Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Elvált szülők gyerekeként...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvált szülők gyerekeként nőttem fel, így nem láttam a mintát, hogy mi hogy működik egy párkapcsolatban. Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, most van először barátom, 4 hónapja vagyunk együtt. Megtesz mindent értem, nagyon rendes, mégis jópárszor problémáztam már. Mindenki azt mondja, hogy okos vagyok, talpra esett, egyébként megértő vagyok, de vannak ezek az elégedetlenkedős időszakaim...a bolhából elefántot csinálok, kombinálok magamban, minden kis hülyeségből bajt csinálok, hogy biztos nem szeret és azért van...

Azt is csináltam már, hogy vissza fogom magam, de azt is észrevette mert szomorú voltam. Mikor elmesélem az eseteket barátnőknek, ismerősöknek, teljesen másképp látom a helyzetet, rájövök hogy semmi de semmi kivetni való nincs a barátom viselkedésében, holott előző nap még világfájdalmam volt, hogy nem is szeret igazán...

Ennyi idő után rájöttem végre, hogy én itthon nem tanultam meg, hogy egyáltalán hogy néz ki egy párkapcsolat, mi az ami természetes, ami belefér. Mindig kedveskedek a barátommal, oda figyelek rá, segítem, el is csábítom, de sokszor teljesen tanácstalan vagyok, megsértődök, sorolhatnám...

Nem tudok kezelni alap helyzeteket. Ha már nem úgy szól hozzám, mint a csodálóm, a rajongóm, akkor egyből elszomorodok, mert alább hagyott a szeretete...De nem szeretném, ha ez így maradna.

Élvezhetném a kapcsolatunkat, de inkább szomorkás vagyok és örökké agyalok, hogy nem-e csak becsapás...

Mit tudnék tenni?


2011. febr. 20. 22:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Írj példát.
2011. febr. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

én is pontosan ugyanezzel küzdök...

szerintem az lenne a megoldás, hogy ezt így, ahogyan leírtad elmondd a fiúnak is. ha megértő és tényleg igazán szeret, akkor megpróbál kicsit máshogy állni a dolgokhoz, persze ez nem mehet anélkül, hogy te ne próbálnád meg a te látószögedet is változtatni.

én például ( azzal kapcsolatban, hogy ha kicsit alábbhagy a rajongása akkor úgy érzem, hogy nem szeret) pontosan azon kezdek gondolkodni, hogy egy pár órával ezelőtt pedig ezt mondta... és ezt csinálta... és a múltkor is azt hittem, hogy baj van, de kiderült, hogy semmi.

szerintem a kettő kombinációja , az hogy te is változtatsz és ő is, elég kell, hogy legyen, hogy ez a (számunkra, nehéz és rossz) helyzet megváltozzon :)

2011. febr. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az én szüleim nem váltak el, mégsem láttam mintát működő kapcsolatra... olyan hosszú távon nincs, egy idő után csak lustaságból maradtok együtt.
2011. febr. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!