Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért fajult idáig a világ?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért fajult idáig a világ? Nők, férfiak!

Figyelt kérdés
Mostanában valahogy azt venni észre, hogy minden második házasság válással végződik...mivel az én szüleim össze se házasodtak, apám még a megszületésem előtt elhagyta anyukámat, igy mindig arra vágytam,(titkon) hogy fiatalon legyek anyuka, rendes férjjel, szép házzal stb. 20 éves vagyok nem rég ért véget egy több mint 4 éves kapcsolatom...a párom 25 éves és most a 28-32 éves haverjaival jár bulizgatni, azoknak meg se barátnő se egzisztencia semmi...az anyuknál élnek, minden hétvégén részegre isszák magukat, és ennyiből áll az életük, az én párom ezelőtt sosem volt ilyen...kérdésem mit gondoltok miért fajult idáig ez a világ? miért nincs már meg az a tisztelet nő és férfi között mint a nagyanyáink idejében? elszomorító a helyzet...
2011. márc. 8. 17:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy segít rajtad, de az igazság az, hogy nagyanyáink idejében sem tisztelet volt, hanem kiszolgáltatottság. A nőknek nem nagyon volt választási lehetőségük, nem voltak iskolázottak. Férjhez kellett menniük, hogy boldoguljanak. A családnak teher lettek volna, egyedül meg éhen haltak volna. Ez a kegyetlen igazság. És a rossz házasságot is el kellett ezért viselniük, nem válhattak el.


Törvényszerű, hogy egy 16 évesen kezdett kapcsolat előbb-utóbb felbomlik. (Vannak kivételek, a többségnek vége, sokkal korábban.) Ekkor van a személyiségfejlődés időszaka. Nagyon nehéz a feleknek tolerálni a másik személyiségének a változását, hiszen 20 évesen nem vagy az, akinek 16 évesen megismert. A jó kapcsolat alapja pedig a másik tökéletes megismerése és elfogadása.


Gondolom, sokan mondták és nem is vígasztal... de nagyon fiatal vagy még, előtted az élet.

2011. márc. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tényleg szomoru hogy sajnos egy kapcsolatban csak az egyik fél gondolkodik épitő jellegüen, a másik meg huzza visszafelé. Szomorú saját tapasztalat. Pedig egyszerü józan paraszt ész kell az élethez. 34/f
2011. márc. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Szerintem az az oka a volt párod viselkedésének, hogy abban az életszakaszában voltatok együtt , amikor szórakozni, haverokkal lógni,inni "kellett" volna! A férfiaknál , ha kimarad ez a rész , a kapcsolatuk felbomlása után , onnan folytatják , ahol abbahagyták 15-17 évesen. Újra eljárnak bulizni , haverokkal sörözni és lerészegednek minden hétvégén! Ez sajnos egy pszichológiai folyamat , ami ellen nem sokat lehet tenni!
2011. márc. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát de nem pont hogy ilyen korban kellene megkomolyodnia?? mert még velem volt addig mondtam neki ha bármikor el akar menni szórakozni barátokkal, vagy ide vagy oda, menjen csak szóljon előtte...és erre az volt a válasz, hogy már nincs kedve bulizgatni..erre most meg mit csinál...minden hétvégén taccs részegre issza magát...:( elkeseritő ha belegondolok milyenek ezek a mai férfiak...:S
2011. márc. 9. 16:33
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért van ez, mert nagyon gyérek a munkalehetőségek.Hiába tanul valaki, akár fiú, akár lány, közelről se biztos, hogy lesz munkája. Én itt vagyok, (33 éves nő, szakvizsgázott jogász, több nyelven beszélek), és örülhetek, hogy kaptam egy részmunkaidős állást. Igaz, ezért a napi 4 órás fizetésért gyakran kellett 8 vagy még több órát is dolgoznom.

Mások meg még rosszabb helyzetben vannak: van olyan biológus ismerősöm, aki több mint 2 éve nem talál munkát.

Ezért a mostani fiatalok nem is akarnak tanulni.

De aki dolgozik, az se biztos, hogy örülhet: a magyar munkáltatók közt rengeteg a surmó, aki csak kihasználja a dolgozót: terrorizálja, csicskáztatja, nem fizeti ki rendesen a munkabért, bejelenti 4 órába és 8 vagy 12 órát dolgoztatja túlórapótlék meg nuku.

TEhát ezért demotiváltak a mostani fiatalok, ezért laknak 30-40 évesen is az anyjuknál, mert nem tudják eltartani magukat. Ha lenne munka, lenne tisztességes munkabér, akkor ők is dolgoznának, tudnának házat vagy lakást venni.

Így viszont inkább csak szórakoznak, isznak, és nem tudnak rendes párkapcsolatot se kialakítani, mert úgy vannak vele, hogy bár tetszik nekem az a lány, nem tudom eltartani se őt, se a gyereket, ha lesz.

És a lányok is szeretnének jó munkát, biztos megélhetést, mmert mi van, ha mégse lesz boldog a házasság, ő nem akar egy olyan fickótól függeni, aki pl. iszákos vagy erőszakos.

2015. okt. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!