Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mindenki meg akar házasodni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mindenki meg akar házasodni egyszer, vagy van aki nem hisz ennek intézményében?

Figyelt kérdés

Kérdem ezt a 20 évesektől. Ki mikorra tervezi elméletben? Van aki azt mondja, tuti nem, úgyis válás a vége?

Mi kell ahhoz, hogy valaki bátran bele menjen egy ilyen eskübe? Több év együtt lét, jó pár kaland a múltban?


2011. jan. 11. 20:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

a házasság egy jogi intézmény is, szóval ezt is figyelembe kell venni, nem csak azt, hogy csak egy papír-e, vagy mennyire szereti egymást a pár.

de persze a házasság, mint olyan egy "elvárt" társadalmi szokás is, ill. két ember kapcsolatának legmagasabb fokú kifejezése. lehet persze együtt lenni házasság nélkül is, de házassággal valahogy mégis más jelentést és töltetet kap az egész dolog.

2011. jan. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

20:47es templomfóbiája meglepett. Gondolom ateista is.

Papírra meg pont hogy én nem gondolok, én inkább a helyzet ősi ceremóniáját tartom elhagyhatatlannak. 10 000 rokon persze nem kell feltétlen, de szép ruha, esküvő, jó mulatás az kell.

Amiken eddig voltam, azokból nekem ez a paraszti hangulat lenne leginkább elhanyagolható. Van az a rímekbe beszélő részeges konferanszié, na azt én úgy ahogy kiírnám a menetrendből.

Meg voltam egyszer egy nagy esküvőn a belvárosban, ott a pár a fejére a végén kapott egy-egy koronát, mittomén már milyen szöveggel. Wáh, micsoda giccs.

Szerintem helyes dolog a lakodalom, a jogi része meg nagyon nem izgat. Persze megcsinálnám azt is, de nem az aláírás jelenti számomra az esküvőt.

2011. jan. 11. 22:26
 13/16 anonim ***** válasza:

20:47-es vagyok.

Nem vagyok ateista.Bár megkeresztelve nem vagyok, hiszek valamiben ami "felettünk áll", de nem vagyok se hívő, sem ateista.

Ha mindenképp hinnem kell valamiben (nem is, a kell nem jó szó, inkább akarok valamiben hinni), az a reinkarnáció, de ebbe ne menjünk bele, nem az ezotériában vagyunk.:))

Egyébként magam sem tudom, mi ez a nagy templom-ellenességem, hiszen kiskoromban pl. saját akaratomból jártam hittanra.

Na bocsi az offért.

2011. jan. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Semmi gond, magam is nagy OFF mániás vagyok, csak ennek a bekövült GYÍK cenzorok nem szoktak örülni, de legtöbbször nem érdekli őket.

Hát én nem születnék inkább újra, én keresztény vagyok. Nem a legjobb fajta, de azért tartom magam ehez-ahoz, és a hiszek valamibent röviden Istennek szoktam leírni. Nem kell szégyenlősködni.


Amúgy akik nem akarnak házasodni, mert hogy kötöttség, meg megszűnik a függetlenség, azok szívesen lennének 40 évesen is szipi szupi szinglik, mint a Szex és NY-ban? Vagy az azért őket is megriasztja?

2011. jan. 12. 00:12
 15/16 anonim ***** válasza:

Na azért a nem házasodás és a szingliség nem ugyanaz.Nekem 5 éve van barátom, de ha megkérné a kezem lazán nemet mondanék, ha továbbra is velem maradna én is vele maradnék.

Én nem szingli akarok lenni, csak házasodni nem akarok.(emellett mondjuk simán megeshet, hogy szingli is lennék, nem riaszt a gondolat még)

A templom-fóbiás.:)

2011. jan. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Most 20 vagyok, és mindenképpen szeretnék egyszer férjhez menni. Nekem sem kell ötvenezer rokon meg haccacáré felsőfokon, de egy szép ruha és a közeli rokonok mindenképpen.

De hogy a másik kérdésedre is válaszoljak, mindig is úgy terveztem hogy olyan 23-25 között valamikor megyek majd férjhez, legalábbis ekkor szeretnék, de ehhez elsősorban kéne egy pasi:)

Jó lenne mostanában megismerni, hogy addig legyen időnk jól kiismerni egymás rigolyáit:)

2011. jan. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!