Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lehet nem tartani az anyóssal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet nem tartani az anyóssal a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Anyósommal elég rossz lett a kapcsolatot, mindig vetélytársat lát bennem, elveszem a pici fiát, féltékeny rám... én nem vagyok egy képmuattó ember, nem mosolygok rád, ha nem gondolom azt, hogy kedvellek. Mért legyek vele, ha ő is és én is tudom, hogy nem bírjuk egymást, én nem szeretem a felszínes hazudozgatást, és nem bírom elviselni, hogy átmenjek hozzá képmutató, hazug beszélgetésekre,mi értelme van annak? Semmi, ez kapcsolatápolás? A férjem azt mondta, hogy nem tehetem meg, hogy ne beszéljek, akár csak pár szót is az anyósommal, de minek? mi érrtelme van? utálok felszínesen úgy tenni, mintha minden rendben volna köztünk, mert nincs. A férjemnek elhiszem, hogy rosszul esik, hogy rossz a kapcsolatunk, de az őszintén most jobb, ha amikor találkozunk, kamuzunk, aztán a másikat a háta mögött meg kibeszéljük?
2011. jún. 9. 11:41
 1/6 Smartguy86 ***** válasza:
Tényleg beszélned kéne az anyósoddal, de nem felszínesen,hanem őszintén - megkérdezni, mi zavarja, mit tehetnél, hogy kibéküljetek. Ez nem lealacsonyodás, ha szereted a férjedet, akkor a szüleit is szeretned kell!
2011. jún. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nem lehet,nem tartani. mert akkor a férjednek döntenie kellene az anyja és a szerelme között, ezt meg nem kérheted,ha szereted a férjed.nálunk is u.e van,mi úgy oldottuk meg,hogy amikor muszáj átmegyünk,beszélgetek vele és ennyi,havonta 1alkalmat kibírok.
2011. jún. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

nálam ugyanez van,bár nem vagyunk házasok.

a hátam mögött elmondott mindennek,pedig nem is ismert még,aztán meg kiabált velem,azóta nem megyek hozzájuk.

és nem is vagyok kíváncsi rá.

én is úgy vagyok vele h nem játszom meg h bírom,annak meg nincs értelme h ne szóljunk egymáshoz közben meg feszengjünk 1más társaságában..

L/25

2011. jún. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
jaj de ismerős helyzet....bárcsak ki lehetne iktatni a kötelező jópofizásokat................
2011. jún. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, eleinte így működött, őszintén megbeszéltük, felnőtt emberek módjára, nyájasan, nehogy megsértsük a másikat, úgy ahogy illik, minden problémát megbeszéltünk, de aztán eltelt egy hónap, mégegy hónap, és volt beszéd, nem volt beszéd, ugyanúgy csinálta azokat a dolgait, amivel engem és a férjem is az őrületbe tud kergetni. Utána is megbeszéltük, nem is tudom hány alkalommal már, de hasztalan.... sajnos egy 57 éves embert nem tudok megváltoztatni, és ha esetleg akarna, akkor is kétlem hogy tudna, ez a természete, azt nem tagadhatja meg, egy ideig próbálta, aztán mindig visszabukott a szokásos megjegyzéseihez.

Ezért mondom, hogy nem látom értelmét ennek. Akik azt írták, hogy a kötelezően megtartott beszélgetésekre menjek át, azoktól azt kérdezem, miel én mindig ezt érzem: hogy a lelkem nem jobb attól, ha azokon az alkalmakon folyamatosan szorongok, a férjem is, mindenki érzi a feszültséget, utána meg az esetleges beszólásait kelljen magamban tartanom, mert ha a férjemnek mondom, tuti veszekedünk, akkor mért menjek át? Hogy stresszes legyek, hogy beszólhassanak nekem, ne unatkozzak, ne legyen a férjemmel olyan harmonikus a kapcsolatunk, vagy mért? Ezt nem értem!!! A férjem is tudja, hogy ez egy konfliktusforrás lesz világ életében, akkor mért akarja ezt a feszültséget? Hogy minden eges alkalommal veszekedés legyen köztünk anyósom miatt????Mert én férjemmel semmi más miatt nem szoktunk vezekedni, csak a családja miatt.

2011. jún. 9. 17:40
 6/6 anonim ***** válasza:
akkor most gondolj arra,hogy mit érez a férjed. akinek van egy családja, aki olyan,amilyen (nem lehet megválogatni) és van egy szerelme, aki meg nem hajlandó a velük beszélni.te hogy éreznéd magad? nem azért akarja a férjed,hogy beszélgess az anyjával,hogy veszekedjetek,hanem azért mert ti vagytok az a 2nő akiket szeret! Erre gondolj! Tedd félre az önzőséged és lépj túl ezen. Legyél te az intelligensebb.Az én anyósom is olyan amilyen, de a férjem kedvéért amikor ott vagyunk másképp nézek rá, mert nem akarok vele veszekedni a családja miatt (olyan miatt,amiről nem tehet) Ezen gondolkozz el, szerintem.
2011. jún. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!