Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mivel győzzem le az önbizalomh...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mivel győzzem le az önbizalomhiányom és a féltékenységem?

Figyelt kérdés

Barátnőm el akart menni egy buliba, ahova jött volna egy barátnője, akit én nem ismerek, és még jópár ember, akiket ő se ismer. Én meg úgy éreztem, hogy nagyon szürke buliarc lennék, a többi ember vonná magára az ő figyelmét, vagy netán találna ott egy érdekesebb, vagányabb fiút. Meg a barátnője előtt cikinek érezném a béna tánctudásom is.

Egész kis hülyeségektől is féltékeny leszek.

Mit csináljak?


p.s. "elengedhetem" nyugodt szívvel egy olyan buliba a barátnőivel, ahova én nem megyek? (azért tettem idézőjelbe, mert nem a tulajdonom, nem uralkodhatok felette)


2011. jan. 1. 18:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

mióta vagytok együtt? :)

ha szeret téged, akkor biztosan nem fog mást találni.

2011. jan. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
9 hónapja.
2011. jan. 1. 18:30
 3/5 Igor26 ***** válasza:
100%

Az első válaszolónak igaza van: "ha szeret téged, akkor biztosan nem fog mást találni." Mindenesetre ez azért ne nyugtasson meg túlzottan, mivel ha így folytatod NEM FOG FELNÉZNI RÁD és annak egyenes következménye, hogy szeretni sem tud majd téged. Annak pedig tudod mi a következménye...


Mivel győzd le? Gyakorlással. Szedd össze magad és csak csináld. Ahányszor csak lehetőséged van rá. Ne hagyj ki egy alkalmat sem, csináld. Egy idő után belejössz és nem fogsz félni tőle, megjön az önbizalom. A rossz hír az, hogy miután megszerezted, onnantól minden nap újra meg kell szerezned. Viszont megéri.

2011. jan. 2. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Miért kell feltétlenül felnéznie rám? Minden ember más, nem kötelező mindenkinek egységesen olyannak lenni, mint a filmekben a keménycsávók. Ettől a hülye elvárástól csak stresszes lesz az ember, nem tud ellazulni, mert elvárásnak kell megfelelni és nem magad adni... én mindennap újra küzdjek érte, ő meg csak elvan mint a befőtt? vagy mi?

Amúgy én figyelmes, rendes szoktam lenni, és alapvetően önmagam adom. Miért kell hipervagánynak lenni? Enélkül az egész semmit se ér??

Főleg ha azt veszem, hogy Ő is iszonyú önbizalomhiányos.

2011. jan. 2. 14:11
 5/5 Igor26 ***** válasza:
70%
Nézd, egy felnőtt egészséges párkapcsolatban tisztelet nélkül nem megy. Ez azért van, mert a párkapcsolat az önállóságról szól és a felelősségről. Ahhoz, hogy a barátnődre nőként tudj nézni a tisztelet elengedhetetlen, máskülönben csak a "pótmamád" lesz, aki kiszolgál, vagy fordítva (te leszel a pótapja). A kérdésed lefordítva kb. úgy hangzik, hogy minek felnőni, minek felelősséget vállalni, az túl stresszes. Nem muszáj elfogadnod, amit írtam, de még jól jöhet ez a pár sor, amikor utólag elemzed a szituációt. Ha idősebb leszel, kicsit több tapasztalattal, te is át fogod értékelni, amit most írtál. Többet segítene, ha inkább elgondolkoznál ezeken, mint hogy csuklóból visszautasítod, csak mert túl stresszes. A világ ilyen. Ez nem személyes, inkább őszinte. Sok sikert kívánok a barátnőddel és legyetek boldogok!
2011. jan. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!