Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mindenki meg akar házasodni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mindenki meg akar házasodni egyszer, vagy van aki nem hisz ennek intézményében?

Figyelt kérdés

Kérdem ezt a 20 évesektől. Ki mikorra tervezi elméletben? Van aki azt mondja, tuti nem, úgyis válás a vége?

Mi kell ahhoz, hogy valaki bátran bele menjen egy ilyen eskübe? Több év együtt lét, jó pár kaland a múltban?


2011. jan. 11. 20:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én sosem fogok megházasodni. 21/F
2011. jan. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem igen-nem válaszokat szeretnék, hanem egy két szóban kifejthetnéd az álláspontodat.
2011. jan. 11. 20:35
 3/16 anonim ***** válasza:
48%
én 20 éves vagyok,és nem vok a házasság híve,én szerintem ez csak 1 papír és semmit nem jelent.ha valakik szeretik egymást nem 1 papíron fog múlni!!sokan a buli a szép ruha,és az ajándékok miatt házasodik!!szívük joga!!amúgy nem mondom h soha,de nem áll egyenlőre szándékomba,pedig a barátom mondta h ő megfogja kérni majd a kezem,nem tudom mit fogok mondani,azaz mivel hárítok!!!
2011. jan. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenképpen szeretnék házasodni. Alapfeltétel hozzá, hogy szeressem az illetőt, és hogy éljünk együtt előtte egy kis ideig, tehát ismerjük ki egymás rigolyáit.

20/L

2011. jan. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az az álláspontom, hogy az nem akar házasodni, aki nem akarja véglegesen elkötelezni magát. Magyarul: egy jobbat vár.

Ha viszont ez a helyzet, ne húzzuk egymás idejét, váljunk el békében, ő keressen olyat, aki szintén nem akar elköteleződni, én meg olyat, aki igen.

Valóban nem a papír a lényeg, attól még simán el lehet válni. De az elköteleződés szándékát nagyon fontosnak tartom.


(Amúgy már férjnél vagyok, de míg nem voltam, ezt gondoltam.)

2011. jan. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
23/L vagyok, és nem szeretnék megházasodni.Szabad szellem vagyok, tehát biztos bezártnak érezném általa magam.Ha egyszer mégis megházasodnék(amit kétlek), akkor sem lenne templomi esküvőm.(tudom, most rossz ember vagyok, de ha meg vagyok hívva esküvőre, akkor sem szoktam bemenni a templomira)
2011. jan. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:

nem igénylem. ha mégis megkérne jelenlegi emberem (nem fog), nem mondanék nemet, de az is biztos, hogy nem fehér ruhás haccacáré lenne, 5246584684 rokonnal... 2 tanú, aztán pizza és sör.

nem tartom lényegesnek a dolog papírosítását, és valamiért az is zavarna, ha hirtelen "asszony" lenne belőlem. gyereket vállalni, boldogan élni lehet anélkül is.

2011. jan. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
100%

Én 25-30 éves korom között!


Ez a "nem a papír számít" ez nagyon rossz duma! Igenis számít a papír. Pontosan azért nem akarják megszerezni!!!


Gondoljunk csak bele: tegyük fel, hogy tényleg nem számít. De ez annyit jelent, hogy mindegy, van-e vagy nincs. És ha mindegy, akkor úgy is éppúgy megfelel, ha van papír, mint ha nincs.


De nem így tesznek! Aki arra hivatkozik, hogy nem számít a papír, az nem hajlandó ilyen papírt szerezni. Vagyis neki is számít, tudja hogy az jelent valamit, azért nem akarja a papírt.

2011. jan. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
48%
20:37-es,itt nem csak arról van szó amit leírtál,hanem pl a rossz példa ami a családban történt,beszélek itt a válásról és a több évig elhúzódó pénzügyekről!aki ezt megélte gyermekkorában tizenévesen hidd el annak nagy része így gondolja és ez nem azt jelenti h nem szereti a párját vagy h nem gondolja komolyan!!de persze hozzáteszem biztos vannak kivételek,de a többsége ugy van vele mint én,én tudom milyen át élni 1 ilyen válást,amikor nem is én hanem a szüleim váltak,együtt sírni anyával minden nap hát nem kellemes...de ez még elviselhetőbb lett volna ha nincs utánna több éven keresztül a húza-vona h kinek mi jár!!!lehet h 30 évesen ezt máshogy fogom látni,de most igy 20 éves fejjel,így gondolom....
2011. jan. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Aki azért nem házasodik, mert úgyis válással végződne, az nagyon nem bízhat magában és a partnerében.

Ha ezt a hülye indokot figyelmen kívül hagyjuk, akkor is sokan vannak, akik nem szeretnének összeházasodni. Jobban meg tudják így tartani a függetlenségüket minden téren.

Ha valakivel összeházasodunk az már vagyoni közösséget is jelent és jogilag is összetartozunk, a gyerek a férj nevét viseli, ha valami történik az emberrel, a házastársát értesítik először, stb. stb. Szóval nemcsak egy papírról van szó, hanem azért pár dolog megváltozik tőle. Van aki ezt jónak tartja és van, aki nem.

Én sokáig nem tartottam jónak, a mostani párommal viszont nagyon is jónak tartottuk, össze is házasodtunk, úgy érzem, jól döntöttünk.

Viszont azokat is nagyon megértem, akik nem ezt választanák.

2011. jan. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!