Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit kezdjek a drogos barátomma...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kezdjek a drogos barátommal? Nagyon kétségbe vagyok esve:S

Figyelt kérdés
Sziasztok:) 19 éves lány vagyok párom 21 .. éve boldog kapcsolatban élünk! Tavaly nyáron párom elment nyaralni barátaival és mikor hazajött nagyon le volt fogyva és nem tudtam mire vélni és telt mult az idő és egyre gyanusabb lett h itt valami nem stimmel... utánajártam és kiderült h drog van a háttérben! Én rákérdeztem és többször letagadta ennek ellenére biztos voltam a dolgokban! Egyszer kb 3 hónapja ujra rákérdeztem és sok huza-vona után bevallotta ami nekem nagyon fáj"t" mert én pont ezt a dolgot nagyon nem szeretem... Beszélgettünk róla és mondta h maximum 4 hónapban egyszer fordul elő..ami tényleg igaz hiszen látnám ha nem igy lenne... megkérdeztem h mikor volt utoljára aztmondta decemberben! Ezzel be is fejeztük a témát és tegnapelőtt el olvastam az sms-eit és megint arrol volt szó h "kéne csinálni"! Én nagyon kétségbeestem, sirtam de szinte nem is érdekelte aztmondta h nincs tökéletes ember! Ennek ellenére viszont 3 éve tényleg nagyonb jó a kapcsolatunk minden téren mindent meg tudunk beszélni de nagyon zavar h ennyiről nem tud miattam lemondani! barátnőim szerint mivel nincs sürün ez a dolog muszály lenne elnéznem de olyan nehéz:( Mit csináljak szerintetek? Szakitani nem szeretnék mert tényleg nagyon szeretem és tényleg jol megvagyunk és lehet ennél csak rosszabbat találnék a mai világban....
2011. jún. 5. 09:27
 1/8 anonim ***** válasza:
szerintem döntenie kéne,vagy a cucc vagy te,nem ér anyit az egész hogy mardossa a lelkedet,ha valaki függővé válik nehezen tud leszokni,még most az elején kellene hogy lezárja a hülyeségeit,tapasztalatból mondom,én is télen csináltam aktívan és nagy nehézségek árán sikerült abbahagynom.
2011. jún. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Talán rá kéne venned, hogy forduljon orvoshoz, még mielőtt ez elhatalmasodik és visszafordíthatatlanná válik. Komoly a veszélye. Segíts neki, de mindenképpen vedd rá.
2011. jún. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Nem lehet, hogy egyszerűen csak túlreagálod? Kérdezz rá, pontosan milyen tudatmódosító szert fogyaszt/fogyasztott, és nézz utána a szer hatásainak, következményeinek (ajánlom pl. a daath.hu fórumát). Azt is próbált kideríteni, milyen formában fogyasztott, pl. speednél egyáltalán nem mindegy hogy nazálisan vagy intravénásan tolja az ember, az előbbi lehet csupán hétvégi, rekreációs, majdhogynem "ártalmatlan" szokás, utóbbi viszont rendkívül erős addikcióval és millióféle egészségügyi kockázattal jár. A harmadik kérdés, hogy milyen körülmények között tolta, ha partin, figyelt-e a folyadékbevitelre, képes volt-e vigyázni magára, képes-e a felelős droghasználtara. Szóval.. Próbálj vele beszélni erről, meg tájékozódj te is, de ne ragadj le ott hogy pszichedelikum = megtestesült gonosz.
2011. jún. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 napietus ***** válasza:
egyáltalán nem muszáj eltűrnöd, elég hülyék a barátnőid. Te egy 19 éves, fiatal lány vagy, bármikor találsz pasit (nem csak neki van ám a lába közt a világon). szóval vagy változik, vagy örültem a szerencsének. nem hiszem, hogy egy drogos pasi a megfelelő társaság egy fiatal, értelmes lány számára...
2011. jún. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
már utánnajártam mindennek... kati a drog neve..
2011. jún. 5. 10:16
 6/8 napietus ***** válasza:
hajjaj...az egyik legveszélyesebb, legszemetebb drog. van egy blog, a címe Szösszenetek egy volt drogos életéből. olvasgasd...
2011. jún. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Drogmegelőzés a családban: A hatékony drogmegelőzés nem a drogokról szól, hanem a szülő-gyerek kapcsolatról, arról, hogy a gyerekek olyan családban nőjenek fel, ahol problémáik megoldásában segítséget kapnak szüleiktől. Ez a segítség azonban ne akadályozza meg őket az egyéni megoldásokban és döntéshozásban sem, vállalva az esetleges rossz döntéseket és azok következményeit is. Ez nem azt jelenti, hogy ne beszéljünk a drogokról, természetesen beszéljünk, csakúgy, mint minden másról is.


Mikor tekintjük betegségnek?

• Ami a személyiséget megváltoztatja és kezelést igényel

• Nem orvosi probléma, csak rátukmálták a pszichiáterekre

• Nem tudják abbahagyni = kényszeres szerhasználat = orvosi eset = függőség

• Megváltozik a személyiség, majd kriminális cselekmények (akik addig nem), majd nem is érzik problémának.

A Kallódó Ifjúságot Mentő Misszió (KIMM) 1983-ban alakult.

A Ráckeresztúri Drogterápiás Otthon kábítószeres fiatalok gyógyítására, kezelésére, érdekképviseletére és segítésére jött létre 1986-ban.

Mit gondolunk a drogbetegségről:

A drogfüggőséget olyan betegségnek és rabsági helyzetnek tartjuk, mely az ember egész egzisztenciáját érinti, s messze túlmutat a drog biokémiai hatásmechanizmusain.

A drogfüggőség azonos tünet, de nem azonos indíttatású

A drogprobléma nem egyetlen meghatározója a drogos személyiségének, hanem jelzést ad arról, hogy a személyiség beteg. Ha csupán „leszoktatjuk”, méregtelenítjük, de nem tanul teljesen új életvitelt, akkor csak időlegesen segítettünk. Egy ember élete több mint, hogy drogokat használ, a test és lélek gyógyulása, így gyógyítása is elválaszthatatlan egymástól.


Nehézségek:

 Egyik nehézség: motiválatlanság: ő drogozni akar ← akkor gyógyul meg, ha önmagát sikerül meggyőznie → a kezelés erről szól, hogy ebben segítünk neki

Sokáig nem értették az AA és NA sikereit a szakemberek sem.

Aztán rájöttek: az alkoholistákat és drogosokat nem lehet meggyógyítani – doktor néni, bácsi, lelkész, pszichológus erőfeszítései hiábavalónak bizonyulnak. Kiderült viszont, hogy önmagukat és egymást egész jó eredménnyel tudják meggyógyítani, ezért a drogosok kezelésében törekedni kell az önsegítő elemek minél hangsúlyosabb alkalmazására

 Másik nehézség: „Istenem, adj lelki békét annak elviselésére, amin változtatni nem tudok,

bátorságot, hogy változtassak azon, amin tudok, és

bölcsességet, hogy felismerjem a kettő közötti különbséget.”


Hogyan történik a kezelés?


- Anamnézis

- Tényfeltárás

- Motivációk

- Ambuláns vagy bent-fekvő kezelés

- Holisztikus megközelítés

- Utógondozás

- Szociális munkások

- Család

2011. jún. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem kell túllihegni a dolgot ha nem heti rendszerességgel csinálja. Egyébként meg ne a drog miatt szakíts hanem ha már nem élvezed vele az eggyütlétet és problémás a magatartása.
2011. jún. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!