Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Viszonzatlan szerelemből fakadó galiba. Helyesen cselekedtem? Részletek lentebb.

Figyelt kérdés

Röviden a lényeg: december végén találkoztam egy lánnyal egy koncerten. Tudtuk már előtte is egymásról hogy ki-kicsoda, mert sok közös ismerősünk, barátunk van, de ez volt az első személyes találkozó. Ezt követően kapcsolatban maradtunk egymással, napi szinten beszélgettünk, de csak a neten keresztül, hiszen ő hét közben Budapesten, én meg Szegeden tanulok, és a lakhelyeink is (ahol a hétvégéket töltjük) több mint 100 km-re vannak egymástól. Március közepén aztán szerencsére tudtunk találkozni, és egy csodálatos napot töltöttünk együtt, hozzáteszem, sem csók, sem egyéb "komolyabb" dolog nem esett meg, de mindketten jól éreztük magunkat.


Tudom hogy nem volt egy felnőtt, érett férfihoz való viselkedés, de már előtte is tetszett nekem a hölgy, a randinak köszönhetően pedig beleszerettem, mert nagyon boldognak éreztem magam mellette. Nyilván uralkodnom kellett volna magamon, de mindenkivel megesik néha, h nem tud parancsolni az érzelmeinek, és nekem most jött el az a pillanat. Sajnos kár volt beleélnem magam a dolgokba, pár nappal később beszéltünk, és azt mondta, h inkább maradjunk haverok, mert ő nem érez irántam semmi komolyabbat. és a részéről ebből nem is lehet már szerelem. Elfogadtam a döntését, de annyi hozzátettem, hogy bár szívesen lennék csak szimplán egy barátja, sajnos én már gyengéd érzelmeket táplálok iránta,így nem fog ez a "barátság" olyan könnyen menni.


Ez történt valamivel több mint két hónapja, azóta nem találkoztunk, és nem is beszéltünk egymással. Ő sem keresett, de én sem őt, mert úgy gondoltam, h viszonzatlan szerelem esetén az a legjobb, ha elkerülöm szívem hölgyét. Nekem is jobb, mert talán könnyebben tudok felejteni, és neki is, mert nem fárasztom a reménytelen rajongássommal.


Szerintetek jól tettem, h leépítettem vele a kapcsolatot?


2011. máj. 28. 19:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha egyáltalán nem tetszel neki jól tetted, jobban szenvednél, ha beszélnétek, és talán így hamarabb is hevered ki.
2011. máj. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha ez a nagy távolság megmaradt volna köztetek hosszú távon, az úgyis előbb utóbb a kapcsolat rovására megy.
2011. máj. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
olyan aranyos amit írsz.Meg kellene beszélni vele,hogy miért nem tetszel neki, mi az ami miatt nem tudna veled komolyabb kapcsolatot kialakítani,ha már egyszer közös a baráti körötök és jól is éreztétek magatokat együtt.Hát szurkolok,hogy összejöjjön vele!!
2011. máj. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

19:37-nek: igazából az utazás másfél, max két óra alatt letudható, szóval ezt át lehetett volna hidalni, más nem csak hétvégéken meg a szünetekben találkoztunk volna. Én utaztam volna érte, és nálunk is nagyon szívesen fogadták volna őt a szüleim.


19:38-nak: pár centivel alacsonyabb vagyok nála, és ez zavarta. Végül is meg tudom érteni, tudom h a lányoknak természetes módon imponálnak a magasabb férfiak, és én a magam 180 centijével nem vagyok éppen égimeszelő. Viszont ezen változtatni sem tudok, sajnos.

2011. máj. 28. 19:48
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem is jobb, mert talán könnyebben tudok felejteni, és neki is, mert nem fárasztom a reménytelen rajongássommal."


Abszolut egyertek veled kerdezo. Nem konnyu szembenezni a veszteseggel, de en is igy tennek ebben a helyzetben.

2011. máj. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen, teljesen jól tetted. A magad érdekében. Hamarabb el fogod felejteni.


Amúgy hány éves vagy?

2011. máj. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
22 éves vagyok, a lány két évvel fiatalabb nálam.
2011. máj. 28. 21:09
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

nagyon szépen beszélsz a lányról, tetszik az irásod!

Nézd, szerintem jól döntöttél mert ha belegondolsz szerintem lehet tovább mályültek volna az érzelmeid iránta ha még most is beszélgetnétek.

Bár ha már beletörödtél és hiányzik, mint egy barát akkor irj rá nyugodtan.

Szegeden meg sok szép lány rohangál, tessék válogatni ismerkedni bulizni, jön a nyár!

üdv, egy szegedi (L)

2011. máj. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sajna nincs mit megbeszélni vele. Tapasztalatból mondom egy kapcsolat soha nem alakul ki egy ilyen "diplomáciai tárgyalásból".

Régen én is még azzal a nagy álomképpel éltem, hogy udvarolgatok egy darabig. Aztán odalépek a lányhoz szerelmet vallok neki, ő a karjaimba omlik és... nem. Ez nem működik. Legalább 5 lánnyal jártam már meg mire megértettem.


Mikor én voltam 14-15éves még jól ment ez a lányokkal ("Járunk?" "Mit szólnál ha megcsókolnálak?""Tudod én kezdek többet érezni irántad mint eddig"...stb). De huszonévesen ha beszélgetésre kerül a sor általában a lányok mindig visszatáncolnak a kapcsolat elől. "Észérvek"-csalódások-most nemszerelmesek-most nem akarnak kapcsolatot...stb. Ugyanakkor még egy, szerintük rossz kapcsolatba is belemennek, ha az sodorja őket.


A jó hódítás is ilyen, amikor mindketten szerelmesek vagytok, mertek is lépéseket tenni a másik felé és egymást fűzitek szavak nélkül, egyre jobban. Azon viszont nem is vesszük észre mert olyan simán megy.

Ha a lány bizonytalan akkor viszont neked kell magával ragadónak lenni, valahogy leküzdeni a védelmét és a megfelelő pillanatban átsegíteni a holtponton. Ha beszélgetsz vele erről majdnem biztos a fenti eset valamelyike jön be.

A lányok néha egészen elképesztő szamárságok miatt utasítanak vissza fiút. Csak néhány hülye példa: Horoszkópotok alapján nem jöttök majd ki, te rocker vagy ő meg rapper, mert 1 hónappal fiatalabb vagy, mert mi van ha megcsalod és az majd milyen rossz lesz. Egyszerűen csak lusták egy kapcsolathoz (így most biztonságos)...stb.

Ezek a forgatókönyvek mind a fejükben vannak és ha szavak szintjén (ésszel) próbálkozol akkor ezek ott majd tornyosulnak előtted. Ráadásul, hogy ne legyen ilyen egyszerű, nem ezeket mondják hanem ilyeneket amiket írtam is: Hogy most nem akarnak senkit. Nem szerelmesek és nem is lesznek. Nem illetek össze...stb.

Ugyanakkor ha könnyedén megy hogy megcsókold kb 1 másodperc alatt el fog dőlni mit akar a szíve, és ez a sok ostobaság nem áll majd az utadban.


A kérdésedre pedig: Gondold át, ha szereted ezt a lányt, szerelmes is vagy belé egy kicsit már, akkor mit szólnál ehhez: Barátok vagytok egy csomót dumáltok msnen, beszélgettek. Néha találkoztok is. Te finoman próbálkozol is nála mint eddig, ő meg élvezi ezt a számára teljesen biztonságos és minimális ráfordítást igényló helyzetet. Egy nap elkezd lelkendezni az új barátjáról, akivel milyen jó és esetleg találkozhatnátok együtt is. Majd szépen hanyagolva lennél, egyre jobban.


26F

2011. máj. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!