Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem adott rá okot a párom,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem adott rá okot a párom, sőt folyamatosan erősíti az önbizalmamat, mégis úgy érzem, már beteges ahogy érzem magam. Véleményetek?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, 7 hónapja tart az első kapcsolatom, egy nagyon rendes fiúval hozott össze a sors. A gondom az, hogy betegesen féltékeny tudok lenni, vagyis olyan helyzetekben érzek szó szerint marcangoló, mardosó érzést, amit max csak körbe kéne röhögni. Egyszerűen már szégyellem magam miatta.

Nem értem, hogy miért, mert a barátom minden találkozásunk alkalmával megdicsér, mindig hangoztatja a jó tulajdonságaimat, és (ne értsétek félre, nem vagyok beképzelt), tényleg elég jó a testalkatom, arányos, csinos, az arcomat pedig szépnek mondják, sokan megjegyzik hogy nagyon bájos arcom van. A barátom folyamatosan (szerintem tudatosan) mondja nekem, hogy imádja az ő szexi barátnőjét, minden nagyon tetszik neki, de ami a legfontosabb, amiért belém szeretett, hogy a szívem a helyén van.

Az a problémám, hogy szerintem nem normális dolog, hogy szinte minden egyes lányt, akit meglátok, megnézek, és észre veszem, hogy mennyivel jobban néz ki nálam, mi a szép és vonzó benne, ilyen gondolataim vannak, hogy milyen szívesen csókolhatja és kényeztetheti a barátja, és teljesen erőt vesz rajtam a szomorúság. A múltkor észre is vette a barátom, a liftbe beszállt egy csaj, és szomorú lettem. Kérdezte, hogy miért, én elmondtam neki ugyanezeket.

Tudom, hogy mindenkinek az a legszebb, legjobb, aki a szívének kedves, mégis még ha képen vagy filmen meglátok egy jól kinéző nőt, elfog a féltékenység, egyből az van, hogy hú a barátomnak biztos tetszik, biztos csodálja hogy de szép nő...példát is mondok: tegnap nézte a dalfesztivált, mondta hogy Wolf Kati is szerepelni fog (arra akart kilyukadni, hogy magyar is fel fog lépni), na nekem erre milyen érzésem lett? Várja Wolf Katit, kíváncsi rá...na...ilyen szinten vagyok. Nevetséges tudom, szégyellem is, de nem tudom hogy tudnék változtatni.

Akárhány szép lány jön velem az utcán, keresem szándékosan benne, hogy mi tetszhet benne vajon a barátomnak...

Aki soha nem nézett meg mást ha mellettem van, és azt mondja eddig sem fordult meg a lányok után az úton, mert úgy nevelték, persze figyelte őket, de nem fütyült vagy ilyesmi. És tényleg ilyen, tudom, ismerem. Mondta, hogy nem kíváncsi másra. Értitek, ez a rossz, már rendesen frusztrál, hogy 100ból 99 nőt ha meglátok, akár képen, akár úton, keresem benne szándékosan, hogy na, milyen vonzónak gondolhatja a barátom, ha látná...

Miért lehet ez? Mit tehetnék? Ha tudnám az okát, biztos elmúlna bennem ez a dolog. Remélem hogy csak átmeneti.

Köszönettel: 19/l


2011. máj. 15. 23:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

kóros önbizalomhiányod van, ami a kapcsolatodra is rámehet, mert egy idő után elege lesz a barátodnak a bizonygatásból meg a féltékenykedésből.


"Nem kell ide pszichológus. Ez a XXI. század, a maga értéktorzulásaival." Pont hogy kéne neked. Pont azért, hogy meg tudj bírkózni az értéktorzulásokkal, mert láthatóan nem megy. Szomorú, hogy XXI. század, és még mindig ott tartunk, hogy a pszichológus az dilidoki, akit szégyellni kell...


ha majd komolyabb bajaid is lesznek, akkor jusson eszedbe, hogy szakember segítsége kell.


önbeteljesítő jóslat felé haladsz. minél inkább cseszteted a szerencsétlen barátod a féltékenykedéssel, annál inkább hergeled a megcsalás dologra, és ki tudja, egyszer lehet dafke megcsal, hogy na tessék, legalább most okkal mondod. te akkor meg mondhatod, hogy na ugye megmondtam.


nem leb.szni akartalak, hanem hangsúlyozni, hogy nem szégyen segítséget kérni, mert az önbizalom hiánya kihat az élet más területeire (tanulás, munka) is, aminek később látod majd nagyon-nagy kárát.

2011. máj. 16. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
és sokan mondják, hogy ó én képes vagyok erre egyedül is, de néha nem szégyen beismerni, hogy segítség kell. mert amíg ott van melletted a barátod, aki nap mint nap megerősít, akkor mi motiválna, hogy konkrétan változtass?
2011. máj. 16. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Wolf Katinak nincs hangja szerintem =D, egyébként meg ne fáraszd magad ilyesmikkel :). Nekem is önbizalom hiányom volt/van (szakítás, elég csúnya volt), de most eldöntöttem, hogy csak azért is túlélem és itt vagyok ;).Elhatározás kérdése ;) (be is jött mert leszólítottam egy lányt a buszmegállóban, és hazáig beszélgettünk :))) ) 19/f
2011. máj. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Wolf Kati ugyan már, hogy néz az ki? J.J. a Gyilkos elmékből. :D Ő tényleg szép.
2011. máj. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!