Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van egy fiú, akit 4 hosszú...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van egy fiú, akit 4 hosszú éve szeretek kitartóan, és hiába. Ennek ellenére még mindig hiszem, hogy van remény. De vajon tényleg van okom rá? Érdemes várnom, vagy tovább kéne lépnem?

Figyelt kérdés

Mint valami sportesemény versenyzőinek, úgy drukkolnak nekünk az ismerősök, és sokszor már úgy is tűnik, hogy célba érünk, ám a finálé előtt mindig közbe jön valami.

Könnybe lábad a szemem, ha arra gondolok, már hányszor fonódhatott volna össze a sorsunk, és mennyire boldogok lehetnénk. Ő az az ember, aki mellett képtelenség unatkozni, bármiről lehet vele beszélni, poénok között elúszkálhatunk álmok ezreiben, és észre se vesszük, hogy már rég elhagytuk a valóság szilárd talaját. Nem sok olyan ember van, akivel annyira megtalálom a közös hangot, hogy miután az egész utat végigbeszéljük, még fél órát állunk a buszmegállóban, és csak aztán tűnik fel, hogy már teljesen eláztunk, mert esik az eső:)

Röviden összefoglalom kalandos történetünket:

Hol volt, hol nem volt, volt egyszer egy fiú és egy lány, akik között kezdett átalakulni a barátság szerelemmé. A fiú is észrevette ezt, és írt egy sms-t a lánynak, hogy felőle járhatnának, csak a lány túl alacsony hozzá képest. Viszont reméli, barátságukon nem esik csorba. A lány ekkor visszavonulót fújt volna, hiszen minek futna olyan szekér után, mely nem veszi fel, ám a fiú másnap reggel megjelent, és bicikli túrára hívta. Kihalt szántóföldeken tekertek, ettek az útjukba kerülő gyümölcsökből, a naplementét egy kilátó tetejéről szemlélték, nagyon jól érezték magukat. A lány nem egészen értette, hogy is van ez, de hagyta magát sodorni az árral. Ezután következett egy romantikus kutyasétáltatás a naplementében a tó partján, melyet közös nyári fesztiválok követtek, melyekről a lánynak sosem kellett egyedül hazamennie a csillagfényes éjszakában. Romantikus ajándék a nyaralásból: velencei gondolás kulcstartó, melyből magának is vett egyet, képeslap festői tájakkal, és édesség az édesnek. Ám utóbbi már téves gondolat volt. Valamiért az álomnak itt vége szakadt. A lány egy ideig még várta epekedve a folytatást, ám csalódnia kellett. Máshol kereste a boldogságot, fél évig sikerült is elhitetnie magával, hogy szerelmes és boldog, de ekkor újra megjelent a fiú, és elég volt egy pillantása ahhoz, hogy a lány azonnal pontot tegyen kapcsolata végére. Újra elkezdődött egy reményteli időszak, s a fiú bálba hívta a lányt. Pontosabban megbeszélték, hogy mindketten ott lesznek, és hogy majd mindenképpen táncolnak egymással. A lány hetekig készült, alig várta már az estét, és mikor végre kéz a kézben táncoltak, ismét csalódnia kellett: a fiú egy másik lány megnyerő külsejéről áradozott neki. Ettől felment benne a pumpa, és kisebb alkoholmennyiség után másik fiú karjaiban kötött ki. Két hónapig újra azt hitte, hogy boldog. Aztán amikor annak is vége lett, egy ideig senki sem akadt útjába, és úgy érezte jobb is így, de aztán mégis jött egy lehetetlen, de mégis igaz szerelem, mely 5 hónapig virágzott, és csak a kegyetlen távolság hervasztotta el. Közben a fiú párszor beletiport a lelkébe, legjobb barátnője telefonszámát a lánytól kérte el... De aztán ez is a múlt feledésébe merült. A lány szalagavatója utáni buliban ismét a fiút kereste, mert tudta, hogy ott lesz. Nem találta, s közben ismét másba botlott, így amikor a fiú tényleg megjelent, észre sem vette. A fiú aztán később elmesélte neki, hogy ő ott volt és látta, csak nem akart zavarni, a lány pedig azt hitte, mindjárt megőrül. Ennek ellenére a fiú elhívta korizni a lányt a tóra, lehozta a kutyáját is, mint a régi szép időkben, és kézen fogva suhantak a jégen, el-elestek, el-elkapták egymást, a fiú meginvitálta az egy hónappal később tartandó bálba, és azóta a lány egyre csak remél. Talán nem hiába. De nem tudhatja. Hiszen hányszor hitte már, hogy végre valóra válik az álma... Vajon mi lesz a vége a mesének? Mit kéne tennie a lánynak, hogy ezúttal boldog vége legyen a történetnek?

Az élet írja, de azért a tanács biztos jól jön neki:)


2009. jan. 11. 21:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem bántásból, tényleg. Szállj le kicsit a földre.

Barátjának tar, vagy ő is szeretne veled összejönni?

Ha barátjának tart, "erőszakosabbnak" kell lenned. Úgy kell irányítani a dolgokat, hogy összejöjjetek, ha ezt szeretnéd, és nem lesz belőle távkapcsolat, mert az kiábrándító, és szakítás a vége. Tehát séta, romantika, hasonlók, és csókold meg az alkalmas pillantban. Legyél hozzá közel, fogd meg a kezét.

Ha ő is kíván téged, akkor sem kell nagyon mást tenned.

Én azt vettem észre, hogy a fiúk sokszor azt hiszik, hogy ők kezdeményeztek, pedig akkor már el volt döntve a sorsuk rég. Bátorítsd, de nem kell feltűnően. Egy mosoly-egy ölelés, puszi találkozókor, bújj hozzá, ha az alkalomba beleillik.


Persze tudj visszavonulót fújni...


Remélem segítettem

2009. jan. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem próbálj vele beszélni, próbáld meg kiismerni, milyen is a természete, lehet, hogy kicsapongó fajta. Beszélgess vele a szerelemről, hogy ő hogyan látja, volt-e szerelmes, hányszor, meddig tartott. Aztán mérlegelj, és dönts. Megéri-e várni rá, vagy hagyd az álmot álomnak és ne engedd, hogy mindíg felborítsa az érzelmeidet. Ha nem tudod mit gondolj róla, hát kérdezz rá. Mi lenne ha megpróbálnátok? Inkább utasítson el és akkor tudod, hogy mi a helyzet, mint mindíg előbukkan az életedben. Ha azt mondja, hogy nem, akkor úgyis elmegy újra és nem kell aggódnod az ügy miatt. Légy bátor! És sok sikert! :)

2009. jan. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt javaslom, hogy 4 év merengés után ébredj fel, és vedd végre kezedbe a sorsod irányítását. túl sok idő telt már el, hogy tovább vesztegesd: kapd el azt a bálba meg korizni hívogató fiút és vond végre kérdőre, mi ez az egész? kérdezd meg kerek perec, mi van. veszteni úgyse vesztesz semmit. én ki nem bírtam volna ezt a 4 éve tartó kutya macska barátságot.
2009. jan. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hú,négy év az sok idő! Szerintem az lenne a legjobb,ha megmondanád neki, hogy szereted. Keresnél egy megfelelő helyszínt,alkalmat és összeszednéd a bátorságod és elmondanád.Tudom,rohadt nehéz,de meg kell tenned,mert akkor legalább kiderül, hogy ő mit is akar tulajdonképpen.Ha szeret,akkor egymásra találtok végre,ha viszont nem szerelmes,az rohadtul fog fájni,de legalább tudod hogy tovább kell lépned,te már mindent megtettél.A szerelmet nem lehet kikényszeríteni.Ha jön magától,az a világ legcsodálatosabb dolga,amikor ő is úgy szeret,ahogyan te őt,ha viszont nem,akkor a világ legfájdalmasabb ténye tud lenni,és a fejed tetjére is állhatsz,nem fog szeretni...Sajnos,tudom,ez az egyik legkeményebb lecke az életben.Én most tanulom ezt...Halálosan szeretek valakit már egy éve,aki nem szeret viszont,kedvel,meg flörtöl,de nem szeret...őszintén kívánom neked,hogy kedvező választ kapj a fiútól,ha már ennyire egy hullámhosszon vagytok!!Sajnos így nem látunk bele a fiú fejébe...azt tudom mondani,hogy kedvel téged,tetszel is neki,de hogy szeret-e...hát,ezt csak ő tudja megmondani! De ha esetleg "nem" lenne a válasz,hidd el,az is jobb ennél az égető bizonytalanságnál! Ennél semmi sem rosszabb...tedd meg és fel fogsz szabadulni...szorítok Neked!
2009. jan. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez aranyos :)Te aztán romantikus lány vagy:)

Háát mindig jól elmentek egymás mellett az biztos!

A srác lehet nem is gondolja ,hogy igy érzel iránta!Főleg,hogy Neked több kapcsolatod is volt közbe.Már elég rég folyik ez,sztem legközelebb légy bátor,és a bálba hivd félre egy nyugisabb helyre és mondd el neki!Vagy irj neki leveleg és nyomd a kezébe!Sztem az illene hozzád.Mondd el neki,őszintén mit érzel iránta,esetleg ird meg neki ugyanilyen szép történetben.Lehet a srác is hasonlóképpen élte meg a dolgokat,de az is lehet,hogy nem!De sztem itt az idő,hogy kiderüljön!És akkor lehet a mesének szép vége lesz :)Mondd el neki,mielött késő lesz !!!


Drukolok nagyon,hogy sikerjön:))))Haniel :)

2009. jan. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én 12 évig szerettem valakit ugyan így, mint te, de semmi, és a végén amikor bevallotta, hogy szeret, akkor mondtam neki nemet! Én nem bántam meg!
2009. jan. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Nagyon romantikus alkat vagy!:)Szerintem van esélyed, mivel a fiú próbálja keresni a társaságod. De kicsit ő is bizonytalan, és te is az vagy többek között. Próbálj vele sokat beszélgetni, s próbálj rátérni a tárgyra. Tudom, hogy nehéz. Teljesen hasonló helyzetben vagyok. Légy egy picit bátrabb, hogy érezze hogy mit érzel. Mert tényleg, mivel neked közben volt más kapcsolatod elég bizonytalan lehet veled kapcsolatban, hogy mit is érzel iránta valójában. S a megfelelő pillantban lehet hogy tényleg megkelle próbálnod, mi lenne ha megcsókolod. Sokat nem hinném, hogy veszíthetsz vele. Legfeljebb azt mondja ez a tempó gyors (bár ezt egy fiú szájából még nem hallottam :D) De szerintem ha tényleg ő is vonzódik hozzád, ebből nem lehet probléma. Nem feltétlen kell hallgatni másokra akik többet vártak, s nem lett semmi. Mindenki más és más. Mivel ahány ház annyi kémény. Lehet hogy a te esetedben ez pont összejön. Én nagyon szurkolok neked. Légy egy picit bátrabb, tényleg. Rontani nem ronthatsz a helyzeten :) Sok sikert Nektek!:)
2009. jan. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsaitokat! Igyekszem erőt meríteni a bátorításotokból:) Első lépésként írtam neki, hogy lenne-e kedve szerdán korizni. Korizás közben valahogy jobban közelebb kerültünk egymáshoz, mint a 4 év alatt bármikor.

Drukkoljatok! :)

2009. jan. 12. 17:59
 9/10 anonim ***** válasza:

A Googleba találtam erre rá remélem olvasod mert nagyon kiváncsi vagyo kmi lett léci ird meg mert már azóta több mint 1 év telt el

Előre is kösszike 13/L

2010. máj. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Én most találtam rá a kérdésre (és mivel én is hasonló, évek óta húzódó, felemésztő helyzetben vagyok), Rendkivül érdekel, hogyan végződött a történeted!!


:)

2012. okt. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!