Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ki hogy viselné, hogy ott...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki hogy viselné, hogy ott fekszik az ember a párja mellett éjjel, és közben csörög a telefon, hogy egy másik nőtől épp megszületett a "gyereke"?

Figyelt kérdés
Azért írom idézőjelbe a gyereket, mert épp azért mentek szét anno, mert egy alkalmi kapcsolatból állítólag terhes lett a páromnál 10 évvel idősebb nő. És mivel a barátom megkérte, hogy vetesse el, mert neki nem kell gyerek (tőle legalábbis), a nő otthagyta, azzal, hogy nem veteti el, hanem egyedül is vállalja a gyereket. Még terhes volt, amikor mi összejöttünk, ez már 3 éve van, de még mindig megkeseríti az életünket. Azóta nekünk is lett gyerekünk, őt imádja a párom. Szerintünk ahogy egy nőre sem lehet kényszeríteni, hogy szüljön, így egy férfira sem lehet ráerőszakolni egy gyereket, ha ő nem akarja. Ti hogy viselnétek ezt a helyzetet? Csak én vagyok ilyen érzékeny?
2009. márc. 18. 18:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
46%
Vegyél neki új telefont és a régit dobd el.
2009. márc. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
68%

Nah tényleg..ez jó ötlet.. :D

Vagyél neki egy új telefont(és új sim kártyát) És mond a párodnak, hogy ne adja meg annak a nőnek..

2009. márc. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Itt arról is szól a kérdés, hogy vajon csak nekem volt-e ez iszonyatos érzés..?
2009. márc. 18. 18:46
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

Én úgy gondolom ez nem így működik! Annak a gyereknek is apára van szüksége,mint a közös gyereketeknek! Neki is ugyanúgy Ő az apukája,a párodnak pedig Ő kellene,hogy legyen a legfontosabb az életében,egyenrangúan a ti közös gyereketekkel.Mert KETTŐ van neki!Ez akár tetszik,akár nem így van!Nem kell a nővel foglalkoznia,de UGYANOLYAN mértékben kell foglalkoznia és ugyanannyira kellene szeretnie,mint a közös gyerkőcöt.Azt meg picit durvának érzem,hogy egy férfira ráerőszakolni SAJÁT gyerekét? Ott már nincs rendben valami,hogy van ez,hogy az egyiket szeretem a másikat nem,mert egy olyan nőtől van,akit nem szeretek,de könyörgöm az a gyerek is az ÖVÉ! Azt hittem erre csak az én édesapám képes,ezek szerint nem...


18/L

2009. márc. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Szerintem meg egy gyerekvállalás két ember közös döntése, és ő nem akarta. A nő úgy szülte meg, hogy tudhatta, hogy egyedül fog vele maradni. Akkor miért zaklat minket máig is? És félreértés ne essék, nem a gyerek tehet róla.
2009. márc. 18. 18:48
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért jó lenne ha a párod tisztázna pár dolgot az illetővel miheztartás végett. Előszöris biztos övé a gyerek? Ha tényleg az, akkor meg kellene beszélni mit is akar az exe. Erőszakból szerelem nem megy, tehát kibékülés kizárva de ettől függetlenül kérhet gyerektartást mondjuk. Ha a párod lemond a gyerekről az szive joga; inkább a nővel kellene megértetni, hogy inkább a gyerekkel foglalkozzon mint egy halva született dolgot kergessen.
2009. márc. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

A 18 éves lány vagyok.


Teljesen megértem a helyzeteteket,és nagyon jól tudom,nem úgy gondolod,hogy a gyerek a hibás,mert érett felnőtt nő vagy,és anya.De tudod,csak azt akartam ezzel elmondani,hogy nagyon jól tudom milyen lesz annak a gyereknek,ha nem lesz apja.Én is csonka családban nőttem fel,olyan értelemben,hogy apu nem élt velünk.Egyébként nagyon szeretem a nevelőapumat,jobban,mint az édesapámat,és mivel nagyon szeretem aput beszélek vele,de soha nem fogom tudni igazából megbocsátani neki,hogy kimaradt az életem legfontosabb eseményeiből.Itt nem a válásról beszélek,hanem arról,hogy nem keres,nem hív,nem érdeklem őt.Ez fáj! És hiába nem akarta azt a gyereket a párod,megszületett és kell hogy érezzen valamit,hiszen mégiscsak ott van és látja a saját gyerekét.Meg kell,hogy induljon benne az az érzés,hogy ő IS az én gyerekem.


18/L

2009. márc. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Na igen...ez a kié a gyerek téma már először is szóba került, mert amikor mi összejöttünk, én csak annyit tudtam, hogy van egy nő aki azt mondja, hogy a páromé a gyerek, de szerinte meg nem. Utána anyósom meg a sógornőm teletukmálták a fejét azzal, hogy lehet, hogy az övé. A végére úgy alakult, hogy rábeszélték az apasági nyilatkozatra. A párom elég naiv, ilyenben könnyen lehet ilyesztegetni.
2009. márc. 18. 18:58
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

No akkor sorban:

Kemény érzés lehetett nem irigyellek. Kb a gyomrom egy 1x1-es kis kockává ment volna össze.


Az apasági nyilatkozatot pedig dns vizsgálattal meg lehet támadni. Nem vagyok teljesen tisztában a dologgal, de ha munkája van a párodnak, akkor bizony abból vonni fogják keményen 18 évig a gyerektartást. Nos úgy gondolom, hogy mivel a faszid és volt nője megbeszélték, hogy nem kell a gyerek és ennek ellenére a nő mégis megszülte (valószínű ezzel akarta megtartani a férfit, de mellément a számítása) ezért nem gondolom, hogy akartok gyerektartással szenvedni. Az a szegény kisgyerek viszont nem tud semmiről, nem tehet semmiről... így máris más megvilágításba kerül a dolog. Az biztos, hogy egy gyerek apa nélkül is felnőhet, én is úgy nevelkedtem. Nem nagy dolog. Talán ami az ember érzését megváltoztathatja, hogy egy keresetből hogy fogja a gyereket ellátni... itt válik árnyaltabbá a kérdés... ezt nektek kell eldönteni, hogy mennyire tartjátok a kapcsolatot mármint pénzügyileg...


Mindenesetre ha kemény akarok lenni és igazságos, akkor azt mondom, hogy a közös megbeszélés/megegyezés ellenére a gyerek megszületett így a teljes felelősség és teher az anyán kell maradjon. Ott vannak a "segítői" majd gondját viselik a gyereknek is. Ha ilyen jó tanácsokat tudtak adni neki, akkor most is boldogulni fognak.

2009. márc. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ezt valahogy én is így látom, épp ezért kaptam meg, hogy nem vagyok "emberséges". Viszont egy 30 éves nőnek lehet annyi esze, hogy ha tudja, hogy a férfinak nem kell a gyerek, akkor nem teszi tönkre a kicsi és az apuka életét. Ez a nő ÉPPEN ezt tette. Eszközként használja a gyereket, és teljesen ellenem akart fordítani mindenkit. Az anyósomat a mai napig szédíti, viszont mindenki más elpártolt mellőle. De az igazságot eddig csak én mertem kimondani az üggyel kapcsolatban, és mostmár őszinén érdekelt, hogy csak én látom-e így a helyzetet, vagy tényleg szemét vagyok...
2009. márc. 18. 19:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!