Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerelmesek, vagy azok akik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerelmesek, vagy azok akik valaha is voltak szerelmesek, HELP?

Figyelt kérdés

Még sosem voltam szerelmes... 17/l vagyok :( És nagyon szeretném már megtapasztalni, milyen lehet igazán szeretni valakit. Szal a kérdéseim:

1. Ti hogyan lettetek szerelmesek? Hirtelen megláttatok egy srácot/csajt a diszkóban/utcán/stb. és jött egy szikra, hogy 'hééé én most szerelmes vagyok', (nemcsak szimplán bejött külsőre az adott ember) vagy lassan, fokozatosan alakult ki az érzés miután találkoztatok 3-4-5ször?

2. Volt-e olyan veletek, hogy egy ideje ismertek valakit (akár hosszabb, több év óta akár csak pár hónap óta) és elazalatt az idő alatt jóbaráti viszony (csak baráti!) van köztetek, majd egy nap felébredsz, és hirtelen máshogy érzel? Mindenféle átmenet nélkül, hirtelen nem tudod elképzelni nélküle az életed, olyan szerelmes vagy?

3. Csak fokozatosan alakulhat ki szerelem? Mint pl. megismerkedsz X-el, tetszik a külseje, találkozol vele 3szor még jobban tetszik a külseje (még jobban kicsípi magát) + megismered a belsőjét és az is tetszik nagyon, majd fokozatosan kialakul a szerelem?


2011. febr. 14. 20:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Igazából a szerelem nálam mindig akkor nyílt meg, mikor a szemébe néztem mélyen... amikor keresni kezdtem... amikor nem csak azért találkozom vele,mert mittomén, nincs jobb dolgom, hanem, mikor valamit keresek benne..


Nem tudom irányítani sajnos, így csak akkor veszem észre, mikor elpirulok :)

2011. febr. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A belsőbe (értsd személyiség) szeretünk bele, szóval mindenképp kell annyi, hogy valamennyire megismerjük a másikat. Persze szokik olyan is vanni, hogy "szerelem első látásra", de az inkább fellángolás, ami aztán vagy folytatódik, vagy nem. Mindenesetre talán ad egy kezdőlökést.
2011. febr. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én 2x voltam életemben szerelmes.. Mind kétszer fokozatosan alakult ki, minél többször taliztunk annál jobban éreztem hogy kezdem megszeretni. Aztán egyre jobban hiányzik ha nincs veled és egyre szebbnek, jobbnak látod Őt.
2011. febr. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Első és eddig utolsó szerelmem első pillantásra megfogott. Fogalmam sincs miért, de valahogy borzasztóan felkeltette az érdeklődésem. Pedig nem egy bombázó. Aztán odamentem hozzá pár nappal később, mikor újra láttam. És újra és újra. Egyszerűen megfogott és nem engedett. Pár hét ismerettség után már nem tudtam letagadni az érzést: totálisan belégzúgtam. Ha létezik szerelem, akkor ez az volt. Persze nem lett belőle semmi...
2011. febr. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1. Ilyen nem létezik. Az érett szerelem nem így működik.

2. Velem még nem volt ilyen. A szikra mindig ott volt.

3. Szerintem igen. De az is lehet hogy fordítva van: nagyon megtetszik a belsője, és fokozatosan egyre "szebbnek látom".

2011. febr. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1. Ilyen nem volt velem.

2. - 3. Ez viszont így:) Egyszer csak belegondoltam, hogy Úristen, hát ha Ő nem lenne, nem is tudom mi lenne velem nélküle. És igen, a szerelem fokozatosan alakult ki, csak a ráébredés tartott egyik pillanatról a másikra, és egyszerre volt hihetetlenül jó érzés, de ijesztő is, hiszen ezentúl van egy ember, akitől egy kicsit is függök.

2011. febr. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az a szikra amit első pillantáskor érezhetünk az csak szikra, nem szerelem. Nem szabad a szerelmet ilyen szikrákkal meg fellángolásokkal keverni. :)

Szerintem a szerelemhez alap, hogy ismerd a másikat, bízz benne, és mivel belső értékek felé irányuló érzelem így a külseje nem annyira mérvadó (értsd: lehet valaki tökéletes külsejű, ha belül nem passzol akkor lényegtelen). Nekem eddig egy szerelmem volt, aki mellette a legjobb barátom is, tehát ismertük egymást és bíztunk a másikban, így alakulhatott ki. Sajnos párkapcsolatilag nem illettünk össze, így vége lett, de ugyan úgy igazi barátok vagyunk.

2011. febr. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálam a 2. eset áll(t) fenn. Nagyon odavoltam egy srácért, akit nem ismertem úgy igazán, de jóban voltunk. Közben összeismerkedtem egy másikkal és nagyon 'egymásra találtunk'. De csak barátkoztunk. Nekem ő egyáltalán nem tetszett, úgy voltam vele, hogy na végre, egy igazi fiúbarát! Aztán már ott tartottunk, hogy szinte mindennap találkoztunk. És szépen lassan rájöttem, hogy mellette vagyok igazán boldog, ő az, aki törődik velem..., közben megtetszett, 'megszépült' a szememben, és ahányszor hozzám ért, valami különös érzés futott rajtam végig.

Mondanom sem kell, a másik srác el lett felejtve :D

Valamint rájöttem, hogy az a régi csak ilyen 'gyerekszerelem'-szerű dolog lehetett, hiszen nem is ismertem őt igazán.


Szerintem így alakulhat ki. Ha megnyíltok egymásnak, és a lelkébe szeretsz bele. :)

2011. febr. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szerintem első látásra szerelem nincs. mert ha kiszúrok magamnak valakit, akkor nem húú de szerelmes vagyok, hanem tetszik, vonzódok hozzá. ha megismerem, beszélgetünk stb. akkor eldöntöm, hogy belevágjak-e. aztán szép lassan.. volt már, hogy ezt erőltetve akartam, kétségbeesetten szerelmes akartam lenni, de mikor kialakulhatott volna, egyszerűen csak hagytam az egészet, mert tudtam, sosem fogom szeretni. és van, akit mai napig szeretek a lelkem mélyén, de őt már rég elfelejtettem. kb a 3. variációt találom helyesnek, de nekem ez a háromszori találkozás után is korai. mondjuk ha már pár hónapja járunk. akkor ki merem jelenteni, hogy szeretem.
2011. febr. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!