Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Fiúk, Lányok! Hogy van a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiúk, Lányok! Hogy van a párok babonája a kézfogással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Kívül menjen a fiú,és jobb kézzel fogja a lány bal kezét,vagy belül menjen,és bal kézzel fogja a jobb kezét?

Természetesen a járda,út közlekedési szabályainak megfelelően/eltérően.

Ha az út jobb oldalán megyünk,vagy az út bal oldalán.


2011. febr. 23. 23:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
én még életemben nem hallottam ilyesmiről, és egyik barátnőm sem reklamált, hogy melyik oldalon megyek vagy fogom meg a kezét.
2011. febr. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én eddig egyetlen dolgot hallottam ezzel kapcsolatban. A nőnek/lánynak mindig a jobb oldalon kell mennie, mert bal oldalon a három k van: a karóra, a kutya és a ku**a. Ezt még az osztályfőnököm mondta egy pihentebb pillanatában...
2011. febr. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mi mindig úgy mentünk, hogy a jobb oldalon legyek és lány vagyok:) Nem vagyunk babonásak, de aztán meg is szoktuk, és évek múltán elég fura volt, ha megpróbáltam a bal oldalán menni :)
2011. febr. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
sose fogtam kezet lánnyal,2puszi min..jobbra 1 balra 1 aztán jól van,kézfogás nem kell....
2011. febr. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Utolsó, te troll!!! :D
2011. febr. 24. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
én csak olyat olvastam, hogy régen a férfiaknak az út felől kellett menni, a nő volt belül, így védelmezte, vagyis azt jelképezte a dolog.
2011. febr. 24. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

2. Hozzászóló: Én is hallottam erről a 3k-ról,de nem nagyon vágtam,és konkrétan erre próbáltam fényt deríteni.

Múltkor:Haverom,Én,Barátnője mentünk az úton,és a haverom mondta,hogy a jobb oldaláról menjen át a balra,mert nem a "k*rvája".Vagy valami ilyesmi.:)

Köszi a válaszokat!

2011. febr. 24. 00:37
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű: a hölgy mindig a jobb oldalamon sétál, sosem a balon. Az egyik tanárom azzal magyarázta ezt a szokást, hogy a lovagkorban a férfi a bal oldalán hordta a kardját (mivel jobbkezes volt többnyire), és a hölgy, mivel nem akarta hogy a kard kárt tegyen a ruhájában, a férfi jobb oldalán lépdelt.
2011. febr. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
ja igen, ez a kardos is rémlett, csak nem tudtam, melyik oldalon viselték.
2011. febr. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Fellapoztam egy illemkönyvet. szinte szó szerint ugyanezt írja a lovagkorról, mint egy előttem szóló, de azért tesz kiegészítéseket.

A görög mitológiában Zeusz jobbján ült felesége, Héra, s a további istenségek (és -párok) követték ezt a szokást.

Természetesen nem árt figyelembe venni a hölgy táskáját sem, mert kellemetlen, ha folyton nekiütődik a férfinak.

A férfinak továbbá a legkülönbözőbb kellemetlenségeknél védő, vagy a hölgyet kímélő testhelyzetet kell elfoglalnia. /Pl. járdán az úttest felől kíséri a hölgyet, gyalogosátkelőn az oldalirányú forgalomtól védi, de persze az ésszerűség határain belül, mert szűk, egyirányú utcáknál furcsán veszi ki magát, ha a férfi ide-oda ugrándozik./

Két hölgy esetén tetszőlegesen kerülhetnek a férfi két oldalára, csak egy szabályra kell figyelni: a feleséget mindig a jobb oldalon kell vezetni, más rokont a bal oldalon.

Két férfi esetén a nő kerül középre - természetesen férjének a jobbján.

Babona viszont a keresztbe köszöntés - mert férfinak a férfit, nőnek a nőt kell először köszönteni - két pár találkozásánál, így szükségszerűen az egyiknek helyet kell cserélnie. Persze ez tapintattal és figyelemmel könnyen kezelhető.


Ezek közül talán egyik sem babona, csak illem, de azért nem árt tudni ezekről.

(Forrás: Dr. Sille István: Illem, etikett, protokoll)

2011. febr. 24. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!