mindegyik tanárom ezt diktálta belénk, hogy márpedig az iskolázottság fontos hogy egyszintű legyen, mert anélkül nem működik a kapcsolat. Évek során lassan bebizonyosodott nálam hogy tényleg nem. De ez csak az én véleményem, és mondom a régi időkre akik 10-20 éve házasok azokra még ez nem volt hatással...
2010. nov. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Szerintem is sok tényező befolyásolja, de szerintem a végzettség is. Illetve nem is kimondottan, hogy kinek milyen papírja van, mert manapság már bárki tud venni egy diplomát, ha elég pénze van.. Inkább, hogy hasonló intelligencia szintjük legyen. Nekem mindig azt mondták, hogy egy kapcsolat akkor működhet jól, ha a férfinek legalább olyan végzettsége és műveltsége van, mint a nőnek. De biztos, hogy sok már is befolyásolja, vallási, politikai nézetek, neveltetés stb. Bonyolult dolog. De szerintem sem 13 év után jött volna ki az ilyen jellegű probléma. Szerintem egymásra untak.
2010. nov. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!