Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Baj, ha kicsit fel kell adnom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Baj, ha kicsit fel kell adnom a saját személyiségemet?

Figyelt kérdés

Hihetetlen szerelem a miénk! Minden fantasztikus, amit együtt csinálunk, ha az csak egy szimpla dvd-zés, akkor is! Most fogunk összeköltözni és utána párom szeretné megkérni a kezem. Jövőre tervezzük az esküvőt a Bazilikában, utána a kisbabát. Vannak apróbb vitáink, de semmi különös! Az egész családom elfogadta, és szereti Őt; az Ő szülei Engem ugyanúgy! Imádja a kisbabákat, nem felelőtlen, dolgos, kötelességtudó.. Szóval tökéletes a kapcsolatunk, nála jobbat úgysem találnék, ebben biztos vagyok! (van tapasztalatom..) Rá lehet egy életet alapozni, Ő a FÉRFI nálunk. Igen.. csupa nagybetűvel!!

Viszont!

Éppen ebből adódik az egyetlen "problémám":

Neki megvan a saját véleménye bizonyos dolgokról. Ami nem baj, mert ugye mindenkinek megvan.. csakhogy nem nagyon fogadja el, ha másnak más a véleménye.

Úgy gondolja, hogy az a helyes, ahogy Ő gondolja.. sok mindenben igaza van, de sajnos ez a gyakorlati életben nem így működik! És erről nem lehet meggyőzni semmilyen módon! A kapcsolatunk elején sajnos kiderültek dolgok a múltamból, amiknek egyáltalán nem örült, próbáltam elmagyarázni Neki, hogy mit miért tettem úgy, ahogy.. sikertelenül. (egyik ilyen volt a megcsalás)

Tehát arról van szó, hogy Én már nem is firtatom ezeket a dolgokat, ha esetleg rákérdez, akkor azt mondom amit hallani akar. Igazából semmilyen hatása nincs a kapcsolatunkra, mert nem nagyon beszélünk róla.

Úgy gondolom, hogy mellette álom életem lesz (már van is), és ezt semmi képpen sem akarom feladni, és ha ennek az az ára, hogy kicsit elvesztem a személyiségem, akkor ám, legyen úgy!


Vannak mások is, akik ebben a helyzetben vannak?


2009. jan. 26. 20:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mintha csak az én kapcsolatomról olvastam volna!:)Én nem adtam fel a személyiségemet,hanem elbeszélgettem a párommal arról,hogy én elfogadom Őt olyannak,amilyen, és Ő is fogadjon el olyannak amilyen!A múltadhoz so köze nincs,mert a Te életed,és mindenki hibázhat!Mondd el neki,hogy képzelje magát a helyedbe!Ő sem örülne,ha a múltja miatt meg lenne róla a véleményed!Ami volt volt, megtörtént, felesleges rajta rágódni!Ő meg aztán ne is rágódjon,mert nem Őt csaltad meg!Fontos,hogy ne add fel a személyiséged!Beszélgess vele ezekről a dolgokról, mindig úgy közelíts,hogy képzelje magát a helyedbe!Hangsúlyozd,hogy azért szeretnéd ezeket a dolgokat megbeszélni vele,hogy tökéletes legyen a kapcsolatotok!Én is beszéltem a párommal és minden megoldódott, mi is együtt tervezzük a jövőnket!Én felvállalom az igényeim, a személyiségem, Ő pedig elfogad a hibáimmal együtt (mégha nekem nem is tűnnek hibáknak),mert szeret!Egy beszélgetést megér!
2009. jan. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A női hajlékonyság...hát igen. Kocka férfiak, gömbölyű nők.

Ez igen igen gyakori. A nő a férfi mellett nő, miatta válik nővé, érte nőiesül. A szinglikorszak erre próbál rácáfolni, ilyen olyan bukkanókkal, sikeresen-sikertelenül.

Igen, baj ha a személyiségedet egy kicsit fel kell adni. Azért mert ezt így fogalmaztad meg. Jobban örülnék ha azt tetted volna fel, mennyire igazodjak az igényeihez. Mert igazodni lehet, de feladni soha!

Az igazodás a női hajlékonyság. Szerintem jól látod előre az életet, és nyugodtan belevághatsz ebbe. De Férfiként mondom neked, az ilyen férfiak azt hiszik ők tartják őssze a családot, mert tök van a lábuk között. A családot a nő tartja össze, és mennyien nem veszik észre...

Tehát amiről szó van az valójában nem probléma, hanem természetes állapot, ezért is vághatsz bele. De feladni a személyiséget azt nem szabad. Mindig el kell érni, hogy a férfi is elismerje és tiszteletben tartsa más véleményét, még a diktatórikusabb hajlamai ellenére is. A férfi tartja a vezénylőpálcát, a férfi karját azonban a nő fogja.

2009. jan. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Az első válaszolónak írnám:

Igazad van teljesen, csak nem tudom, hogy a párom hogy reagálna arra, ha megint elővenném ezt a témát! Félek, hogy nagyobb vita kerekedne a dologból! Én is mondtam, hogy a múlt, az a múlt! De erre meg azt mondta, hogy mi a biztosíték arra, hogy Őt nem csalnám meg? Sajna annyira nem bízik még meg bennem, azon vagyok, hogy bebizonyítsam, tényleg szeretem és nincs oka bizalmatlannak lenni.



A második válaszolónak:

Nagyon köszi amit írtál, 100%-ban hasznos! Igazad van! Csak nem vagyok benne biztos, hogy az Én páromnál el lehetne-e ezt érni!? Szívesen beszélnék vele erről,de

kicsit félek..

2009. jan. 26. 20:54
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok!Az ilyeneket meg kell beszélni!Ha úgy közelíted meg a dolgokat,hogy azért teszed ezt,hogy még jobb legyen a kapcsolat,akkor nem lehet belőle veszekedés,mert Te csak segíteni akarsz!A bizalom az már más cucc!Nem lehet leélni úgy egy életet,hogy nem bízik meg benned!Idővel reméljük ez is helyre jön, de pont az ilyen dolgok miatt mondják azt,hogy nem kell feltétlen mindent megosztani a párunkkal,amit a múltban tettünk!Szóval ne félj, segítőkészen állj a dologhoz, ne támadj, kérd meg,hogy értsen meg és képzelje magát a helyedbe!Kérdezd meg tőle,hogy neki milyen érzés lenne,ha Te sem bíznál benne egy múltbeli bukása miatt!?Kérd meg,hogy fogadja el,ha más a véleményed,mint neki, mert minden ember különbözik!És ha Te tudsz hozzá igazodni, neki is muszáj lesz,mert erről szól a párkapcsolat!Sok sikert!
2009. jan. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
:) Köszi, ari vagy nagyon! Akkor lehet, majd egy alkalmas pillanatban leülök vele megbeszélni ezt! Csak kicsit összeszedem magam.. :)
2009. jan. 26. 21:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!