Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért cserélődtek ki a férfi-n...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért cserélődtek ki a férfi-női szerepek?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra pl: hogy már a nők futnak a pasik után, a nők akaszkodnak rájuk, teljesen Ők irányítanak, papaucsot csinálnak a férfiakból!Az is elég ritka,hogy egy férfi kinyitja a nő elött az ajtót, a kocsiajtót, esetleg elmegy érte vagy hazakíséri...Anno a férfiak adtak egy programötletet, és a nők vagy rábólintottak vagy nem!Manapság a nők adnak ötletet,aminek úgy is kell lennie! Persze tisztelet a kivételnek, de többségében azt veszem észre,hogy így van! Így a férfi nem férfi és a nő nem nő!Vagy csak én gondolom így?
2009. márc. 13. 18:22
 1/9 anonim ***** válasza:
39%

Szia!


Szerintem jól látod a problémát, tényleg felcserélődtek a szerepek...talán a túlzott emancipáció, talán a felcsorusuló életmód következményében.


A lényeg az, hogy Te próbáld betartani a saját szerepedet.

2009. márc. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%

Szia!

Az évek során a férfiak "elvesztették a szerepeiket", tehát a nők már egyedül is fel tudnak nevelni egy gyereket, eljárnak dolgozni, el tudják végezni a férfimunkát, és csúnyán szólva: a férfiak már csak a gyerekcsináláshoz kellenek.


Mindenesetre nem csak Európában, de máshol is annyira megváltozott a társadalom, nők nőkkel élnek, férfiak meg férfiakkal. Ez sem normális. Amúgy konkrétan nem tudok válaszolni a kérdésedre.

Csak annyit fűznék még hozzá, én találtam egy ilyen srácot, aki még mindig úgy udvarol, ahogy régen szokás volt. Kinyitja az ajtót, hoz virágot, stb. :)

2009. márc. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%

:) Javarészt egyetértek az állításaiddal. Röviden taglalva a kérdésedre a válasz: a XX. század eleje óta (főleg) a nyugati társadalmakban a nők és a férfiak egyre inkább egyenlők lesznek, a kereszténység egyik "mellékhatása" volt a nők másodrangúvá tétele, s ez tűnik el. Mára a férfiak többsége "nyuszivá" vált, mert félnek az öntudatos, karakán nőktől, persze nekünk, nőknek meg jól esnének az általáad felsorolt férfiúi megnyilvánulások.


A helyes megoldás nem tudom, hogy mi lenne, mert modern feministaként élvezem a felcserélődőtt női-férfi szerepek egyes elemeit, azonban valóban kikopóban van a gavallér férfi fogalma.

2009. márc. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Az látszik, hogy "modern feminista" vagy... Azok szoktak ekkora hülyeségeket beszélni/írni.
2009. márc. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Mit találsz a szövegemben hülyeségnek? Mindegyikre adhatok bizonyítékot, ugyanis szociológusnak készülök.
2009. márc. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szerencsére az én párom egy igazi férfi,és nőnek érezhetem magam mellette!Azért merült fel bennem a kérdés,mert a környezetemben rengeteg a papucs "hárpia" barátnőkkel...
2009. márc. 13. 19:15
 7/9 anonim ***** válasza:
81%
Ez nem csak a nök hibája! Manapság a férfik nem csajoznak, hanem várnak a csodára csaj mikor megy oda! Ez van, és ha már ez van akkor nehogy ne ötletetljek. És elég sok férfival összefutottam akik nem is adnak ötletet a programba, csak megkérdi mi legyen. És akkor kitalálom én, mivel nem találta ki megjárja mert mondok egy költséges elfoglaltságot! IJ!:P
2009. márc. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
47%

Mivel már az előző hozzászólásom sem a kérdésre volt válasz, így először is bocsánat a kérdezőtől,

másodszor a feminista válaszadónak:


"Mit találsz a szövegemben hülyeségnek?"

Ezt: "kereszténység egyik "mellékhatása" volt a nők másodrangúvá tétele" - Ezt kicsit kifejtenéd? Érdekelne.

Plusz: "élvezem a felcserélődőtt női-férfi szerepek egyes elemeit" - Mik azok? Erre is kíváncsi vagyok.


De légy szíves, ne a szociológia könyved "A kereszténység szerepe a nők másodrangúvá tételében" című fejezetét mondd vissza. Köszi.


Jöhet ide is a válasz, hogy ne OFF-oljuk szét a kérdést: enherjar[KUKAC]freemail[PONT]hu

2009. márc. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Talán nem cserélődtek, csak most nincsenek elnyomva a nők és őszintébben jönnek elő belőlük az érzések. Régebben pl. az se volt sok mindenkinek világos, hogy a csajok ugyanannyira szeretnek szeretkezni és ugyanannyira van igényük erre a dologra mint a férfiaknak.Bár ezt sok pasi még most is vitatja, és másképp kezeli ha egy nő szabados mintha egy pasi.


Kinyitni csajok előtt az ajtót, az nem férfias, csak egy megszokott gesztus.


Normál esetben egyik nem se irányít és az ötletek is közösen jönnek és közösen vannak megbeszélve.



Papucsság kérdése meg mindig is jelen volt, általában azok a pasik lesznek azok akiket kiskorától kezdve az anyja uralt, és kis nyomi lett belőle aki nem is partnert hanem anyapótlékot keres, utálom az olyan pasikat.


Sok férfias pasit egyáltalán nem zavar, ha a nők kezdeményeznek, ez több tényező kérdése ki kezdeményez, meg hogyan.

2009. ápr. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!