Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért teheti ezt a volt barátom?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért teheti ezt a volt barátom?

Figyelt kérdés

Három hete szakítottunk fél év után. Nem volt igazán közös megegyezés. Az előzményeket annyira nem szeretném kifejteni.


Én még szerettem volna folytatni a kapcsolatunk, de voltak vele gondjaim, amin változtatni szerettem volna. Meg is lehetett volna - szerintem - oldani, kommunikációval és némi erőfeszítéssel. Ő erre nem volt hajlandó, ám mivel én a régi kapcsolatban változások nélkül nem éreztem jól magam, már ő kérte, hogy akkor inkább legyünk barátok. Hogy maradjon fent a barátság, abból mindig lehet bármi több.


Emberként én is szeretném őt megtartani. Szeretem. Emberként is, és még úgy is, mint férfit... de kezdek rájönni, hiú ábránd abban reményekdni, hogy visszakaphatom és boldog leszek vele a párjaként, mivel ő nem akart a kapcsolatunk jobbá tételéért tenni.


Így most emberként szeretném őt "megtartani", férfiként pedig elengedni, és keresni idővel más párt. Persze az elengedése nem megy egyik napról a másikra.


A szakítás óta felhívott minden héten egyszer telefonon. Legutóbb nem írtam neki ímélt sem 10 napig. Nagyon hiányzott, de "le akarom szoktatni" magam róla, arról, hogy olyan sűrűn keressem, beszéljelek vele, mint régen. Különben sosem leszek túl rajta.


Erre a legutóbb telefonon arra kért "ha történik valami velem, írjak ám neki!" "mindenre válaszol". Utalva ezzel arra, hogy tarthatnánk a kapcsolatot sűrűbben is.


Mi a véleményetek, mit akarhat tőlem?

Vagy nem is gondolkozzam ezen, mert ennyiből nem lehet tudni?


Érdekelnének a vélemények, ha van, ennyi alapján. Szerintetek most mit akar tőlem ez a fiú igazából?


Az is érdekelne, ha ti vagytok jóban ex baráttal, ex barátnővel, esetleg barátok maradtatok utána, akkor milyen gyakran keresitek egymást?


Nekem csak közeli barátaim vannak, négyen. Én átlagosan hetente/ 10 naponta keresem őket és beszélünk többet, ha éppen nem tudunk talizni. A volt barátomat sem szeretném ennél sűrűbben.


Köszönet minden válaszért! 21 éves lány


2011. jan. 11. 14:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Az emberi lélek igen bonyolult D:
2011. jan. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném, hogy az említett négy barátom, ők nem ex barátok, hanem a barátnőim:).
2011. jan. 11. 14:13
 3/15 anonim ***** válasza:

Én is tartom az ex barátnőmmel a kapcsolatot , mellette van barátnőm is és mi is kb kéthetente találkozunk meg úgy 4-5 naponta telefonon beszélünk.


Barátok maradtunk, mert a másik fontos maradt nekünk olyan szempontból, hogy szeretjük tudni h megvan jól van, minden rendben van vele. Az ex barátnőmnek jelenleg nem túl jó a kapcsolata a pasijával nem mozdulnak ki otthonról amolyan otthonülős típus az illető ezért néha elmegyünk ide oda. Beszélgetünk megnyugszik stb...


A barátnőmnek nincs vele gondja van hogy ő is eljön velem mikor találkozunk, van olyan hogy ők ketten külön találkoznak , elmennek vásárolni stb...


Ki tudtam alakítani egy nagyon jó csak barátságot vele.

2011. jan. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ilyen érzelmekkel ne barátkozz. Akkor inkább kerüld, amíg nem vagy túl rajta.
2011. jan. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszi 2. válaszoló. Én is valami ilyesmit szeretnék.

Én olyan típusú ember vagyok, hogy ha szeretek valakit (emberként is), akkor azért hetente, max. két hetente szeretek tudni róla. Az annál ritkább kapcsolattartás nekem már kevés. Valahogy úgy vagyok vele, hogy vagy közeli viszony (ezt most barátságokra értem), vagy inkább semmilyen, mert a felületes, két havonta valamit beszélünk haverságokra nincsen szükségem.


Remélem, sikerülni fog nekem is az, ami nektek.

2011. jan. 11. 14:51
 6/15 A kérdező kommentje:

3. válaszoló neked is köszi. Az is igaz, hogy az én érzelmi állapotom most még nem a csak barátság szinten van, nekem még idő, hogy férfiként elengedjem őt.


De jó lenne, ha utána a fentiek meg tudnának valósulni.

2011. jan. 11. 14:52
 7/15 anonim ***** válasza:

2. vok:


Igen itt az a lényeg, hogy ez akkor fog csak működni , hogy ha nem úgy fogsz gondolni rá h "de jó lenne jövő héten dugni egyet", hanem csak mint barátra gondolsz majd aki fontos számodra, és egy barát jobb mint egy rokon! Ez tuti.


Az tényleg lóf@szt sem ér ha havonta 2 havonta beszéltek telefonon pár szót vagy elmegy 1 sms havonta...az semmi az még barátságnak sem mondható akkor tényleg jobb ha végleg vége és nincs semmilyen kapcsolat. De ehhez neked és neki is úgy kell hozzáállnia.


Ha találsz majd egy másik pasit , vagy ő talál barátnőt, akkor fog kiderülni, hogy mennyire is fontos a másik, vajon mennyire is szerettétek egymást.

Mert ha nem volt igazán fontos a másik és nem szerettétek igazán egymást akkor nem fogjátok egymást keresni!

2011. jan. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

egy kérdés:


ezen mit értesz pontosabban? "ám mivel én a régi kapcsolatban változások nélkül nem éreztem jól magam, már ő kérte, hogy akkor inkább legyünk barátok"


Amikor vele ismerkedtél akkor még volt pasid, vagy csak tudta h te szeretsz kimozdulni és élni, és ő meg nem az a szórakozós eljárós típus? És ezért akart barát lenni??

2011. jan. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszi neked ismét.


Erre már én is gondoltam, hogy akkor fog igazán eldőlni ez a barátság kérdés, ha már egyikőnknek új párja lesz. Ha én magamból indulok ki, akkor is szeretném majd keresni, mert emberként is megszerettem. Ő viszont lehet, hogy akkor engem már nem keresne.


Nincs szó egyik lehetőségről sem. Már akkor sem volt senkim, mikor ismerkedni kezdtünk, teljesen facér:) voltam. És kb azonos szinten vagyunk eljárósak is.


Az volt a gondom, hogy szerintem keveset találkoztunk, és beszélgettünk. Én szerettem volna gyakrabban is beszélgetni, mint 3-4 naponta egyszer. Valamint átlagban kettő hetente/ havonta egy alkalommal találkoztunk, mert van köztünk egy óra busszal. Ő sokszor szombaton is dolgozott. Sokat hivatkozott arra, hogy fáradt, nincs több energiája...


Én nyitott voltam rá, hogy ha fáradt, majd utazom hozzá én hétvégente... Hogy a telefonálás mellett lehetne naponta kicsit msn-en, skype-on beszélni, az ingyen van. Attól, hogy este fáradt, ilyen módon még lehetne 10-20 perce arra, hogy kicsit beszéljen velem.


...érdemi válaszokat nem kaptam a problémafelvetéseimre. Igazából még most sem tudom, mit, miért nem akart. Az lett a válasz a kérdéseimre, hogy legyünk barátok inkább, mert kezdi belátni, hogy ez köztünk nem tartható a távolság miatt. Azt is hozzátette, hogy "abból mindig lehet még több".


Sajnos bonyolultak az okok, ezért is nem részleteztem a kérdésben. Én rosszul éreztem magam attól, hogy sokszor négy napig semmit nem beszéltünk egymással, mert fáradt, és átlagban havi egyszer találkoztunk. Én ezt így nem éreztem igazi kapcsolatnak, és szerettem volna közelebb lenni hozzá. Voltak rá megoldási lehetőségeim, ötleteim is, de nem volt rá nyított egyáltalán, hogy átbeszéljük ezeket a dolgokat. Pedig állítólag "nagyon szeret" (ett). Én igazából nem értettem az egészet.

2011. jan. 11. 15:33
 10/15 anonim ***** válasza:

2. vok ism.:


Háát így azért kicsit már más, hogy ezt is leírtad..


1. Olyan nincs, hogy valaki annyira fáradt, hogy még telefonálni se tudjon. Én van hogy egész éjjel nem alszom, olyan a munkám és van h 48 órát vagyok fent alvás nélkül de ha szeretek valakit egy telefon a minimum ami belefér!


2. Ami busszal 1 óra az lehet h autóval még kevsebb , szóval legyen olyan 40 perc azaz út, mi is annyi távolságra laktunk az exemmel, és kb a mostanival is.

1 óra út az nem hosszú út azért akit szeretsz és akire elvileg vágysz!


3. Az összes eddigi leírtjaidból annyi jön így le, h ez a srác max szexelni járna veled néha össze!


4. Ő lusta, és nem szeretett igazán ez a véleményem...de remélem tévedek


Szóval, ha ti barátok is maradnátok, akkor max havonta 1x ha tudnátok beszélni ha már kapcsolatotok közben mikor még együtt voltatok akkor 4 napig nem volt érdekes a másik, akkor most feleannyira sem lesz érdekes!


Szóval sajnálom, de az eddigi leírásaimat a leírtjaid összessége miatt cáfolom kicsit! Ő ha találni fog valakit akkor "itt a vége fuss el véle"


De én nem ismerem, te ismered őt igazán, szóval rágd ezt át, és vagy most legyen vége és ne legyetek barátok sem vagy ha most nem akkor majd váratlanul lesz vége mikor olvasod majd iwiw en meg facebbookon h kapcsolatban van!


Mert azt sem fogja elmondani szerintem...

(bocs a negatív befejezésért)

2011. jan. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!