Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Milyen idős korban teheti ezt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen idős korban teheti ezt egy lány? És egy fiu?

Figyelt kérdés
Szerintetek milyen idos korban elég érett egy lány a kapcsolatra?Milyen idös korba smárolhat ?Hány éves kortol nem ellenzitek ha egy lány összejon egy fiuval?És fordiva?
2011. máj. 20. 15:03
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Ez személyfüggő. Hogy mennyire érett lelkileg. Lehet egy lány/fiú akármilyen idős, vagy lehet akármennyire fejlett testileg, ha még nem tud elég 'felnőttesen' gondolkodni, akkor semmi esetre sem érdemes belemenni semmibe. Jó, persze, szép a gyerekszerelem, de vajon nem-e ártana neki?
2011. máj. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem a korról van inkàbb szó, hanem ki mennyire érett meg rà. Mivel vannak, akik koràbban érnek és vannak késõn érõk.
2011. máj. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez függ a testi és lelki érettségétől, nem tudnám korhoz kötni. Én kb. 16 évesen voltam rá érett (a fiúzásra), de ahogy a lányomat elnézem, ő már lehet, hogy 14-15 évesen érett lesz rá. Nagyon komoly, okos, értelmes lány, és jól látja a dolgokat, megbízom benne. :) Ráadásul beavat a dolgaiba, tanácsot kér.


A húgom 18 évesen is éretlen volt rá, anyuék nem is engedték. Szóval ezt így nem lehet általánosítani.

2011. máj. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
Mindenestre 11-14évesen biztosan nem...
2011. máj. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az érettség nem a korral, hanem a tapasztalattal jön. Viselkedhet párkapcsolatban éretlenül egy 20-22-25 éves ember is, ha előtte nem volt soha kapcsolata, és nem "tanulta meg" hogy hogy működik egy kapcsolat. Szerintem elmondható hogy az első próbálkozás még elég nyögve nyelős lesz, aztán ahogy tapasztal az ember, úgy lesznek a kapcsolatai is egyre sikeresebbek.

Hagyni kell hogy fejlődjön a gyerek, nem szabad ennek a fejlődésnek az útjába állni azzal hogy "jaj szegény csalódni fog" meg "jaj lehet hogy árt neki". Nem kell a gyereket agyon félteni. Őszinteség, amolyan "jóbaráti" és "tanácsadói" kapcsolat kelljen hogy kialakuljon a gyerek és a szülő között, hogy ha kell, a gyereknek legyen kihez fordulni, de tiltani nem szabad és felesleges is.

Úgyhogy én ezeket a dolgokat nem kötném korhoz. Minden fiatal maga érzi hogy mikor jött el a vágy hogy nyisson a másik nem felé.

2011. máj. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

14 alatt szerintem gáz. Persze léteznek gyerekszerelmek, de ezek maradjanak a "megfogom a kezed" és az arcrapuszi szintjén.


14 fölött óriási a szórás érettségben, tehát nem lehet kitűzni adott időpontot. Szerintem olyan 16 körül az első csók bőven ráér.

2011. máj. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom,hogy amíg a csókot smárnak hívja,addig igazi kapcsolatra nem érett. Addig maradjon csak a kézfogás,flörtölgetés stb.


25/N

2011. máj. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
47%

szia

először is szeretném saját tapasztalataimat elmesélni neked. én úgy gondolom, hogy elég hamar kezdtem MINDENT. de úgy, hogy a szüleim a komolyabb dolgokat nem tudták meg, csak rá pár évre. ezt jólenne ha elkerülnéd. persze szép dolog a gyerekszerelem. nekem az 1. nagyszerelmem 12 éves koromban volt, ami 14 éves voltam mikor véget ért, nagy szív és lelkifájdalmakkal járt. Vele AZT NEM TETTEM MEG. PEDIG NAGYON SZERETTEM. Két év volt közötttünk, mindent megtudtunk úgy oldani, hogy a koromat is nézzük. Viszont ahogy véget5 ért rögtön belekezdetm egy másik kapcsolatba ami csupán 2 hónapig tartott nem volt szerelem ő 3 évvel volt idősebb, az sem jelentett gondot csak másfajta, rossz életet élt. de mr késő volt amikor5 eltiltottak tőle. 2 hónap múlva véget ért mert rájöttem, hogy csak átverem és nem szeretem, és rosszat tettem nem is egyszer, ekkor még 14 voltam. ezután már ANNAK mindegy volt, voltak még kapcsolataim, szerelmeim már szexuális értelemben is 2 éven keresztül de nem sűrűn, sőt elég ritkán alkalmanként, de ezek visszatérőek voltak ekkor 2 fiúval voltam, szóval 16 éves koromig már 3-al. aztán 2 évig semmi em volt mert nem érdeket semmi, senki. ez időközben mondtam el anyunak, h már 2 éve nem vagyok az. Most 18 vagyok és már 1 éve olyan kapcsolatom van, hogy nagyon komoly, összeköltözés, munka , gyerek. Azt fontos lenne megtudnom, hogy hány éves vagy. Mert akkor több tanácsot tudnék adni. Rólam ennyit. most válaszolok:amikor azt érzed hogy a belsődben sugallja valami, hogy kell és lehet

ha ezt nem érzed akkor ne tégy semmit

alkalomadtánt mást-mást is érezhetsz, nem ugyanazt, ez zavart is okozhatsz de mindig azt tedd amit belül érzel, hogy szabad-e vagy sem. Én mnindig így cselekedtem.

2011. máj. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Utolsó,köszönöm,hogy beavattál.Mostmár 14 vagyok,de még mindig nem volt pasim,s már nem is érdekel ez az egész.Majd jön,ha jönnie kell.Eddig hárman kérdeztek már meg, de mindig nemleges választ adtam.Nem akarok csak úgy belefutni egy kapcsolatba.Fontosnak tartom azt,hogy tényleg szeressem. :)

És még mindig jártok? Őszintén kívánok neked minél jobb életet.Legyél boldog!

2013. jan. 10. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!